07.03.2023

Vsetínská mládež 28. února - 7. března

V úterý tradičně mapujeme týdenní dění vsetínské mládeže.

U 7 v Janové

Dnes jsme s fotbalovou školičkou hráli mini turnaj v hale v Janové. U kluků jde vidět, jak se každým dnem zlepšují a mají fotbal rádi. Pokud by se k nám chtěl někdo připojit stačí příjít za námi na trénink každé úterý a čtvrtek od 17h v tělocvičně na Sychrově. Děkujeme rodičům za spolupráci a ochotu nám pomoci při chystání hriště pro naše fotbalové naděje.

Lukáš Fujerik

U 19 porazila Staré Měto 4:3

Od úvodní minuty, kluci předváděli velmi pohlednou hru. Dobrým pohybem a kombinací jsme vedoucí tým KPD dokázali přehrát na šance i góly.
Po pochvale v šatně jsme opět polevili v rychlosti a důrazu na několika postech, což vedlo k nastartování hostujících hráčů ( ani jeden nebyl roč. 2004,všichni byli mladší) k výraznější útočné aktivitě. A byla to "Jiskra" , kdo byl nebezpečnější a fotbalovější.

Roman Dobeš

U 17 dala Starému Městu kanára

Soupeř asi vyhrál na držení míče, ale branku Vsetína ohrozil jen zřídka. Valaši předvedli celoplošně velmi snaživý, běhavý a kvalitní výkon. Po zisku míče hráli kluci nápaditě vpřed a golman hostů předváděl skvělé zákroky. Na střely Mirka a Tomáše však dosáhnout nemohl.
Druhé dějství bylo velmi podobné, jen byla naše U 17 v koncovce ještě šikovnější.

Roman Dobeš

U 15 prohrála se Starým Městem 1:5

V sobotu odpoledne dorazila již třetí kategorie ze Starého Města - tentokrát starší žáci. Se soupeřem se potkáváme pravidelně dvakrát ročně již několik let. Oproti letnímu setkání je nyní v kádru Jiskry hráč, který všechny a ve všem viditelně převyšuje - 6-ti leté působení ve Slovácku je prostě vidět. První poločas má velice slušné parametry, řekl bych, že i vyhráváme na šance. Nám se podařilo skórovat pouze jednou - soupeř síť za Dejvem nerozvlnil ani jednou. Druhý poločas měl z naší strany "sestupnou" tendenci. Řekl bych, že to bylo úbytkem sil. Bohužel páteční 3 omluvenky ( a jedna neúčast zapříčinila nutnost povolat 3 pomocníky, kteří doposud mají zkušenost jen s nižšími soutěžemi. Takže my jsme "bez střídání" - soupeř má k dispozici 3 kluky na lavce a to se s přibývajícím časem podepisuje na obrazu hry. Celých 80 minut bylo opravdu výživných - plno soubojů, které kluky stálo mnoho sil. Posledních 10 minut malinko rotujeme na postech a ihned se to projevilo gólově - bohužel v naší síti. Nevadí - jde o přípravu a vidíme, kdo kde ano a kdo kde ne. Tři pomocníci se s dnešní výzvou popasovali dobře - budeme rádi, když by tato výpomoc měla delší trvání.

Radim Dobeš

U 13 porazila Staré Město 8:4

I náš tým mladších žáků U13, si dnes večer zahrál přípravný zápas proti stejně starým klukům ze Starého Města od Uherského Hradiště, hrající krajský přebor.
Soupeř je od středy na soustředění ve Valašském Meziříčí a měl zareservovanou místní umělku od 18:30 pro náš zápas.
Výkon celého týmu dnes hodnotím velmi pozitivně, každý jednotlivec odvedl na hřišti poctivou a povedenou fotbalovou práci. Šlo vidět, že vás to bavilo a měli jste obrovskou radost z každého gólu.
Také se předvedla naše nová posila Alík, který se hned v prvním zápase uvedl hattrickem, ale také velmi kvalitní hrou.
Všichni do jednoho dnes makali, i když jsem několikrát lehce chybovali, nikomu nelze nic vyčítat, ba právě naopak mohu dnes jen a jen chválit.

Martin Zbranek

U 14 porazila Liptál 6:4

V posledním přípravném zápase před jarními mistrovskými boji jsme porazili mužstvo Liptálu.

Hlavně prvních třicet minut jsme chtěli hrát dle předzápasových pokynů. Musím uznat, že ne vždy se nám vše dařilo, ale měli jsme to v hlavách a za to hráče chválím. Teď ještě zapracovat na tom, abychom takto vydrželi hrát delší dobu, ideálně celý zápas.
Rovněž nás všechny potěšili branky Lukáše a Valiče, kteří jak víme hrají fotbal poměrně krátkou dobu.

Martin Nikolén

U 12 prohrála s Valašským Meziříčím 5:6

V dnešním nedělním odpoledni jsme zajížděli ke třetímu a zároveň předposlednímu přípravnému utkání do nedalekého Valmezu. S tímto soupeřem se potkáváme během měsíce podruhé a scénář utkání je de facto totožný. Opět absolutně nezvládáme úvod utkání a 5. minutě již lovíme podruhé míč z naší branky. Když domácí přidávají v 16. minutě gól na 3:0 naše naděje na slušný výsledek berou pomalu za své… Dva z těchto tří inkasovaných gólů jsou totožné, kdy po našem nepřesném rohovém kopu soupeř jde rychle do brejku a bez problémů skóruje. Třetí gól v naší síti ale naše kluky naštěstí probouzí, začínáme vyrovnávat hru, počínat si důrazněji v osobních soubojích a začínají přicházet i góly v síti soupeře. Ale i soupeř využívá rychlosti některých svých hráčů a gólově nezaostává a tak do šaten se jde za výsledku 5:2 pro domácí. Druhý poločas začínáme aktivně a odměnou jsou nám 2 góly, které znamenají snížení na rozdíl jedné branky. V rozmezí od 40. – 65. minuty se nacházíme v naší nejlepší herní pasáži tohoto utkání, kdy získáváme hodně míčů nejenom uprostřed hřiště ale i na soupeřově polovině. Jen škoda některých zbrklých zakončení a hlavně chyby v naší rozehrávce u naší branky kterou soupeř gólově trestá a navyšuje vedení na 6:4. Nicméně nevěšíme hlavy dolů a v 65. minutě opět snižujeme na rozdíl jedné branky. Bohužel tato branka je poslední v celém utkání a výsledek 6:5 pro domácí se již nemění. Nicméně utkání hodnotím pozitivně, kluci si ověřili, pokud plní pokyny a makají, dá se i špatně rozehrané utkání zdramatizovat a myslím, že jsme nebyly daleko od remízi, kterou jsme si za předvedený výkon od 20. minuty asi zasloužili.