25.04.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 25. dubna

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži v uplynulém týdnu.

U 9 na Mc Donald's Cupu

Dnes se uskutečnila základní část okresního kola McDonald’s cup. Turnaje se zúčastnili kluci i holky 1. stupně základních škol, klub FC Vsetín poskytl zázemí na hřišti pod Pecníkem. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií - kategorie I., kde hráli žáci 1-3. tříd, a kategorie II. pro žáky 4-5. tříd. V Kategorii I. postoupila ZŠ Ohrada, v II. kategorii postoupila ZŠ Sychrov kde bylo největší zastoupení fotbalistů FC Vsetín. Všem děkujeme za reprezentování svých škol, postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchu v dalších kolech.

Lukáš Fujerik

U 11 prohrála na Hovězí 8:0

U 12 se nezalekla Baníku Ostrava

Sváteční předvelikonoční pátek byl pro nás také svátkem fotbalovým, protože zajíždíme do Ostravy na Baník.
Soupeř nás v první třetině přehrává a k tomu ještě opět děláme úplně hloupé chyby, po kterých dostáváme dva laciné góly.
Ve druhé třetině již reagujeme lépe na rychlé akce našeho soupeře a také se osmělujeme, kdy po Kubově pumelenici nastřelujeme břevno a po další krásné akci 2 na 1 dáváme Péťou regulérní gól, rozhodčí je však proti a píská ofsajd.
Ve třetí třetině jsme už lepším týmem a převážně bojovností a důrazem nás je plné hřiště. A také přichází odměna, po nádherné střele Filipa a velmi kvalitně zahraných rohových kopech od Míši korigujeme stav po gólech opět Filipa a Vojty. Najednou jsou trenéři Baníku jak na jehlách a upozorňují trošku hlasitěji svoje hráče, že prohrávají ve třetí třetině se Vsetínem 0:3.
Ostravané mžikem přeřadili na vetší rychlostní stupeň, ale stačilo to už pouze na jeden zářez v naší síti, protože brankáři a všichni hráči v poli již velmi poctivě pracovali.
Škoda jen, že takto nemůžeme hrát po celou dobu utkání.

Přejeme také brzké uzdravení Matymu a Davidovi, přes polovinu zápasu jsme odehráli pouze se třemi hráči na střídání.

Také celý tým U12 přeje dodatečně našemu předsedovi Petrovi Říhovi k jeho kulatinám!

Baník Ostrava - FC Vsetín 7:3 ( 4:0, 2:0, 1:3 )

Branky - Hořelka Filip 2, Varaja Vojta

Sestava - Krejčí Ondra, Výchopeň Honza, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Trochta Marek, Filgas Kuba, Varaja David, Varaja Vojta, Zbranek Michal, Lukáš Tomáš, Výchopeň Maty, Augusta Honza, Mikula Petr.

Martin Zbranek

U 12 - Na Tyršovku přijela vedoucí Karviná

Dnes jsme přivítali lídra naší soutěže MFK KARVINOU.
V podzimní části jsme v Karviné byli pouze sparingpartnery tohoto celku, dnes však mohu s klidem říci, že jsem odehráli na naše poměry, velmi dobré utkání.
Prvních 45 minut, jste nás náramně potěšili, zejména bojovností. První třetina úžasná, za tu máte naprosto velkou pochvalu! Škoda jen, že se nedokáží vyhecovat ještě úplně všichni po celou dobu utkání, ale určitě na tom budeme důkladně pracovat, jak po fyzické stránce, tak po silové.
Karviná nás samozřejmě přehrávala zejména kombinačně, kdy byla stále v pohybu, ale individuálně jsme se nenechali zahanbit. Kdybychom neudělali opět zbytečně několik chybek, výsledek by byl ještě daleko přijatelnější.
Jak jsme se dnes přesvědčili, můžeme hrát opravdu s každým.Jen hledáme stále střelce, jeden gól a dvě tyčky jsou málo.

FC VSETÍN - MFK KARVINÁ 1:11 (1:3, 0:4, 0:4)

Branka: Varaja Vojta.

sestava: Krejčí Vít, Výchopeň Honza, Gattermayer Ondra, Metelka Cyril,Hořelka Filip, Filgas Jakub, Surý Vít, Dal Buono Claudio, Lukáš Tomáš, Zbranek Michal, Varaja Vojta, Varaja David, Augusta Honza, Deckuláček Tadeáš.

U 13 prohrála s Karvinou

FC Vsetín - MFK Karviná 1:8

Přiznám se, že dnes jsem čekal vyrovnanější utkání. Bohužel se dnes některým hráčům nedařilo tak jako v jiných utkáních a to dnes rozhodlo, že jsme hostům nedokázali konkurovat.
Hned ze začátku druhé třetiny se sice Mikymu podařilo snížit na 1:2 a chvíli to vypadalo, že nás to nakopne k lepšímu výkonu. Karviná ovšem žádné drama nepřipustila a postupně nám nasázela celkem osm branek.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Dominik Ludva (Domino), Mira Řezáč, Tom Gurný, Jirka Meitner, Kuba Zádrapa, Štěpa Evják.

