18.04.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 18. dubna

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži v uplynulém týdnu.

U 10 v Hošťálkové

V sobotu odehráváme za špatného počasí domácí odvetný zápas proti Hošťálkové/Kateřinicím.
Začínáme dobře a prvních 15 minut zápasu patřilo nám (3:1). Hra se ale otáčí a po srovnání stavu na 4:4 jde do vedení Hošťálková. Poločas končí 4:6 a ani po krátké přestávce nedokážeme srovnat stav zápasu. Děláme zbytečné chyby a doslova darujeme soupeři góly. Soupeř dobře napadá a hraje na malém hřišti aktivně. Konec zápasu vzdáváme a Hošťálková nám vrací podzimní porážku 12:6.
50 hracích minut se naplnilo a náš hodně ospalý výkon je u konce.

Vsetín - Hošťálková/Kateřinice 8:12

Branky: Kiril Bačara 6x, Tomáš Kopecký, Matouš Trnka.
Sestava: Dvořák, Trnka, Loučka, Bačara, Kopecký, Vyškovský, Polčák, Bačinský, Syniuk, Hulán.

Vojtěch Polčák

U 11 začala jaro dobře

Pondělní podvečer pokračujeme v jarní části okresního přeboru ml. žáku. Halenkov přijíždí v slušné sestavě a hodně urostlými hráči. I nám pomáhají někteří kluci ročníku 2010, tak se věkový rozdíl trochu srovnává.
Začínáme hodně špatně a prohráváme 2:0. Od tohoto stavu se ale hra úplně mění a jdeme do vedení. Oba týmy hrají plynule bez větších faulu. Poločas končí 8:3 a po 5-minutové přestávce jdeme dohrát zbytek utkání.
Druhá půle zápasu se odehrává podobným způsobem jako ta první. Halenkov koriguje stav utkání, ale naši hráči navyšují skóre na konečných 16:6.

Branky: Michal Zbranek 2x Lukáš Mikula2x, Vojtěch Varaja 2x, Kiril Bačara 2x, David Varaja, Tomáš Kopecký, Marek Trochta, Jan Augusta,Vojtěch Krátký, Cyril Metelka, Jakub Nerodil a Matouš Trnka.

Sestava: Martinka, Vlček, Dvořák, Trochta, Nerodil, Mikula, Varaja D, Varaja V, Metelka, Zbranek, Malík, Hulan ,Augusta, Polčák, Krátký ,Kopecký, Trnka.

U 11 ve Francově Lhotě

V zápase s mužstvem Francova Lhota který skončil výsledkem 4:2 jsme si určitě nezasloužili prohrát. Po celou dobu jsme byli po kombinační i individuální stránce lepším mužstvem . V zápase kluci ukázali spoustu pěkných akcí které bohužel skončili na dobře chytajícím brankáři domácích. Překonat se ho podařilo jen Malíkovy s Hořelkou a to na čtyři proměněné šance soupeře bylo málo.

Branky: Malík Matěj, Hořelka Filip.

Sestava:  Dvořák Vojtěch .Trnka Matouš, Kopecký Tomáš, Bačinský Jakub, Krátký Vojtěch, Polčák Robin, Gattermayer Ondřej, Hořelka Filip , Malík Matěj ,Zbranek Michael, Nerodil Jakub, Trochta Marek, Vyškovský Matyáš, Trlica Jáchym.

Marek Hošťálek

U 12 prohrála s Baníkem Ostrava 7:3. Branky: Filip Hořelka 2, Vojtěch Varaja.

Baník Ostrava nad síly U 13

Akademie FC Baník Ostrava - FC Vsetín 17:3

Domácí Baník nám dnes dal pořádnou lekci. Od začátku zápasu bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. Kvalita hráčů byla jednoznačně na straně domácích, mnozí naši hráči si s rychlostí a pohybem baníkovských hráčů vůbec nedokázali poradit. O naše střelecké zápisy se postarali 2x Chips a Domino z penalty.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Dominik Ludva (Domino), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Kuba Zádrapa.

Martin Nikolén

Heroický výkon U 14 v Uničově

Dnešní zápas v Uničově začíná nepříjemným překvapením v podobě neomluvené neúčasti na srazu a když se k tomu přidá dovolená v Egyptě a Chorvatsku - odjíždíme v jedenácti lidech. V Uničově jdeme nečekaně na umělku a protože její velikost je pouze o 2 metry větší než u nás - díky stavu "bez střídání" si nestěžujeme.

