Trenér Lukáš Fujerík

Děkujeme všem mladým fotbalistům a jejich rodičům, kteří se v hojném počtu zúčastnili drakiády. Na kopci na Sychrově byli k vidění originální draci. Odměnu za nejvýše a nejlépe létajícího draka dostali Adam Kurtin, Michal Šrámek a jejich rodiče:). I přes slabé povětrnostní podmínky se přece pár draků dostalo do slušné výšky, odměnu si zasloužili úplně všichni. Maminkám děkujeme za sladké občerstvení. Věřím, že si všichni slunečné úterní odpoledne užili, uvidíme se zase na tréninku.

U 10 ve Valašské Polance

Trenér Martin Augusta

Dnes jsme zajížděli k dalšímu utkání, tentokrát do Valašské Polanky. Na těžkém terénu jsme celý zápas tahali za kratší konec. Opět ná dělalo obrovské problémy zpracování míče, první dotek nahrávka. Takhle se fotbal opravdu nehraje. Celý příští týden se budeme věnovat těmto věcem a snad to bude příště lepší. Na druhou stranu tam bylo pár velice dobrých věcí, kdy jsme dovedli vyšachovat domácí a dát branku .  Takových situací bylo ale poskromnu. Před začátkem utkání jsme apelovali na všechny kluky, aby se vyvarovali skluzů na mokrém terénu, což si domácí moc k srdci nevzali a doplatil nato náš Adam, kterého domácí hráč trefil přímo do kolena.

U 12 porazila HFK Olomouc 6:5. Branky: Zbranek 2, Šuráň, Augusta, Trnka, Bachara.

U 13 přátelsky v Kateřinicích

Trenér Martin Zbranek

Ve čtvrtek jsme si domluvili přátelské utkání v Kateřinicích.
Chtěli jsme si trochu oddechnout od ligových soupeřů a zkusit si hru, kde bychom dominovali více my a museli tvořit a vnikat do zavřené obrany.
Vše se vyplnilo.
Kateřinice nás zaskočily hned v úvodu, kdy jsme dostali během pár minut dva góly. Je nutno dodat, že prakticky celou hru jim tvořil mladý Herián, který hraje už druhým rokem žákovskou ligu za Zlín a také nám dělali problémy někteří hráči, kteří už patří do kategorie starších žáků.
To jsme však naprosto kvitovali, tímto byl zápas alespoň vyrovnanější a museli jsme hrát co to šlo.
První třetina byla z našeho pohledu nevýrazná. Musím ale dodat, že nám dělala problém hrací plocha. Jak nerovnostmi, tak velikostí, už jsme si zvykly na větší plochu i větší branky.
Od druhé třetiny jsme začali dominovat více na míči, a udávali jsme tempo hry. Bohužel na malém prostoru se těžko dostavalo k zakončení, vázla nám rozehrávka do šířky, nedokážeme dobře roztahovat a měnit hru. I tak jsme byli spokojeni s nasazením a zápas určitě splnil účel.

Dnes bych vyzvednul určitě Tomáše Lukáše.

KATEŘINICE - FC VSETÍN 3:3
Branky: Gattermayer 2, Zbranek.

U 13 prohrála s HFK Olomouc

Proti HFK Olomouc jsme dnes odehráli jeden z nejlepších zápasů za poslední dobu. V první půli jsme bohužel obdrželi opět dva hloupé góly, kdyby těch nebylo, sahali jsme určitě po bodech.
V druhém poločase jsme přeskupili řady a najednou jsem soupeře nepustili z obranné poloviny. Dominovali jsme konečně i v soubojích, škoda jen nedotažených šancí. I tak jsme tuto druhou půli nedostali ani gól a naopak jsme Ondrou G po pěkné akci rozvlnili síť!
Za druhou půli převeliká pochvala, od jistého Ondry K v brance, až po posledního útočníka! Kvalitní výkon nás jistě povzbudí a nakopne do dalších zápasů. Zítra už se těším na trénink a v neděli přivítáme Baníček.

U 14  - nad síly Šumperk

Trenér Martin Nikolén

FC Vsetín - FK Šumperk 0:8 (0:4)

I přes snahu jsme dnes na Šumperk prostě nestačili. Poctivým tréninkem ale jedeme dál a už se těšíme na další zápas.

Oslabená U 15 také padla se Šumperkem

Trenér Radim Dobeš

Ať už počtem (dnes další 3 kluci mimo - zdravotní trable), tak hlavně chutí, zápalem, ochotou a to nám vadí mnohem víc. Od úvodní minuty jsou ochotni "schytat a rozdat", tak dva/tři naši kluci - u soupeře vidím tuto "ochotu" u 10 hráčů. A to je ten největší rozdíl. O ochotě BĚHAT se ani nemá cenu bavit. Tohle jsou největší rozdíly (my vs. divizní soupeři) a pokud kluci uvnitř sebe nepocítí potřebu s tím něco udělat, tak je můžeme "do zblbnutí" učit dovednosti, přihrávky, kombinace, zakončení - ale herní obraz se nezmění.

Děkujeme klukům z U14 za výpomoc - po odstoupení Maniny by nás nebylo ani 11.

U 17 padla v Opavě

Trenér Tomáš Drábek

SFK Opava - FC Vsetín 7:3 (5:0)

Sestava: Cabras, Dronek, Drábek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Konečný, 1 × Cabras.
V týdnu se dozvídáme, že v Opavě budeme hrát na umělce. Počasí je parádní, ale bereme to jako holý fakt. V prvním minutách 1. poločasu neproměňujeme dvě vyložené šance v krátkém sledu za sebou. Takže místo toho abychom vedli 2:0, přichází chladná sprcha v podobě chyby, resp. série chyb, a soupeř jde do vedení, resp. do trháku. Což dokumentuje naše rozpoložení v týmu. Hrajeme, pereme se, ale hodně chybujeme. Kluci z Opavy byli nekompromisní a trestali nás. Ve 2. poločase se obrázek hry nezměnil, jen jsme se vyvarovali tolika chyb a světe div se, "vyhráváme ho 3:2". Nemyslím si, že celkový výsledek odpovídá naší předvedené hře, ovšem stál proti nám tým velmi kvalitních hráčů, kteří šli za vítězstvím od samého začátku. My bohužel až v 2. poločase.

U 19 nezvládla v Opavě první poločas

Trenér Roman Dobeš

Domácí předváděli 45.min perfektní moderní fotbal kořeněný, dynamikou, rychlostí, nápadem a kvalitou na každém postu. My jsme se snažili ze všech sil, ale tato úroveň je zatím nad naše možnosti. Čtyři naše nevynucené ztráty míče byly již do 14.min potrestány třemi goly. Další opavští přidali po krásných standardkách a bylo vymalováno.
Jsem rád, že kluci našli do druhé půle morální sílu a hrál se výrazně vyrovnanější part. Kdybychom si nešoupli dva čisté vlastence a byli produktivnější, mohl se výsledek citelně kosmeticky upravit. Potěšující byl výkon Mirka Miklaše, který ač je "šestka" byl na hřišti nejlepším hráčem druhé půle.
Když ji správně uchopíš, je porážka nejlepším krokem k vítězství, říká Jaromír Jágr. Takže od úterý se jeho radu pokusíme správně uchopit.

SFC OPAVA - FC VSETÍN 9:2 (6:1)