Vsetínská mládež 14. března - 21. března a nová klubová hymna

Podívejme se na uplynulé týdenní dění ve vsetínské mládeži.

Nová klubová hymna:

U 19 v derby s Valmezem - dva rozdílné poločasy

Oba týmy dnes na Pecníku předvedly velmi dobrý fotbal. I když se Valmez trefil jako první, byl to Vsetín, kdo diktoval v první půli tempo, a byl lepším celkem. Navíc se převahu povedlo potvrdit i golově a myslím, že jsme odehrali nejlepší poločas od srpna 2022.
Do druhé půle zůstal naš bojovný duch v šatně a byli to hosté, kdo více toužil vyhrát, byl odvážnější i fotbalovější.
Pokud srovnáme náš výkon v 1.kole ve Valmezu a dnes, je vidět v naší hře obrovský progres. Škoda, že netrénujeme všichni častěji společně, protože se v některých situacích v myšlence nepochopíme a dobrá příležitost je tím zbytečně zmařena hned v zárodku.

FC VSETÍN - TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 2:3 (2:1)

BRANKY: 28. ZBRANEK MARTIN, 38. KUSÁK JAKUB.

SESTAVA: TOMEK, KARLÍK, DOBEŠ ( 46.MIKLAŠ), ZBRANEK O, SATIN, LECKÉŠI, DIMAIO, ŘEZNÍČEK ( 85.ŠVAGERA A ) , DURMON, KUSÁK, ZBRANEK M.

Roman Dobeš

U 15 prohrála v Hlučíně 7:3

U 17 jasně ovládla derby

Za krásného jarního počasí jsme přivítaly na domácí půdě hráče Valašského Meziříčí. Od první minuty Vsetínští plnili jim dané úkoly a s novým rozestavením se poprali velmi solidně. V 11. minutě se do míče opřel Mira a střela propadla až za gólmana hostů. V tlaku jsme pokračovali a po dlouhém autu si opět Mirův aut protečkoval bránící hráč hostů. V této pasáži hry jsme byli my těmi, kteří diktovali tempo hry. Ve 28. minutě našel ukázkových míčem za obranu Filip Zezula svého jmenovce v útoku, a ten si tváří v tvář poradil a přidal další zářez. Od našeho třetího gólu přichází úsek zápasu, kdy s trenérem vidíme jedinou slabinu na dnešním výkonu, a to velké uspokojení se, a do poločasového hvizdu jsme přestali být aktivní a mysleli si, že vše půjde samo. Bohužel ještě před poločasem opouští hřiště Mira kvůli zranění.
V poločase hráče nabádáme, aby opět zvýšili aktivitu a upozorňovali je, že soupeř může na nás vlítnut. A taky tomu tak bylo, zdravě nabuzený soupeř udělal tři změny, hru otevřel na čtyři útočníky, přidal na agresivitě a úsilí, ale vsetínští kluci na to výborně zareagovali a poradili si s tím velice dobře, soupeře téměř do ničeho nepustili. Ustáli to jak herně, tak v určité fázi utkání i po mentální a psychické stránce, což byl klíč k úspěchu. Po dvou výpadech po levé straně téměř dvě stejné zakončení Kroči a Filipa Konečného, a radost domácích nebrala konce. Soupeř již rezignoval, a kluci hráli dál zodpovědně a pomohli Tondovi k nule. Ten si za to nadělil pekáč plný kuřecích stehýnek :
Za dnešní výkon, přístup a odhodlání si kluci zaslouží pochvalu.

FC Vsetín - Valašské Meziříčí 5:0 (3:0)
Branky: 2x Miklaš, 2x Konečný, Kročil.

Aleš Králík

U 7 v Bojkovicích

Na tradiční turnaj v Bojkovicích zavítala naše mladá kategorie. Kluci si dnes poprvé vyzkoušeli jak se hraje s brankářem a čtyřmi hráči v poli. Na turnaji jsme měli dva týmy, které se utkaly s týmy ze Zlína, Slovácka, Bojkovic, Luhačovic a Hluku. Děkujeme rodičům za spolupráci a klukům za předvedené výkony.

Lukáš Fujerik

U 13 prohrála první jarní mistrák s Bílovcem 2:7

U 12 naopak Bílovec porazila 8:3

Na úvod jarní části jsme přivítali celek Bílovce. Kluci byli upozorněni, na základě přípravných zápasů, že musíme zachytit začátek utkání. To se nám také povedlo a již v 8. minutě vedeme po pěkných akcích, kdy jedna byla vedena po křídle a druhá středem hřiště 2:0. Poté si ovšem vybíráme naši již standartní slabší desetiminutovku (dnes to vyšlo mezi 10-20. minutou) a dovolujeme soupeři vyrovnat skoré. Naštěstí se z toho nesesypeme, zvedáme hlavy a do poločasu postupně navyšujeme vedení na 5:2, i když fotbalově to nebylo úplně to, co bychom si představovali. Hodně akcí bylo vedeno zahuštěným středem a míč byl někdy více ve vzduchu než na zemi.
Do druhé půle jsme vstupovali s tím, že ještě není nic rozhodnuto a musíme ještě více zpřesnit hru a držet soupeře více na jeho polovině. Nicméně začátek druhé půle více vychází hostům a po nepřesném odkopu našeho brankáře, kdy při odkopu trefuje dotírajícího útočníka a z následného závaru se hosté opět dostávají snížením na 5:3 do hry. Po inkasovaném gólu upravujeme rozestavení a začínáme hrát na dva stopery. Tím dochází ke zpevnění obrany a soupeře držíme na uzdě a postupně začínáme střílet i my góly a skoré narůstá v náš prospěch až na konečných 8:3. Kluci dle mého podali dnes víc bojovný než fotbalový výkon, nicméně výhra je cenná a doufáme, že nás nakopne do dalších náročných klání.
Branky: Augusta 4, Metelka 2, Kopecký R., Zbranek
Sestava: Martinka, Kopecký 2x, Trnka, Krátký, Syniuk, Bachara, Polčák, Zbranek, Augusta, Metelka, Tkáč.

Radek Číž

U 8 v Hošťálkové

V sobotu jsme vyrazili na turnaj do Hošťálkové pořádaný Ratiboří. Kluci si zahráli dvoukolově proti týmům z Ratiboře, Jablůnky a Valašského Meziříčí. Kluci během turnaje předváděli pěkné fotbalové momenty, za které dostávali zpětnou vazbu od diváků v podobě potlesku. Během turnaje nás několikrát svými zákroky podržel v těžkých okamžicích jednotlivých zápasů Viky Pinďák, kdy předváděl zákroky á la Manuel Neuer.
Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a rodičům za podporu v ochozech a Ratiboři za pěkně zorganizovaný turnaj.
Sestava: M. Martiš, D. Zgarba, M. Maňák, O. Miklaš, M. Stupavský, M. Šrámek, K. Ludvík, J. Vychopeň, V. Pinďák.