28.03.2023

Vsetínská mládež 21. - 28. března a pozdrav Tomáši Freundovi

Co přinesl uplynulý týden ve vsetínské mládeži?

Pozdrav Tomáš Freundovi

O víkendu se Pod Pecníkem odehrála dorostenecká derby mezi domácím FC Vsetín a sousedním TJ Valašské Meziřící. Zatímco mladší borci FC Vsetín si poradili s vrstevníky poměrně hladce 5:0, starší odehráli vyrovnanou partii, ve které byl nakonec o gól šťastnější soupeř z Valmezu (2:3).
Hrálo se bojovně, s velkým nasazením, nicméně stále je to jen sport, mnohem důležitěší souboje někteří z nás podstupují na úplně jiných frontách. Před zápasem kluci podepsali svému kamarádovi a spoluhráčovi Tomášovi Freundovi vsetínský dres a posílají pozdravy a přání brzkého uzdravení se. Připojujeme se my, všichni ostatní k klubu. Veříme, že se Tomáš opět vrátí na zelené trávníky, až vyhraje svůj boj s nepříjemným onemocněním. Držíme Ti palce a myslíme na Tebe, Frodo, drž se, jsi bojovník!

Petr Říha

První jarní mistrák U 10

Dnes jsme v předehrávce velikonočního kola přivítali kluky z Halenkova. Po celé utkání jsme byli lepším týmem a po zásluze vyhráváme 24 -6. Snad jen úvod druhé půle jsme zaspali, ale hned jsme přeřadili na vyšší obrátky a opět jsme dominovali. Ve středu hřiště kraloval Matouš Trnka a rozdával spoluhráčů parádní přihrávky, ze kterých padalo spousta pěkných branek. Bylo k vidění celkem dost narážeček, otáčení hry , snaha prosadit se jeden na jednoho. Dnes se Vám všem zápas povedl a byla radost se na Vás dívat. Takže velká pochvala. Branky - M. Trnka 10 , M. Příhoda 6 , M. Houser 4 , A. Skýpala 2 , T. Žůrek 1 , D. Mikulenčák 1.

Martin Augusta

Snový poločas U 19

Na krásně připraveném trávníku předvedl náš tým snový poločas. Naši útočníci hýřili pohybem, záložníci je zásobovali krásnými míči a obrana byla bez chybičky. Padaly krásné branky a já jen mohl všechny chválit, chválit a zase chválit.
V poločase jsem tým upozorňoval na bojovný duch domácích, ale nebyl jsem vyslyšen. Do toho přišel prudký déšť, který výrazně změnil podmínky. My jsme své čtyři šance zahodili, ale domácím mokrá plocha seděla víc. Naštěstí čtvrtou branku již nestihli, protože pak by bylo jistě nemožné dokonáno.
Pochválit musím i trojici velmi přesných rozhodčích.
My se musíme zaměřit na koncentraci, protože se nám nedaří už snad pošesté držet soupeře na "uzdě" v situacích, kdy vedeme a máme dokráčet bezpečně bez stresů k výhře.

FK STARÁ BĚLÁ - FC VSETÍN 3:5 (0:5)

BRANKY : 8.SATIN, 14.DIMAIO, 27.MIKLAŠ, 29.ŘEZNÍČEK, 37.KUSÁK.

Roman Dobeš

U 15 prohrála s Bílovcem 2:8

U 17 dala Staré Bělé 11 branek

Góly: 4 x Konečný, 2 x Kročil, 1 x Zavadil, 1 x Švagera, 1 x Filák, 1 x Zicha, 1 x vlastní.
Dnes nás ve Staré Bělé vítá krásně střižená travnatá plocha čerstvě zkropená intenzivní přeháňkou. Co víc si pro dnešní utkání můžeme přát. Při vší pokoře bylo dnes na hřišti vidět pouze jedno družstvo a to bylo to naše Vsetínské. Kluci to zkrátka nepodcenili, byť hrajeme proti tabulkově poslednímu týmu této soutěže. Právě takováto utkání jsou z mého trenérského pohledu podcenění ta nejhorší, ale bohudík se nám nic takového nestalo. Nastavení našich hráčů je správné. Také předváděná hra je od samotného začátku líbivá oku a založená na kombinačních základech. Pochopitelně je doplněna velmi dobrými individuálními výkony všech hráčů v dnešní sestavě, včetně střídajících. Za dnešní předvedený výkon musím kluky opět pochválit. Vše jsme dnes podpořili i krásnými a chytrými střelami, které jen podtrhly vysoké a zasloužené vítězství. Dnes nás sledoval i pan Ladislav Trávník, jenž kluky nějakou dobu zdokonaloval ve své Fotbalové akademii technických dovedností. I on vyseknul poklonu naší předváděné hře. Takže si to kluci zapamatujte, neboť na to příští týden navážeme, ne?

Tomáš Drábek

U 13 prohrála v Třinci 0:8

U 12 prohrála v Třinci 10:4

Dnešní utkání hrané na široké, ale krásné umělce se nám výsledkově nepovedlo. Domácí nás přehrávají ve všech činnostech po celý zápas. Z naší strany dnes byly dnes k vidění pouze krátkodobé pasáže, kdy jsme domácímu týmu stačili konkurovat. Gólově se poprvé prosazujeme až za stavu 4:0 pro domácí a navíc do minuty inkasujeme pátý gól. Těsně před půlí korigujeme na poločasových 5:2 a to ještě Cyril po samostatné akci nastřeluje břevno. Začátek druhé půle opět lépe vychází domácím, kteří navyšují vedení na 7:2. Poté se trochu herně zvedáme a dvěma góly snižujeme na rozdíl tří branek. Ovšem závěrečných deset minut patří domácím a třemi góly uzavírají konečný stav utkání na 10:4.

Góly: Kopecký 2x, Augusta, Trnka.