28.02.2023

Vsetínská mládež 21. února - 28. února

Úterý patří sumáři uplynulého dění vsetínské mládeže.

U 13 statečně bojovala v Uherském Brodě

Utkání bylo určitě velkým přínosem, zejména po fyzické stránce a hlavně jsme si zkusili, na jaké urovni je soutěž krajského přeboru Zlínského kraje.
Děkuji všem statečným vsetínským bojovníkům, zasloužíte velkou pochvalu.

ČSK UHERSKÝ BROD - FC VSETÍN 0:3 (0:1)

Branky: Výchopeň Maty 2, Gattermayer Ondra.

Martin Zbranek

U 14 porazila Podlesí

FC Vsetín - TJ Sokol Podlesí 7:3

I když naše hra nebyla ideální, postupně jsme nasázeli hostům celkem sedm branek a v tomto utkání zvítězili.
Těší mě, že se každý hráč chtěl dnes ukázat a nevypustil jediný souboj. Co mě mrzí je fakt, že se nám jen pramálo zatím daří přenášet věci z tréninku do zápasu. Snad se to časem bude jen zlepšovat.

Martin Nikolén

20 branek U 12 s Liptálem

V pátečním, bohužel opět trochu deštivém podvečeru, jsme nastoupili proti mužstvu Liptálu. Jelikož byla k dispozici pouze polovina umělky, tak bylo utkání odehráno ve formátu 7+1. Do utkání jsme vstoupili aktivně a navázali na druhou půlku z utkání proti Valmezu. V prvním poločase jsme diktovali tempo hry a postupně navýšili skoré na poločasových 4-2 a k tomu jsme ještě některé šance trestuhodně zahodili. Ovšem druhý poločas už takovou kvalitu z naší strany nenabídl. I když jsme ještě ze začátku druhé půle navýšili vedení, ovšem poté jsme zcela vyklidili střed hřiště a hosté vycítili šanci, když tříbrankovou šňůrou snížili a zdramatizovali tak utkání. Hosté rovněž zvýšili aktivitu při napadání naší rozehrávky a ztráceli jsme více míčů oproti první půli. Náš výpadek přičítám častější rotací hráčů na různých postech, větším důrazu urostlejších hostů v osobních soubojích a taky hráči, kteří přišli po delší době po nemoci již nebyli na hřišti tolik cítit. Nicméně závěr utkání jsme zvládli a nedovolili hostům pomýšlet na obrat.

Sestava: Martinka, Varaja, Bachara, Malík, Trnka, Augusta, Zbranek, Metelka, Nerodil, Vyškovský, Syniuk, Krátký, Kobeda.

Radek Číž

U 19 tesně padla s Baťovem 3:2

Do utkání jsme vstoupili špatně. Hned v 1.min složitou malou domů Dobeho, protlačil pod Honzou důrazný útočník domácích. Následných 14.min jsme soupeři vůbec nestíhali, především z důvodu laciných ztrát, jejichž příčinou bylo vzájemné nepochopení, případně šílené hrubky.
Po 15.min se začalo dát na naši hru dívat. Kluci si od golmana po útočníka vytvořili kombinačně pět 100% šancí, ale zakončení šlo vždy blízko brankáře, který svůj tým podržel. Baťov byl výrazně produktivnější a po výpadu z levé strany zvýšil z dorážky na 2-0. Opět nám u tří hráčů chyběl patřičný důraz, takže s blížícím se mistrákem to již budu muset řešit.
Druhá půle byla ze 70% odehrána jen na půlce domácích, ale to co jsme zahazovali by vyhrálo Silvestovskou cenu.
Nicméně za snahu výsledek otočit musím tým pochválit. Doufám, že výraznou golovou radost okusíme za týden a nejlépe i v 1.kole jara.

Roman Dobeš

U 9 ve slovenském Púchově

V sobotu hrála kategorie U9 turnaj v Púchově, kde obsadila hezké třetí místo. Celý turnaj jsme odehráli v 6 hráčích, tak si kluci celkem dost zahráli. Nejpovedenější zápasy jsme hráli proti Púchovu a Dubnici, kdy jsme řešili dobře herní věci. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Patrik Paladi.

Lukáš Fujerik

U 8 na turnaji v Bystřici pod Hostýnem

V sobotu jsme vyrazili na turnaj do Bystřice pod Hostýnem. Tentokrát se turnaje mělo zúčastnit 10 týmů, ale nakonec vypadl jeden soupeř ze Slovenska. My jsme byli nalosováni do 2. skupiny, ve které jsme narazili na týmy z Kroměříže, Kopřivnice, BpH a týmu z Bílovce.
Turnaj začínáme zápasem proti klukům z Kroměříže, ve kterém máme spoustu neproměněných šancí a naše špatné bránění nám přináší výsledek 2:2.
Ve druhém zápase proti Kopřivnici jsme nedokázali přetavit dovednosti, které umíme z tréninků, a tak jasně prohráváme 3:1
Třetí zápas je zápas o vše. Soupeřem je nám tým z BpH. Po celý zápas dobýváme branku soupeře, ale až v samotném závěru strháváme vedení a vítězství 2:1 je vzpruhou pro kluky.
Před posledním zápasem motivujeme kluky tím, že když dokážou vyhrát zápas o 3 góly proti týmu z Bílovce, tak budou mít lepší skóre a následně skončí v tabulce na druhé pozici a budou si moci zahrát o celkové 3. místo. Kluci s natěšením letí do utkání, kdy předvádí krásné fotbalové momenty proti velmi dobře hrajícímu soupeři. Vítězství 4:1 je jen třešničkou na dortu.
Bohužel pak přichází vystřízlivění a dozvídáme se, že pravidla o umístění v tabulce byla nastavena tak, že rozhodovaly: body, vzájemný zápas a poté až skóre. Moje chyba.
Nakonec se tedy umísťujeme v tabulce na 3. místě za 2 výhry, 1 remízu a jednu porážku.
V závěru turnaje nastupujeme v zápase o umístění proti týmu z Bojkovic. Tým z Bojkovic známe velmi dobře a víme, že mají velkou kvalitu. Kluci se soupeře nebojí a vstupují do zápasu velmi aktivně a prvních 15 minut předvádí jednu fotbalovou parádu za druhou. Byla radost se koukat, jak to klukům jde. Bohužel s postupem času nám dochází síly, kdy nakonec kluci z Bojkovic v samotném závěru strhávají zápas na svoji stranu. Za tento zápas kluci dostávají pochvalu nejen od nás, ale také od soupeře.
Za mě klobouk dolů, za to jak kluci hráli v posledních 2 zápasech!!
Střelci na turnaji: 3x O. Miklaš, 3x T. Válek, 2x K. Ludvík, 2x K. Kovář, 1x M. Šrámek.
Sestava: V. Pinďák, O. Miklaš, T. Válek, K. Ludvík, K. Kovář, M. Šrámek.