14.03.2023

Vsetínská mládež 7. března - 14. března

Podívejme se na uplynulých sedm dní v mládeži FC Vsetín.

U 12 porazila Lidečko

Na středeční přípravný zápas jsme se sešli v hojném počtu 14 hráčů, tedy téměř kompletní. Přivítali jsme dnes i dvě nové tváře, a to Jakuby Lamačku a Kanytru. Z důvodu skutečnosti, že byla k dispozici pouze půlka umělky byl zápas odehrán ve formátu 7+1. Po předchozí domluvě hosté přijeli s hráči ročníku 2009 a mladší.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a diktovali tempo hry a brzy jsme se dostali do vedení 4:0, kdy některé branky padly po pěkných kombinacích, jiné po střelách z dálky. Toto vedení nás ovšem trochu ukolébalo a tak pouštíme hosty z Lidečka až ke snížení na poločasových 4:3. Tentokrát si naší klasickou slabší dvacetiminutovku vybíráme v rozmezí 20-40. minuty. Druhý poločas vypadá ze začátku vyrovnaně, ale postupem času navyšujeme vedení až na konečných 9:4, kdy výsledek zápasu pečetí Matouš Trnka HLAVIČKOU Z DESETI METRU!!!. Stále dostáváme hodně především zbytečných gólů, ale dle mého nastává mírný posun k lepšímu jak v bránění, tak v rozehrávce od gólmana, kdy jsou naši hráči ochotni si vzít míč od brankáře a konstruktivně zakládat útočné akce.

Branky: Trnka 2, Zbranek 4, Lamačka, Bachara, Kopecký
Sestava: Martinka, Varaja V., Polčák, Kanytra, Lamačka, Nerodil, Krátký, Zbranek, Augusta, Trnka, Syniuk, Bachara, Kopecký, Tkáč.

Radek Číž

U 19 vstoupila vítězně do jara - po pěti letech vyhrála v Uničově

Do jarní části soutěže jde tým s jediným přáním. Prostřednictvím skvělého výkonu, vykřesat každý víkend jiskru radosti v srdci Tomáše Freunda, který prožívá těžkou životní etapu. Všichni věříme a držíme Tomášovi a jeho lékařům každý den palce, aby vše štastně dopadlo a mohl se brzy v plné síle vrátit do našich řad.

V divokém počasí patřil úvod domácím cca 10. minutě jsme se jen pozorně bránili , pak kluci převzali aktivitu, a byli až do poločasu lepším týmem. Branka padla po hezké akci Valdy, který nezištně našel Štěpána jehož zakončení bylo mazácké.
Vstup do druhé půle jsme zaspali. Ve 48. minutě šel na Honzu útočník sám, ale jeho střelu náš nový golman famozně vyrazil. Varovaní nám nestačilo a v další podobné situaci již domácí srovnali. Kluci se probudili, začali být opět aktivnější a přišla 63. minutě, kdy se do té doby v nevhodné obuvi trápící se Martin prosadil krásnou střelou. Všem narostla křídla a valaši začali být dominantní. Po Martinově chytré nahrávce se prosadil opět velmi aktivní Štěpán, a naši golovou tečku završil pohotově bodlem Martin. Pak jsme ještě vytvořili jednu chybu, ale dění na hřišti si kluci pohlídali.
Tým dnes podal velmi snaživý a dobrý výkon.

SK UNIČOV - FC VSETÍN 2:4 (0:1)

BRANKY: 15, 76 ŘEZNÍČEK ŠTĚPÁN, 63, 80 ZBRANEK MARTIN. DOMÁCÍ : 51, 83.

SESTAVA: TOMEK, KARLÍK, DOBEŠ, ZBRANEK O, SATIN - LECKÉŠI, DI MAIO (64.MIKLAŠ) - ŘEZNÍČEK, DURMON, KUSÁK (69.ŠVAGERA A) - ZBRANEK M.

Roman Dobeš

U 17 padla v Uničově

Sestava:
Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Chromík, Jašek, Kalabus, Konečný, Kročil, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 x Cabras.
Úvodní foto má dokumentovat jaké jsme měli podmínky v prvním jarní mistrovském utkání. Lyžařské brýle podmínkou ;-) Kdo někdy hrál v takovémto počasí, do kterého poryvy větru měnily směr míče ve vzduchu, tak ví, že to nebylo nic jednoduchého.

Hned v úvodu utkání jsme to my, kdo diktuje tempo. Ujímáme se v 7. minutě vedení chytrou individuální akcí se zakončením k tyči, kdy Gio nedává brankáři šanci. Ovšem to bylo z naší strany vše. Domácí tým se rychle otřepal a převzal otěže utkání do svých rukou. Na těžkém terénu a v poryvech větru postupně hráči Uničova přebírají důležitý střed hřiště a začínají ohrožovat naši bránu. Bohužel z jedné takové akce si srážíme nešťastně míč do vlastní brány. Ve druhém poločase dochází ke změnám v naší sestavě tak, abychom získávali více míčů ve středu hřiště. Bohužel hráči, kteří na tréninku předvádějí neskutečné nasazení, úsilí a preciznost si to nedokážou přenést do utkání. Takže obraz hry se nemění. Z naší strany přichází další střídání, neboť využívám plného počtu hráčů a možnost rotovat hráči na různých postech. Možná si říkáte, že jsou na to přátelská utkání, ale až dnes jsme se sešli v kompletním počtu! Jak jsem již zmínil výše, nasazení a úsilí nám dnes nic neříká. Prohráváme většinu osobních soubojů ve středu hřiště, ze kterých zákonitě pramení přetížení obranné linie. Pochopitelně se také kupí chyby v obraně, které soupeř nekompromisně trestá, viz 59. minuta. Zbývá 30 minut do konce utkání a vystřídáme další hráče. Ani jedno střídání nám ovšem nepomohlo změnit obraz hry. V závěru, kdy už hrajeme vzadu na hraně rizika, soupeř pojišťuje své zasloužené vítězství. Po pravdě si ho dnes kluci z Uničova opravdu zasloužili. Jejich nastavení do utkání na těžkém terénu bylo diametrálně jiné než to naše. Nevím a netuším, co mohlo způsobit takový přístup z naší strany.

Jediným hráčem, který dnes u nás vyčníval, a kterého bych chtěl pochválit, byl Radim Zavadil, jenž v našem dresu dnes debutoval a parádně.

Příští týden derby proti ValMezu. Tak nás přijďte povzbudit.