Očekáváme vyrovnaný mač - jedná se o souboj sousedů v tabulce. To se naplňuje od první minuty - nicméně vypadáme "o fous lépe" než domácí, z čehož máme dobrý pocit. Po hezké akci po pravé straně se dnes výborně hrající Rosťa dostává drze do vápna, kde je faulován. Následuje desítka. Gólman Zajkovi vystihne směr, ale na dorážku Matyho je krátký! Po chybce v komunikaci (golman-bek) soupeř lacině srovnává. Nic se neděje, pořád makáme a na šance je to 75:25 pro nás. Když už to vypadá, že půjdeme do šaten za nerozhodného stavu, bere si slovo Michal a svou slabší nohou napálí míč že 40-ti metrů tak, že být zde kamera jde o gól roku.

Bohužel rychle po přestávce soupeř opět lacině koriguje - stopery přeskakuje míč jak v přípravce (škoda). Naštěstí máme stále chuť, touhu i kvalitu o kousek větší - rychlá reakce ve vápně a opět jdeme do vedení! Z několika dalších šancí vytěžíme bohužel jen jeden gól (důležitý), protože soupeř po další laciné chybě (nakopnutý míč z vlastní půlky) snižuje. V posledních 10 minutách máme šance, ale bohužel neskórujeme - škoda, byl by "klid". Takhle kluci musí hrabat "až za hranu svých kapacit" - po závěrečném hvizdu popadají na zem, jak po zásahu bleskem - není sil ani slavit.
Uničov - Vsetín 3:4 (1:2)

Radim Dobeš

U 15 remizovala v Uničově

Sestava: Drábek, Dronek, Erban, Filák, Jašek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Včelica, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Kalabus Adam, 1 × Kročil.
V dnešním utkání jsme soupeře nepouštěli do vyložených šancí, ale přesto se dvě chybičky vloudily a byly nekompromisně potrestány. Z naší strany to byl standardní výkon, kterým se v poslední době v této soutěži prezentujeme. Velké množství gólových příležitostí, převaha ve hře a kombinaci a v neposlední řadě naše tragická cca 5% úspěšnost. V 1. poločase nepouštíme soupeře za půlku a diktujeme tempo a obraz hry. Ve 2. poločase se hra mírně srovnává, ale po krásné střele Króči jdeme do vedení 2:0 a nakonec remizujeme? Co k tomu dodat? Příště znovu a lépe doma a to proti Hlučínu.

Tomáš Drábek

U 17 prohrála ve Frýdku - Místku 3:1

ÚVODNÍCH 10 MINUT PATŘILO NÁM. BYLI JSME AKTIVNÍ A DAŘILO SE NÁM SOUPEŘE PŘEHRÁVAT. FINÁLNÍ NAHRÁVKY VŠAK VÁZLY A Z PŘEVAHY SE NARODILA JEN JEDNA ŠANCE, KTEROU GOLMAN KRYL. PAK DOMÁCÍ PŘIDALI A NAŠE NOVĚ SLOŽENÁ OBRANA ZAČALA MÍT OKÉNKA. Z KŘÍDELNÍCH AKCÍ PADLY DVĚ BRANKY, ALE KLUCI SE NEVZDALI. ZVÝŠILI JSME ÚSILÍ A PO OSE ŘEZNÍČEK - ŠVAGERA ADAM CHYTŘE SNÍŽIL MIKLAŠ. HRÁLO SE VE VELKÉM TEMPU A ŠANCE SE RODILY NA OBOU STRANÁCH.
I DRUHOU PŮLI JSME ZAČALI VELMI DOBŘE. DOMÁCÍ JSME 15 MINUT MAČKALI JAK CITRON, ALE GOLMAN BYL NEPŘEKONATELNÝ. V 60. MINUTě JSME PO NAŠÍ STANDARDCE CHYBOVALI A BREJK SE FRÝDKU POVEDL.
BODOVĚ JSME DNES NEUSPĚLI, ALE ZA SNAHU A FOTBALOVOST MUSÍM CELÝ TÝM POCHVÁLIT !
SOUPEŘ NÁS PŘEDČIL PŘEDEVŠÍM V KONCOVCE, JINAK TO BYLO ÚTOČNĚ LADĚNÉ, VYROVNANÉ UTKÁNÍ HRANÉ VE VYSOKÉM NASAZENÍ A FÉROVÉM DŮRAZU Z OBOU STRAN.

Roman Dobeš

U 19 prohrála ve Frýdku - Místku 2:0

Po vítězném zápase s Karvinou jsme pokukovali po dalších bodech, ale dnešním výkonem i když soupeř nám více vyhovoval herním pojetím jsme mu body odevzdali.
Tentokrát o výsledku nerozhodovali až tak výkony brankářů, ale finální řešení hráčů před nimi. My měli dvoj - násobné množství ke skórování oproti F-M, ale s nulou.
Výkon některých hráčů zejména 2003 a jejich plnění pokynů určené trenéry je po dnešku k zamyšlení.