11.04.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 11. dubna

Přinášíme uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 12 prohrála s Opavou

Před zápasem jsme si řekli, že se pokusíme proti Opavě uhrát daleko lepší výsledek, než na podzim a že se budeme snažit vyvarovat co nejvíce laciných chyb.
První jsme splnili na výbornou, (podzim rozdíl o 21 gólů, tentokrát „jen“ o 8 gólů).
Druhé pravidlo jsme zas až tak nedodrželi.
Začátek katastrofální, 8. minuta a už se nám třepetají v síti tři branky.
I když jsme dostali několik laciných gólů převážně z větší vzdálenosti, které se daly chytit, nelze vinit jen golmany, protože pohyb zejména v první třetině u většiny na bodě mrazu a práce s míčem pomalá.

Druhou a třetí třetinu už to bylo o level jinde. Začali jsme si více věřit a některým akcím se dalo i zatleskat. Začalo nám to tam i padat.
Dneska citelně chyběl Víťa, který byl v minulém zápase našim nejlepším hráčem. Pokud by byl, jistě bychom zažili mnohem více hezkých momentů.
Ale i tak jsme měli s Davidem po zápase převážně kladné dojmy.

Je ale třeba, aby už začali pracovat všichni hráči na 100%, poslouchali pokyny trenérů a každý přispěl do týmu svou troškou něčeho navíc. Nelze se například omlouvat ze zápasu, na úkor fandění na hokeji, to už je vrchol nesolidarity s týmem. Pokud by to udělali i ostatní kluci z U12 i U13, kteří šli až po zápase na hokej, Opava by si na naší umělce mohla maximálně zahrát mezi sebou.

FC VSETÍN – FC OPAVA 5:13 (1:4, 2:5, 2:3)

Branky: Gattermayer Ondra, Varaja David, Zbranek Michal, Výchopeň Maty, Hořelka Filip.

Sestava: Krejčí Ondra, Výchopeň Honza, Gattermayer Ondra, Hořelka Filip, Metelka Cyril, Filgas Kuba, Zbranek Michal, Výchopeň Maty, Lukáš Tomáš, Varaja David, Varaja Vojta, Děckuláček Tadeáš, Augusta Honza.

Martin Zbranek

U 13 blízko senzace

FC Vsetín - Slezský FC Opava 4:6

Kluci si opět šáhli na dno svých sil a nechybělo moc, abychom v zápase bodovali. Opava byla sice po celý zápas herně lepší, ale na naši bojovnost a dobře chytajícího Ondru výraznější recept nenašla.
První třetinu jsme překvapivě remizovali 1:1. Odražený míč dorazil do brány Kuba.

Ve druhé třetině nám nebyly uznány dvě branky kvůli ofsajdu, platil pouze gól Chipse. Po šedesáti minutách hry byl stav 2:3.

Ve třetí třetině padlo nejvíc gólů, bohužel jsme neustále dotahovali náskok hostů. Dali jsme si nešťastnou vlastní branku a podle mě jsme měli kopat penaltu za ruku hostujícího hráče v pokutovém území. I tak jsme po gólech Chipse a Kikoše druhý tým tabulky pořádně potrápili.
Jen pro srovnání, na podzim jsme s Opavou prohráli vysoko 19:3.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Dominik Ludva (Domino), Mira Řezáč, Tom Gurný, Jirka Meitner, Kuba Zádrapa.

Martin Nikolén

U 14 prohrála s Třincem 1:8

Dnešní domácí utkání proti Třinci počasí nehatí, takže můžeme po týdenní pauze změřit síly s druhým celkem naší skupiny. Úvod zápasu nevypadá vůbec zle - bohužel chyba na úrovní starší přípravky (při rozehrávce od gólmana - kolikátá už) nám dává moc brzy první direkt. Za 2 minuty po křídelní akci soupeř odskakuje o 2 góly, ale protože je odehráno teprve 10 minut kluci ví, že nic není ztracené. Po jednom rychlém kontru Mates obchází gólmana a světe div se - jde to ! Těchto prvních 15 minut nevypadá od nás vůbec špatně. Ano, soupeř je kvalitnější/lepší, ale my máme hlavu nahoře a srdnatě bojujeme. Bohužel další 2 velké hrubky při rozehrávce během 90 vteřin nám dávají pořádný zásah přímo na solar plexus. Ve druhé půlce soupeř skóruje ještě 3x (2x po našich hrubých chybách...) - nám se bohužel nedaří proměnit žádnou naší gólovku.

