25.10.2023

Mládež Vsetína - 25. října

Středa patří vsetínské mládeži.

U 9 se loučila s podzimem.

V sobotu za krásného počasí jsme odehráli poslední plánovaný venkovní turnaj. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů. 2x FC Vsetín, Valašská Senice, Lačnov, Lidečko a Hovězí. Kluci, kteří byli k sobě postaveni, jako bílý tým neměli konkurenci. Snahou bylo jim to udělat těžší, a to tím že jsme jim odebrali jednoho hráče z pole nebo brankáře. Kluci si i s touto výzvou poradili na výbornou.
Kluci, kteří hráli za žlutý tým, se museli spolehnout na svoje dovednosti, které se naučili na trénincích a nemohli se spoléhat, že to někdo odehraje za ně. Výsledkem bylo, že dokázali držet krok se všemi ostatními týmy, a ve většině případů dokázali dát více gólů než soupeř, za což mají u trenérů velkou pochvalu.
Závěr patřil Mistrům, kdy kluci společně poblahopřáli Míšovi k 8. narozeninám a společně to v šatně oslavili jak se sluší a patří.

Lukáš Gargulák

Mladší žáci C vyhráli v Ústí 5:2.

Mladší žáci B vyhráli stejným výsledkem ve Valašské Polance.

První tým mladších žáků porazil Rožnov 14:2.

Vysledkově i herně povedené utkání odehrané ve slušném tempu, s patřičným úsilím a s mnoha pěknými fotbalovými akcemi.Samozřejmě je to ovlivněno i tím, že nás soupeř pod nějaký tlak nedostal. Pro další vývoj by bylo dobré odehrát vyrovnanější utkání. Doufám, že další možnost budeme mít příští zápas.

Radek Fojtů

Mladší žáci porazili Mařatice 6:2. Hattrick dal Michael Zbranek.

Starší žáci porazili Rožnov 2:1.

Starší žáci porazili Mařatice 4:0.

Toto utkání jsme po zásluze vyhráli. Domácí hráče jsme prakticky nepustili do šance. Hlavně v první půli do čeho jsme kopli, to spadlo do brány.

Do 15.minuty se hra odehrávala mezi vápny bez jediné šance na obou stranách. V 15.minutě se domácí obránci pokoušeli o rozehrávku, Áďa pěkně zapresoval, zmocnil se míče a krásnou střelou pod víko rozradostnil náš tým - 0:1. Před zápasem jsem apeloval na hráče, aby se pokoušeli i o střelbu z větší vzdálenosti. To do puntíku splnil Domino ve 21.minutě. Filda mu pěkně připravil míč a Domino z 18 metrů mířil přesně - 0:2. Až ve 26.minutě o sobě dali vědět i domácí borci. S tvrdou střelou z pěkné dálky měl Ondra velké problémy. Míč mu vypadl, ale naštěstí ještě stačil zareagovat a míč odkopnout na roh. Při rohu jsme propadli při bránění protihráčů, střelu domácího hráče naštěstí vykopával Štěpa z brankové čáry. To byly jediné a největší šance Mařatic. Ve 31.minutě jsme opět vystihli rozehrávku domácího týmu. Miky našel na velkém vápně Fildu a ten pohotovou střelou upravil na poločasový výsledek 0:3.

Druhý poločas jsme nezačali dobře. Mařatice nás nepustili z naší půlky, jejich snaha ale nepřinesla žádnou šanci. Ve 46.minutě jsme se konečně vymanili z jejich tlaku. Domino se dostal na pravé straně k míči a přesným centrem našel Áďu na zadní tyči, který se nemýlil - 0:4. Ve 49.minutě střílel Dan a následně Áďa, oba však domácí brankář vychytal. Od této chvíle se již ani jeden tým do šance nedostal. Obrany pracovaly na jedničku, každá rozvíjející akce byla již v zárodku přerušena.

Martin Nikolén

U17 podlehla Uničovu 1:5.

Dnes jsme v domácím utkání přivítali celek Uničova. Po celých 90 minut utkání byli Hanáci fotbalovější, aktivnější, měli více chuti a po zásluze si odvezli všechny body. Vsetínští od první minuty tahali za kratší konec a po individuálních chybách inkasujeme branky. Zjednodušeně nám dnes utkání nevyšlo. Bez střely na branku nelze pomýšlet na úspěch. Z chyb je potřeba se poučit a následně se jim vyvarovat.
Je potřeba nadále poctivě pracovat v tréninkovém procesu a poté to postupnými kroky přenášet do utkání.
Kluci makáme a jedeme dál.

Aleš Králík

U 19 podlehla Uničovu 3:4.

Utkání by slušela remíza. 90.min byl na Pecníku k vidění hezký zápas s řadou šancí na obou stranách. Brankáři se předháněli v krásných zákrocích, a tak k naší smůle utkání rozhodly dvě situace, kdy chyboval nejdříve hlavní rozhodčí (přehlédl ruku hostů po niž padla branka), pak pomezní neodmával jasný aut a Uničov i tento "bonus" golově využil.
Potěšující je , že naši hráči nefňukali! Zvýšili snahu na maximální úsilí a několikrát jsme byli blizoučko k vyrovnání. Hosté však dnes měli štěstěnu na své straně a vezou tři body na Hanou.