04.04.2023

Vsetínská mládež 28. března - 4. dubna

Podívejme se jako každé úterý na dění ve vsetínské mládeži.

U 13 porazila v přípravě Jarcovou 10:3

Před časem jsem byl osloven trenérem mladších žáků Jarcové, zda by mohli s námi sehrát na naší umělce přípravný zápas.
Slovo dalo slovo a zápas se včera odehrál.

Předně musím říci, že Jarcová měla ve svých řadách většinu kluků ročníku 2011, dokonce i 2012, ale i tak odehráli perfektní utkání.

V prvním poločase jsem měli optickou převahu, ale po 35 minutách jsme se trefili do černého pouze 3x.
V druhé půlce už to bylo ze zakončením lepší, až na závěr, kdy jsme hráli už jako profesoři na místě, bez většího pohybu a trochu jsme se přizpůsobili také soupeři.

Je pravda, že na tak malém hřišti jsme už nehráli asi 1,5 roku a bylo těžké se dostat přes velkou hradbu hostujících těl k zakončení. I tak pro nás měl tento zápas význam, mohli jsme si zase vyzkoušet nátlakovou a útočnou hru.

Martin Zbranek

U 10 dohrávala zápas z podzimu

Dnes jsme si dohráli utkání z podzimu proti klukům z Lidečka. Utkání jsme odehráli opět velice dobře a po zásluze vyhráváme 17:5. I když tentokrát mám výtky k vašemu prvnímu doteku (stále nám dělá celkem velké problémy) a k situacím, kdy si myslíme, že prokličkujeme celé hřiště. Určitě jste si všimli, že takhle to nefunguje. Fotbal je kolektivní hra, a když si dáte dobrou přihrávku nebo narážečku, tak se k té brance dostanete snadněji, než když budete chtít obehrát všechny protihráče a kolikrát i vlastní spoluhráče. Ale pár takových narážeček tam bylo, ale já bych jich chtěl vidět více. Samozřejmě udělej kličku, dvě, ale pak hledej lépe postaveného spoluhráče. A střílet na branku z " nulového úhlu" velice dobře víte, že tohle se dává pod sebe. Tak snad to tam příště bude.

Martin Augusta

U 9 na turnaji v Rožnově

Za deštivého počasí se kategorie U9 představila na turnaji v Rožnově. Kluci předváděli velmi slušné výkony až na jeden zápas s Opavou, kde jsme propadli. Jinak všechny zápasy vyhráli a nastříleli spoustu branek. Dnes musíme kluky pochválit.

Lukáš Fujerik

U 17 jasně přehrála Nový Jičín

FC Vsetín - FK Nový Jičín 9:1 (7:1)

Sestava: Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Jašek, Konečný, Miklaš, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zavadil, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 x Jašek, 2 x Miklaš, 1 x Konečný, 1 x Zezula, 1 x Zicha, 1 x Zavadil.
V aprílovém počasí dnes hrajeme utkání proti klukům z Nového Jičína. I přes nepřízeň počasí máme v zádech dvanáctého hráče v podobě kotle tvrdého jádra rodičů našich hráčů. Hned ve 40 sekundě nedává David Zicha brankáři Jičína žádnou šanci a nekompromisní ranou pod víko ze 30 metrů otevírá dnešní účet utkání. K Davidovi se přidává i stoper Filip Zezula a zvyšuje na 2:0. Soupeři se po té ze standardky podařilo snížit na 2:1, kdy se Tondovi rozestoupila nepochopitelně zeď, ale to bylo ze strany soupeře vše. Pěkným hattrickem se blýskl také David Jašek. Pak došlo k několika sporným momentům, které rozhodčí vyhodnotil z naší strany správně. Ovšem soupeři se to pranic nelíbilo a začala tvrdší, až zákeřnější hra, kterou jsme se nenechali vyprovokovat. A to si myslím, že byl zlomový moment prvního poločasu. Soupeř se soustředil na všechno jiné, než na samotnou hru, čehož jsme využívali na 100%. Pokora a úcta k soupeři nás dneska zdobila. Kombinační hrou jsme se dostávali do krásných gólových akcí a šancí. Občas jsme to i zjednodušili... K mnoha dalším neproměněným šancím jsme se hned po utkání vrátili a vyhodnotili.
V pátek jedeme ke konfrontaci do Karviné, tak pevně věříme v našem Vsetínském týmu, že navážeme na poslední tři utkání a to nejen nejen výsledkově, ale hlavně herně.

Tomáš Drábek

U 15 prohrála ve Valašském Meziříčí 1:6.

U 19 remizovala s Novým Jičínem 2:2

Výraznou herní převahu se dlouho nedařilo golově potvrdit. V prvních minutách Mira rozezvonil břevno, ale jako první se prosadil až Dan, jehož krásný centr skončil v síti. Na malé umělce to byl opět souboj na souboj.
Druhá půle byla podobná. Dokázali jsme dát po rohu branku a měli perfektní dvě možnosti navýšit na 3-0, bohužel se nám to nepovedlo a z protiútoku soupeř snížil na 1-2. Někteří naši hráči opět přepnuli do "modu strašpytel" , a aktivitu přenechali bojovným hostům. Ti byli za svou odvahu a bojovnost odměněni povedenou střelou z 20m.
Schází nám v tomto týmu, už od přípravky hráči typu VÁLEČNÍK ! Na malé ploše fotbalovost nestačí, tam vyhrává SRDCE, BOJOVNOST a VÍRA ve své schopnosti.
V pátek nás čeká soupeř z opačného konce tabulky, kde budeme my v roli dnešního soupeře, tak si můžeme vzít z novojičínských, alespoň příklad.

Roman Dobeš

U 14 ve Valmezi třikrát vedla a přesto prohrála

I když fotbalu počasí nepřálo, na hřišti byly místy kaluže vody, tak jsme se tím nenechali rozhodit a správně nažhavení jsme nastoupili do dnešního zápasu.
Hlavně v prvním poločase se na naši hru dalo dívat. Škoda, že jsme vedení 0:1 a 1:2 neudrželi a vždy inkasovali vyrovnávací branku.

Ve druhém poločase jsme opět dokázali odskočit na 2:3, bohužel i tentokrát jsme vedení neudrželi. Ve druhé půli jsme již neměli takovou kvalitu, upustili jsme od týmového pojetí hry a spíše jsme se snažili prosadit individuálně. Toho domácí využili a dvěma dalšími góly nás potrestali.

Martin Nikolén

U 13 prohrála se Šumperkem 2:9

Proti Šumperku jsem dnes předvedli vcelku dobrý bojovný výkon, škoda mnoha zbytečných individuálních chyb, minimálně 5 gólů jsem si přinejmenším dali sami, nebo lépe řečeno, soupeř se na ně vůbec nenadřel.
Na druhé straně, alespoň 6x jsme se ocitli před vynikajícím hostujícím golmanem tvaří v tvář, bohužel bez zásahu do černého.

Z dnešního zápasu a z většiny našich výkonů mám ale i tak velmi dobrý pocit. Mrzí mě jen opravdu dětinské chyby, po kterých vždy inkasujeme a skóre pak neodpovídá naší snaze a vydařenému výkonu.