02.05.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 2. května

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 9 v Otrokovicích

Poslední dubnovou sobotu jsme hráli turnaj v Otrokovicích. Ročníky 2013 a 2014 obsadily na turnaji pěkné 4. místo, bronzovou medaili kluci prohráli s Kroměříží. V turnaji byly vidět zajímavé individuální výkony od našich hráčů, věřím, že si všichni sluneční sobotu užili.

Lukáš Fujerik

U 10 dala v Podlesí 29 branek

V úterý podvečer hrajeme další kolo okresního přeboru. Tentokrát hrajeme na trávě v Podlesí u Valašského Meziříčí.
Páni kluci byli od začátků utkání dobře naladěni a i výkon byl hodně slušný. Pěkné gólové okamžiky i spoustu osobních soubojů, zdobilo tohle utkání. Góly jsem neměl skoro ani kam psát a opravdu se na nich podíleli všichni hráči týmu. Věkový rozdíl v utkání ani tak velký nebyl, ale kvalita našich mladých hráčů byla opravdu lepší.

Podlesí – Vsetín U 10 7:29

Sestava: Martinka,Dvořák,Trnka,Šuráň,Vyškovský, Bačara,Bačinský, Krátký, Počák, Mikula, Malík,Vlček,Hulan,Syniuk.

Vojtěch Polčák

U 11 prohrála s Liptálem 5:11

Proti urostlým hráčům Liptálu se kluci těžko prosazovali a 5 gólů které se jim podařilo vstřelit bylo málo. Hráči Liptálu nastříleli 11 a o zápase bylo rozhodnuto.

Branky:Augusta 2 , Hořelka , Děckuláček ,Mikula.

Sestava:Vojtěch Dvořák, Jakub Bačinský, Tomáš Děckuláček, Jakub Filgas, Ondřej Gattemayer, Filip Hořelka, Tomáš Lukáš, Jan Augusta, Lukáš Mikula. Marek Trochta, David Varaja, Vojtěch Varaja.

Marek Hošťálek

U 12 a U 13 čekají zápasy s Vítkovicemi 3. května.

U 14 prohrála v Přerově 5:0

Ideální fotbalové podmínky deset minut před zápasem malinko "kalí" drobné Davčovo zranění malíčku - nic se neděje, do kasy jde Marťa. První půlka je naprosto vyrovnaná - nemáme sice mezihru tak, jak bych si představoval, ale jde o poločas, kde ani jeden gólman nemusí čarovat. O to větší škoda, že "z ničeho" dostáváme 1.gól tři minuty před poločasem, druhý úplně do šatny.
Druhá půlka je sice podobná té první, ale díky faktu, že domácí střídají 7 kluků a my hrajeme bez střídání, je jen otázkou času, kdy "nám dojde". Musím ale kluky za celých 80minut pochválit: snaha vidět byla, morál byl taky přítomen, takže škoda posledních přeti minut prvního poločasu - byl bych hodně zvědavý, jak dlouho by trval náš vzdor.
Dobře borci zregenerujte, čeká nás náročný anglický týden.

Radim Dobeš

U 15 vyhrála v Přerově 8:0

Sstava: Drábek, Dronek, Erban, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Včelica, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 2 × Drábek, 2 × Erban, 2 × Zbranek, 1 × Filák, 1 × Zezula.
V rámci dnešního hodnocení bych chtěl hlavně vyzdvihnout týmového ducha, který s námi zůstal z utkání proti Hlučínu. V Přerově jsme hráli na hlavním hřišti a to znamenalo obrovský prostor a utkání s mnoha kondičními parametry. V 1. poločase jsme rozhodli proměněním prvních šancí a vše podpořili zmíněným parádním týmovým výkonem. V 2. poločase jsme v prvních pěti minutách uzavřeli finální podobu skóre a vystřídali jsme kompletní lavičku. Kuba si vychytal v našich barvách svou první "NULU" a podtrhnul tím jeho vzrůstající formu.
Nyní už vzhlížíme k dvojutkání s TOP týmy naší soutěže, jenž nás teď čekají.

