Uplynulý týden vsetínské mládeže 25. října - 1. listopadu

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

Starší přípravka U 10 vyhrála 13:9 v Halenkově.

Trenér Martin Augusta

Dnes jsme na Halenkově odehráli asi nejlepší zápas podzimní sezony. Opět jsme si vzali Matouše Trnku, kterého bylo plné hřiště. Když ostatní viděli, jak Matouš " jezdí ", tak taky přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a byla radost se na Vás dívat. Samozřejmě tam byli menší nedostatky ( první dotek ), ale na druhou stranu jsme dali spoustu krásných gólů po paradních kombinacích i idividuálních akcích. Dneska jste mě velice a musím říct i příjemně překvapili. Na druhém hřišti si zahráli svůj zápas kluci, kteří začali s fotbalem malinko později a podle infa od Honzy Rovenského si vedli také velice dobře. V pěti hráčích odehráli hodinu v kuse bez střídání. Tady taktéž klobouk dolů. Takže dnešní výkon Vás všech musím ohodnotit VELKOU pochvalou . Jen tak dále.

U 12 prohrála v Přerově 4:0.

První výhra U 13 v Přerově 7:1.

Trenér Martin Zbranek

Tak jsme se konečně dočkali vytouženého pozápasového vítězného pokřiku!
Už v několika předešlých zápasech jsme se přesvědčili, že naše fotbalové dovednosti začínají nabírat na kvalitě. Důkazem toho byly velmi povedené mače v Opavě, proti Olomouci i Baníku. Sice jsme na tyto „velkokluby“ severní Moravy nestačili výsledkově, ale herně jsme už nepropadali, jako v předešlém období, ba dokonce jsme v některých fázích udávali tempo hry a hlavně si začali věřit.
Do Přerova jsme jeli proto s odhodláním, urvat už konečně i nějaké body.
Hrálo se na hlavní travnaté ploše, což nám paradoxně dělalo největší problém, protože jsme již několik týdnů neokusili přírodní pažit, Vsetín bohužel není město zaslíbené fotbalu.
Po úvodní „ zahřívací“ pasáži, jsme se rychle adaptovali a už byla znát dominantnost naší „Squadry Verde.“ Začalo nám to tam konečně i padat. Když jsme odskočili o tři branky, najednou jako bychom se uspokojili a soupeř začal vystrkovat růžky.
V poločasové přestávce jsme si proto v kabině důrazněji promluvili o našem, někdy až laxním bránění a do druhé půle jsme šli s odhodláním výsledek ještě navýšit.
Dnes vyzvednu Davida Varaju, který během tři minut dvakrát skóroval a uklidnil náš tým. Vždy po parádním samostatném průniku z pravé strany prokličkoval vše, co mu stálo v cestě.
Poté jsme dovolili Zubrům vstřelit po naší chybce alespoň čestný gól, ale do konce zápasu jsme už kontrolovali a ovládali celé hrací pole a přidali ještě dva pěkné góly. Po posledním hvizdu rozhodčího byla radost převeliká.
Pochvala a poděkování patří opravdu všem!

1.FC VIKTORIE PŘEROV – FC VSETÍN 1:7 (0:3)

Branky: Zbranek 2, Varaja D. 2, Výchopeň M., Výchopeň J., Nerodil

Sestava: Krejčí O., Filgas J., Hořelka F., Gattermayer O., Metelka C., Lukáš T., Výchopeň M., Výchopeň J., Trochta M., Zbranek M., Nerodil J., Malík M.., Varaja D., Varaja V.

U 14 vydržela jen poločas. Vsetín - Třinec 2:10.

Trenér Martin Nikolén

I když jsme dnes opět dostali spoustu branek, tak jednoznačně byl přístup hráčů oproti minulému utkání zcela odlišný. Kluci bojovali, rvali se o každý metr na hřišti a jen díky špatnému rozhodnutí v danou chvíli jsme hostům nabídli šance, které využili. Dokonce jsme po delší době vstřelili gól a poločas 2:4 vypadal docela zajímavě. Škoda zranění Vojty a Kuby, možná bychom i ve druhé půli nějaký ten gól vstřelili.