Martin Nikolén

U 14 prohrála s Hlučínem 1:4

Počasí dnes dovolilo a můžeme na trávu. Soupeř z Hlučína byl dle mého z kategorie "hratelných" a to se taky potvrdilo. Jdeme do zápasu odhodláni navázat na kvalitní výkon v Uničově a když v 10. minutě Hořa lišácky přehazuje gólmana vypadá to nadějně! První půle je s minimem šancí na obou stranách (ani jeden gólman nemusí předvést bravurní zákrok), hraje se převážně "mezi vápny". Bohužel v závěru 1. půle Vojta nešťastně prodlužuje hlavou nakopnutý míč a hostující útočník se nemýlí. O přestávce se snažíme kluky motivovat - nevíme proč jsou hlavy dole.
Druhá půle z naší strany postrádá dohrání dobrých míčů směrem "nahoru" - soupeř oproti nám 3x trestá opakující se "dětské" chyby. Dnes byl bodový zisk velice blízko - mít minimálně jednoho z absentujících hráčů k dispozici, jsem přesvědčen o 3 bodech.

Radim Dobeš

U 15 porazila Hlučín 6:1

Sestava: Drábek, Dronek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Včelica, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 3 × Kalabus Maxim, 2 × Filák, 1 × Jašek.
K dnešnímu utkání, které jsme letos poprvé odehráli na našem travnatém hřisti Tyršovka, jsme vzhlíželi jako k možnému zlomu a prolomení velmi špatné střelecké produktivity. Celý tréninkový týden byl odlišný od ostatních a kluci měli možnost si odpočinout nejen od zátěže, ale i ode mě ;-). Další změnou těsně před utkáním byla rozcvička s Martinem Honem, jenž s námi strávil zimní přípravu v jeho Spatakus Fighters Centru a pomohl klukům nejen s kondicí a zpevnění hlubokého stabilizačního systému, ale i s mentálním přístupem ke sportu. No a posledním pozitivním signálem bylo skvělé fotbalové počasí, které jen podtrhlo naše první letošní vítězné sobotní dopoledne.
Oba poločasy byly velmi podobné těm z předchozích utkání. Tzn. herní převaha, mnoho gólových šancí a příležitostí. Velký rozdíl byl v jejich proměňování, o čemž svědčí závěrečné skóre. Paradoxem byla branka soupeře. Jedenkrát se dostali v prvním poločase k naší bráně a dali gól. Tomu já říkám stoprocentní produktivita! Nicméně na tuto skutečnost jsme z minulých utkání již byli zvyklí, takže žádný stres. Kluci hráli opět krásný a moderní způsob kopané, kterému nechyběly nádherné kombinační a individuální akce. V druhém poločase jsme v defenzivní části hráli spolehlivě a rychlými protiútoky rozhodli utkání. Do hry se dostala kompletní a silná lavička, neboť tyto změny nezměnily obraz hry.
Závěrečná děkovačka všem přítomným, oslavná píseň v kabině a MARGOTKY za odměnu byly jen podrtžením parádního sobotního fotbalového dne.

Tomáš Drábek

U 17 prohrála s HFK Olomouc 1:2

První půle nebyla ke koukání, my jsme hráli z neznámých důvodů "křápačku" a hra převážně postrádala myšlenku. Soupeř se prosadil po dlouhém autu, když náš levý záložník vypustil bránění. Druhá branka padla po našem rohu, když jsme "zapomněli" vystavit v jednoduché situaci soupeře do ofsajdu. Víc šancí HFK nepotřebovalo k pohodovému vedení. Nám ke skorování nestačily ani čtyři golové příležitosti a tak byl poločas výsledkově jasný.
Od 46. minuty kluci přepli na vyšší aktivitu a začal se hrát převážně technický fotbal. Nám se herně velmi dařilo, ale z mnoha šancí se prosadil jen náš "jarní" střelec Mirek Miklaš. V závěru jsme zkusili hru na tři útočníky, ale nepřineslo to nic, naopak hosté mohli skore 3x navýšit.
Smutní můžeme ( a musíme ) být z výsledku, za aktivitu, touhu a fotbalovost ve 2.pol. určitě pochvala! Věřím, že brzy příjde zápas, kdy se radost dostaví.

Roman Dobeš

U 19 remizovala s HFK Olomouc 2:2

Góly: Rodek, Mikuš.

Spravedlivá plichta s lídrem divize po bojovném výkonu se spoustou soubojů ve středu hřiště, které mohly rozhodovat o výsledku utkání.
Vedení jsme se ujali po nacvičeném signálu přes Durmona a zavíral Rodek.
Do poločasu jsme však chybovali v postavení obránců a po rohovém kopu bylo zbytečně vyrovnáno.
Ve druhé půli nedostoupil Žídek hráče na levé straně a ten měl cestu otevřenou přes Freunda 1:2.
Přes bojovnost ve středu hřiště došlo i k chybě hostů a po kombinaci Zbranek - Mikuš končí napadání vyrovnáním na 2:2.