Mládež Vsetína - 8. listopadu

Středa patří mládeži Vsetína.

U 15 prohrála na konec podzimu s SD Brumov/Štítná 1:3.

Brumov chtěl víc a proto se po zásluze radoval z vítězství.

V 9.minutě hosté zahrozili poprvé. Po signálu z rohu jsme jejich střelu dokázali zblokovat. Ve 20.minutě jsme již inkasovali. Po rohovém kopu jsme neobsadili hráče na zadní tyči, který v pohodě dorazil míč do brány - 0:1. Ve 22.minutě jsme tahali míč podruhé ze své sítě. Hostující útočník ač bráněn, tak svým důrazem dokázal vstřelit branku - 0:2. Naše první šance přišla ve 28.minutě. Matějovu střelu brankář chytl.

Druhý poločas začal šancí hostů po dlouhém autu do našeho vápna. Naštěstí Ondra tuto střelu vyrazil na roh. Poté jsme konečně trošku zabrali a začali mít i více ze hry. Ve 40.minutě měl šanci Filda, když se k němu dostal míč po centru. Jeho pokus šel těsně vedle tyčky. Ve 43.minutě vykopl Ondra dlouhý míč na Áďu. Ten se dokázal zbavit hostujícího obránce a svůj únik zakončil přesně - 1:2. Ve 45.minutě mohl Áďa přidat druhý gól, jeho střela šla ale vedle. V 50.minutě se dostal ke střele Maty, hostující brankář jeho střelu chytl. V 54.minutě neuspěl v šanci ani Filda. V 69.minutě se hostům podařilo dát třetí branku, když podnikli protiútok do naší otevřené obrany. Hostující útočník svůj samostatný únik s přehledem zakončil - 1:3.

Martin Nikolén

U 17 prohrála s Opavou 0:8.

Dnešní hodnocení tohoto utkání je velmi podobné těm třem posledním. Takže pokud si kliknete na poslední tři články U17, tak se stále nic nedá popsat jinak, než je v nich již napsáno. Proč se hledáme? Odpovědi musíme odhalit, resp. my trenéři je víme, ale je to něco, co nejde změnit z týdne na týden. Věřte, že snaha, nasazení a úsilí u některých kluků v tréninkovém procesu a utkáních je více než viditelná, ale těch co chtějí hrát tento týmový sport spočítáte na prstech jedné ruky. To, že se nám nedaří, bychom měli nahradit bojovností, důrazem a třeba hlavně v dnešním utkání i věkovým rozdílem = zkušeností. Ovšem hraje se 11 proti 11 a dnes to vypadalo spíše 5 proti 14 ;-). Vymlouvat se, že kluci z Opavy jsou lídrem divize U17, tak to nám není vlastní. Dnes jsme kupili jednu chybu za druhou, počínaje brankářem a konče útočníky. Co vede z této situace? Makat, makat a zase jenom makat. Uvidíme co nám kluci předvedou v týdnu a hlavně o víkendu. Naše trenérské metody určitě měnit nebudeme, ale zkusíme je lehce delegovat na hráče samotné. Zbraně tím pádem neskládáme a určitě budeme chtít z Havířova přivézt dobrý pocit z odvedené hry a snad i pozitivní výsledek směrem k poslednímu domácímu utkání, které odehrajeme proti Přerovu.

Tomáš Drábek

U 19 porazila Opavu 5:3.

Občas naříkáme, že na naší malé umělce je složité hrát dobrý fotbal. Dnešní zápas ukázal, že když se potkají opravdu fotbalisti , tak lze i zde sehrát skvělý, pohledný, napínavý zápas.
Vyspěle hrajícímu soupeři patřil úvod a po naší ztrátě ve středu hřiště se opavští ujali vedení. Chvilku jsme byli "opaření", ale burcování momentálních "lavkařů" Giovanniho a Honzy kluci skvěle nasáli do svých hlav! Přístup, odvaha a bojovnost je od 20.min u všech valachů nastavena na maximum! Do poločasu otáčíme po příhrách Filipa Konečného a Tomáše Filáka brankami Štěpána a Mirka.
Koncentraci si neseme i do druhé půle. Slezané navyšují obrátky a na hřišti je to boj o každý míč a metr plochy. V 56.min hosté snižují, my za 10.min Štěpánem odskakujeme opět o dva goly, ale pouze na pár sekund, protože si po centru soupeře dáváme rychlého vlastence. SFC chce zvítězit, má i dvě 100% šance, ovšem to co dnes dokázal Tonda chytit, bylo z říše kouzel ! My jsme odvážně nehráli zdržovanou, či zanďoura , a tak se povedlo v závěru zpečetit výsledek našemu kapitánovi.
Za dnešní výkon jsme na všechny naše hráče opravdu pyšní, pokud vítěznou touhu zopakujeme ještě v Havířově a s Přerovem, můžeme být s podzimem spokojeni.