U 15 prohrála s Přerovem 2:9

Trenér Radim Dobeš

Sobotní dopoledne trávíme "klasicky" na hřišti - dnes hostíme vedoucí celek z Třince. Soupeř je kvalitou, chytrostí, fotbalovostí někde jinde. Byť hned ve 3. minutě "přežijeme" další z řady chybných výběhů gólmana mimo vápno (útočník míjí prázdnou kasu) - v 6. minutě již inkasujeme po "zaběhnutí za obranu". Touho "zbraní" nás soupeř zkouší celý zápas poměrně vydatně - jsou ovšem pasáže, kdy se nám daří oceláře chytat do ofsajdové pasti i 5x za 5 minut. Nicméně třinečáci reagují a s vysunutou obranou si "hravě" poradí (my reagovat zatím neumíme - musí stále znít rady "zpoza lajny"...) V první půlce se nám podaří vytvořit si 3 gólovky - bohužel ani jednu neproměňujeme (škoda). V poločase střídáme gólmana - vyzkoušíme šikovného Ondru z "09". Druhé dějství je z naší strany malinko kvalitnější - byť Ondra v bráně likviduje několik velkých příležitostí. Dlouhé míče za obranu se nám daří zachytávat se střídavou úspěšností - v útočné fázi si připravujeme více šancí než v prvním dějství. Dvakrát se nám podaří i rozvlnit síť za zády třineckého gólmana: nejprve po pěkné akci několika hráčů doklepává Vojta "do prázdné" po Maninově nezištné přihrávce a následně se trefuje Hořa, jehož "polonůžky" jistě potěšily nejednoho fandu.
Výkon byl dnes od většiny kluků snaživý - 5 absencí je hodně (bohužel si na tento fakt pomalu zvykáme) a i proto opět děkujeme klukům z "09" za výpomoc.

U 17 remizovala s Prostějovem 3:3

Trenér Tomáš Drábek

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Konečný, 1 × Cabras, 1 × Jašek.
Na parádně připravené Tyršovce jsme přivítali tabulkové sousedy z Prostějova. I přesto, že jsme soupeři darovali 1. gól po našich dvou tutovkách , herně jsme v 1. poločase soupeře mačkali a hráli jsme lépe až do 32 minuty, kdy jsme už vedli 2:1. Přichází nešťastné uklouznutí a podražené soupeře před dvackou, za což jsme vyfasovali 1. červenou v tomto velmi těžkém utkání z pohledu mentálního nastavení hráčů. Poločas dotahujeme i v deseti do kabin vítězně. Na začátku 2. poločasu přichází 2. červená za poznámku k pomeznímu rozhodčímu. Takže jdeme do devíti. Ke vší smůle se nám zranil ještě Giovanni. Střídáme a jdeme dál, ale ztráta hráčů je citelná. Ovšem my máme silnou lavičku ;-) a to, jak se k tomu postavili všichni hráči v čele s Ondrou, tak za to jim patří můj velký dík, neboť se to na nás hrnulo ze všech stran. Ustáli jsme nejhorší. V této pasáži nám soupeř svou nedisciplinovaností umožnuje držet s ním stále krok a to i s osmi hráči v poli. Koušeme je naší obětavostí a herní chytrostí. Opravdu smekám klobouk před hráči, že ze sebe vymačkali vše co šlo a i za stavu 2:3 to nevzdali. Proto přichází zasloužená odměna a třešinka na dortu v podobě gólu v 90. minutě. Dnes jste si za svůj výkon o tento gól řekli a emoce tryskaly z Vás, ale i ze mě, plnými doušky. To byl závěr jak z filmu. Ano tato remíza je velmi důležitá pro celý tento tým, jak z pohledu vnitřního nastavení této party, tak z pohledu spravedlnosti, protože jsme dnes šahali po bodech třech a ne jednom, ale to je jiná písnička. Pevně věřím, že si dnes všichni hráči uvědomují jak pozitiva, tak negativa, jenž plynuly i z naší disciplinovanosti, resp. nedisciplinovanosti.

Také U 19 remizovala s Přerovem - 2:2

Trenér Roman Dobeš

Za krásného počasí se hrál na Tyršovce velmi dobrý fotbal. Našim hráčům patřil první poločas. Soupeře jsme přehráli na šance, drtivě na rohy ( snad 10 : 3 ), ale branku jsme dali jen jednu, když byl po krásné akci faulován Kuba Kusák a Martin Zbranek penaltu s přehledem proměnil.
Prvních 20. minutě půle druhé byli hosté aktivnější, ale pouze po dvacítku. V 71. minutě se po standardce Dana DiMaia krásně hlavou trefil Mira Miklaš. Kluci se snažili dát třetí branku a příležitostí bylo snad pět, ale pojistka nepřišla. Hosté to sympaticky nezabalili, za což byli odměněni štastnou tečí po střele z dvaceti metrů na niž už Tonda nemohl dosáhnou. V 88. minutě přišel klíčový okamžik, když nám sudí odepřel jasnou penaltu na Adama Švageru. Pak jsme vytvořili roh z kategorie zbytečných a šťastný odraz míče vyplaval k brankáři Bašnému, který to trefil krásně.
My jsme si v celém zápase vytvořili více šancí než Prostějov, ale hosté měli větší počet hráčů s buldočí povahou, to jim pomohlo zdánlivě prohraný zápas srovnat.