Uplynulý týden vsetínské mládeže 18. října - 25. října

Podívejme se na uplynulý týden ve vsetínské mládeži.

U 8 pořádala turnaj OFS Vsetín

Trenér Lukáš Gargulák

Tentokrát vyšlo pořadatelství na náš oddíl. Turnaje se nezvykle zúčastnilo hned 6 týmů. Valašské Meziříčí, Liptál, Ústí, Nový Hrozenkov a dva týmy z naší kategorie U8. Hrálo se jednokolově na třech hřištích. Umělka Pod Pecníkem byla celé sobotní dopoledne kompletně zaplněna sportujícími dětmi a tak to má být.
Pro některé z našich kluků byl turnaj dalším krokem v nabírání herní praxe. Příkladem může být Filip Ž., pro kterého to byl první turnaj za FC Vsetín. Pro další kluky to byla výzva se herně vyrovnat klukům, kteří jsou starší. Myslím, že se této výzvy zhostili dobře.
Chtěl bychom poděkovat všem klukům za bojovnost a předvedenou hru, rodičům za podporu a pomoc při organizaci turnaje.

U 10 porazila Francovu Lhotu 21:10.

Trenér Martin Augusta

Dnes k nám zavítala Francova Lhota. Po celé utkání jsme byli lepším týmem a po zásluze vyhráváme 21:10. Bylo tam už velké množství velice pohledných akcí, které jsme dokázali přetavit v krásné branky. Dnes zaslouží pochvalu úplně všichni hráči. Jen tak dále a v úterý si zahrajeme poslední mistrák v Halenkově.

U 12 přetlačila HFK Olomouc

Vedoucí mužstva Vojtěch Polčák

Nedělní zápas proti HFK Olomouc nezačínáme moc dobře a po šesti minutách prohráváme 0:2
Po počátečním šoku se ale dokážeme patřičně probrat a dotahujeme poločasové skóre na 3:3.
Druhá půle nám takticky docela vychází, slušně dostupujeme hráče a útok hraje velmi aktivně.
Postupně si tvoříme nadějný náskok 6:3 ale opět podceňujeme koncovku zápasu. Hosté rychlými dvěma góly zdramatizovali závěr zápasu, který pro nás dopadá dobře.

FC Vsetín- HFK Olomouc 6:5

Velká pochvala pro všechny hráče za přístup a bojovnost v zápase.
Branky: Honza, Vojta, Kyryl , Matěj 2x , Matouš T.

U 13 potrápila Baník Ostrava

Trenér Martin Zbranek

Zápasy proti Baníku, jsou vždy, dá se říci za odměnu.
Tentokrát jsme hostili na umělce tento celek a musím podotknout, že jsme se ani trochu nezalekli zvučného jména a odvedli jsme dobrou práci.

Baník přijel s kategorií ročníku 2011, ale co na tom, my máme v týmu prakticky každý zápas 4-5 kluků tohoto ročníku, takže si konečně zahráli proti svým vrstevníkům.

Ostraváci byli mnohem lepší na míči a pohybu po hrací ploše, my jsme to nahrazovali bojovností.
První gól v naší síti padl snad z 3 metrového ofsidu, ale to byla jediná chybka jinak dobře pískajícího pana rozhodčího Kováře.Škoda toho, mohli jsme urvat poločasovou remízu, kdy náš gól na 1:2 vsítil po krásné samostatné akci Kuba.
Nejlepší párt zápasu byla z naši strany 15-cti minutovka, z kraje druhé půle. Tlačili jsme Baník na jejich polovině a měli i dvě 90 % šance. Kýženého vyrovnání jsme se dočkali po dalekonosné střele Tomáše.
To, že po 52 minutách hry, budeme držet s Baníkem remízu, by před zápasem netipoval ani nejskalnější fanoušek našeho týmu.

I když nám Baníkovci do konce zápasu vstřelili ještě 4 góly, měli jsme i my několik slibných zaskončení a hra nebyla pouze na jednu stranu. Hostující brankář však čaroval, stejně tak, jako ten náš.

Celkově obrovská pochvala všem, jdeme poctivě dál trénink od tréninku.

FC VSETÍN - BANÍK OSTRAVA 2:6 ( 1:2)

branky : Kuba Filgas, Tomáš Lukáš.

sestava: Ondra Krejčí, Filip Hořelka, Cyril Metelka, Ondra Gattermayer, Kuba Filgas, Tomáš Lukáš, Michal Zbranek ,Marek Trochta, Matěj Malík, David Varaja, Vojta Varaja, Honza Augusta, Maty Výchopeň.

U 14 prohrála vysoko v Uničově

Trenér Martin Nikolén

SK Uničov - FC Vsetín 13:0 (4:0)

První poločas skončil výsledkově ještě přijatelně. Ondra nás několikrát podržel v bráně, škoda, že jsme minimálně dva góly domácím doslova darovali.
Druhý poločas jsme ale po inkasované páté brance vzdali a to mě mrzí nejvíc. Nejblíže ke gólu jsme měli v závěru utkání, ale Kuba přestřelil z malého vápna branku.

U 15 prohrála v Uničově 5:0

Trenér Radim Dobeš

Články můžu víceméně kopírovat - věci se dějí stále dokola. Kluci se snaží, ale góly soupeřům neustále darujeme. V první půlce 2 darujeme ze 100%, 1 po minele, která se ovšem dala ještě hasit. Že by jsme dnes nějak výrazněji ohrozil branku soupeře si nevybavuju... Absencí 3 hráčů už ani nevzpomínám - snad to bude příští sobotu doma proti Třinci lepší.

U 17 vyhrála v Mohelnici 6:1

Trenér Tomáš Drábek

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Filgas, 2 × Cabras, 1 × Švagera, 1 × Zezula.

V dnešním sychravém ránu odjíždíme do vzdálené Mohelnice. Postavení v tabulce naznačuje, kdo je dnes papírovým favoritem. Kluky od samotného začátku nabádám ke koncentraci a snažím se nastavit podmínky, které zabrání podceňení soupeře. To se mi daří, ale neproměněné tutovky v prvních deseti minutách, mi přidávají vrásky na čele. Soupeři v 6. minutě odskakujeme o gól a nasleduje totálně mizerná půlhodinka. Ovšem závěrem poločasu protrháváme střeleckou impotenci a jdeme se čtyřgolovým rozdílem do kabin. Druhý poločas si už vše pohlídáme, kromě jedné standardní situace, kterou po zásluze trestá nejlepší hráč soupeře Šimon Činčara.

U 19 porazila Mohelnici 2:0.

Trenér Roman Dobeš

Náš tým měl celé utkání značnou převahu, útočná snaha i nápaditost byla potěšující. Pouze klid a kvalita v koncovce nás brzdila ve výraznějším navýšení skore.
Jinak roli favorita, kluci zvládli velmi dobře.