Snahu ze celý zápas nám určitě nelze upřít. Mnoho akcí a kombinací má slušné parametry - i gólovky si vytváříme, ale bojácnost, neochota některých "se porvat" a samozřejmě technická nedokonalost některých hráčů nás v kombinaci s hrubými chybami stále sráží v rozkvětu.
Budu se opakovat: jen poctivý a ochotný přístup k a v tréninku může každého z vás posunout dál a tím i celý mančaft.

Radim Dobeš

U 15 -

FC Vsetín - FK FOTBAL Třinec 0:2 (2:4)

Sestava: Drábek, Erban, Filák, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Michálek, Palát, Sedlák, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 2 × Kalabus Max.

Po nucené pauze o minulém víkendu, kdy nás počasí velmi pozlobilo, se v dnešním utkání snažíme zapomenout na naši letošní střeleckou neúspěšnost. Ovšem již v šesté minutě nás překvapuje střela ze třiceti metrů, která letěla pod břevno, kde Davča prostě nedosáhne. Pochopitelně, že této gólové situaci soupeře předcházela naše gólovka, ale na rozdíl od našich soupeřů my prostě nejsme schopni využívat nabídnutých možnosti ke skórování. S touto situací se pereme už více jak měsíc, a ne a ne toto prokletí zlomit. Šance na góly v prvním poločase jsme měli a ne, že ne. Ovšem gól do šatny, dost podobný tomu prvnímu, nás samozřejmě nemůže srazit k zemi, neboť jsme na to už zvyklí, ne?

Do druhého poločasu nastupujeme s odhodláním změnit vývoj utkání. Přichází čtyřicátá pátá minuta a je to 0:3. Přepínáme na kosmickou rychlost a nevzdáváme to. V padesáté deváté a šedesáté šesté minutě konečně snižujeme parádními a hlavně proměněnými akcemi na 2:3. Soupeře nepouštíme za půlku. Tlačíme a vytváříme si další a další šance. Boj však byl marný. V nastavení soupeř upravuje na konečných 2:4. Opět výsledek neodpovídá předváděnému výkonu, nicméně kopaná se hraje na góly... Pokud si do příštího utkání zapamatujete nasazení a fotbalovost z druhého poločasu, nemám obavy z dalšího mistrovského utkání, jenž odehrajeme v Uničově.

Tomáš Drábek

U 17 doma těsně padla s Karvinou 2:3

První půle byla doposud naše nejlepší jarní představení. Hosté dobře kombinovali, ale my jsme velkým nasazením a přímočarou hrou šli 5x do velkých šancí z nichž dvě skončily golem. Karviná si krásně vypracovala tři golovky. Dvě Tonda kryl a jednou jsme měli kliku.

Po pauze jsme 20 minut byli velmi pasivní a MFK snadno otáčí na 3:2. Po přesunu Filipa Konečného na střed zálohy jsme konečně začali hosty ve středu hřiště přehrávat a rodil se tlak. V závěru doslova drtivý! Na straně lídra soutěže však stálo štěstí a čtyři převelké šance zůstaly bez využití.

Škoda, ale i takový je sport. V průběhu zápasu jsme měli několik velmi dobrých momentů a já chci věřit, že se naše hra začíná zvedat.

Roman Dobeš

U 19 porazila po dvou brankách Zbranka Karvinou 2:1

Zodpovědným, bojovným a takticky vedeným zápasem jsme dnes získali důležité 3 body s mužstvem, s kterým nemáme dobrou bilanci.

Karvinou jsme nepustili kromě gólové situace do dalších šancí a jejich zakončení končilo na kopačkách našich obránců nebo v náručí De Gana.

V 10. minutěse prosadil Zbranek do prázdné brány po nahrávce a individuální akci Durmona.
Ve druhé půli za stavu 1:1 byl 3x v gólové šanci opět Zbranek, ale netrefil konstrukci brány. Gólový zápis si nepřipsal ani Cabras po centru Jančiny.

V 75. minutě se již radujeme z vedení po ukázkové akci Di Maio-Durmon- Zbranek.
Závěr zápasu zvládáme a radujeme se z výhry.