Tomáš Drábek

U 17 prohrála s Prostějovem 0:5

Hosté spustili od 1. minuty uragán. Do 10. minuty si vytvořili pět šancí, které zahodili podobně jako my v předcházejících zápasech. Ve 12. minutě se zranil při obranném zákroku dobře hrající Oleh, který zachránil jasný gol, ale v čase 18 se již prostějovští prosadili. Soupeř předváděl vyspělý, rychlý fotbal podpořený velkou agresivitou, často na samé hranici faulu. Někteří naši hráči nenašli recept na takový kvapík a ti odvážnější po zisku míče měli na rozhodnutí sotva dvě vteřiny. Přesto jsme se nevzdávali a cca 5x za 1.poločas předvedli dobrou celoplošnou kombinaci.
Další střídání nám v druhé půli velmi pomohla! Téměř 30 minut jsme tahali za "delší kus provazu" a musím s radostí konstatovat, že takovou bojovnost vídám jen na trávnících v Anglii. Hráli jsme velmi dobře, vytvořili si několik dobrých šancí, ale gol tam nepadl. V 72. minutě hosté předvedli rychlý výpad a bylo rozhodnuto.
Výsledek bych dnes upozadil, soupeř byl opravdu kvalitní ( mimochodem všichni ročník 2006 ). Radost mám z přístupu ! Ochota opakovaně příjmout ránu, odvaha ji vrátit, maximální snaha otočit nepříznivý stav se soupeřem, který předváděl nejlepší výkon v soutěži - toho si cením,

Roman Dobeš

U 17 vyhrála ve Staré Bělé 7:0

Domácí udělali za půl roku značný progres a my museli vynaložit více sil než na podzim ve Lhotě.
První půle nabídla ofenzivní podívanou, vsetinští předváděli dobrou kombinační hru s velkým počtem šancí, které se tradičně nedařilo zužitkovat. Po našich nevynucených chybách se Staré Bělé narodily tři nadějné brejky, ale pozorný Lukáš je vyřešil.
Druhá půle byla ještě více dominantní a klukům se už začalo dařit i střelecky.

FK STARÁ BĚLÁ - FC VSETÍN 0:7 (0:2)
BRANKY: 2 ŠVAGERA A, po 1 ŘEZNÍČEK, LECKÉŠI, ŠVAGERA O, MIKLAŠ, KONEČNÝ.

Roman Dobeš

U 19 porazila díky hattricku Zbranka Prostějov 3:2

Konečně jsme nastoupili v kompletní sestavě. Mikuš po zranění, Samiec po nemoci a De Gano na lavičce. Středeční dohrávka nás však nezastihla v optimální formě a spíš jsme vyčkávali s čím vyrukuje soupeř výše postavený v tabulce.
Po standardní situaci z rohového kopu prohráváme 0:1 a poločas končíme drtivým tlakem před soupeřovou brankou bez gólového vyjádření.
Devizou do druhého poločasu to však nebylo a v mdlém výkonu z úvodu zápasu pokračujeme. Po hrubé chybě v rozehrávce na levé straně a nepřesvědčivým zákrokem gólmana prohráváme 0:2.
Dvojité střídání v 57. minutě a následná chyba stopera hostů nás gólem Zbranka dostala do hry.
V 73. a74.přidává další 2góly a tak čistým hatrickem otočil skóre zápasu k našim 3 bodům.

Jaroslav Kulhaj

U 19 vyhrála ve Staré Bělé 5:2

Sestava: De Gano, Satin, Orság, Dobeš, Žídek, Jančina, Rodek, Di Maio, Horák (74´Cabras), Řezníček (60´Leckéši), Zbranek.

Góly: Zbranek, Řezníček, Jančina, Žídek, Dobeš.

S posledním mužstvem divize, který se ještě nadechoval minulými výsledky k záchraně jsme konečně venku uhráli 3 body.
I dnes domácí podporování početnou diváckou kulisou předváděli bojovný výkon za každého výsledkového stavu a korektní slušně vedený zápas skončil výsledkem tak jak jsme chtěli.