15.11.2023

Mládež Vsetína - 15. listopadu

Podzim finišuje u vsetínských dorostenců.

U17 vyhrála v Havířově 5:3

K poslednímu venkovnímu utkání podzimní částí divize zajíždíme do Havířova. Sestava dostává změn vzhledem k vytížení našich kluků v kategorii U19. Od první minuty diktujeme tento a brzo se po krásné střele Kuby ujímáme vedení, na vedoucí gól navazuje Jašíno a vše jde velmi hladce. Naši hráči rychle kombinují a domácí jsou uzamčeni na vlastní polovině. Následuje 15 minutové polevení a havíři snižují. Druhá půle začíná stejně jako první a po krásných akcích padají ještě krásnější branky, a to z kopaček Zajka a 2x se prosazuje Mates. Za zmínku stojí za stavu 2:1 Dobiho fantastický zákrok a nedovoluje domácím srovnání. V tu chvíli na hřišti dominují Valaši. Bohužel domácí po dvou nákopech za obranu snižují, ale to je z jejich strany vše. Za dnešek kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Nebýt dvou krátkých polevení v koncentraci, tak hra by byla téměř perfektní. Když jsme drželi míč na zemi, kombinovali a hráči na hřišti rotovali, byla radost se na to dívat. Dnešní utkání je velkým příslibem do další práce. V pátek se rozloučíme s podzimem utkáním proti Přerovu. Tak nás přijďte povzbudit, za podporu budeme všichni vděční.

Aleš Králík

U19 vyhrála v Havířově 3:1

Na těžkém terénu předváděli naši hráči 25.min velmi dobrý fotbal. Po příhrách Konečného a Švagery dali hezké branky Kusák a Zezula. Pak se nám zranil Šmarda, a než jsme stačili vystřídat, tak skoroval po hezké individuální akci nejlepší hráč domácích Kožušník. Hra se vyrovnala a převažovala soubojovost nad kombinací.
Druhá půle byla dlouho podobná. Nám se nedařilo dobrá přečíslení přetavit v gol, a tak havířovští mohli v 70.min srovnat z velké šance, ale Tonda předvedl vynikající zákrok.
V 85.min se po ose Filák/Švagera narodila krásná akce na jejimž konci si Štepán Řezníček pohral s obráncem a dal razítko na konečný stav i svůj snaživý výkon.
Vezeme tři bodíky, ale i další dva zraněné.