13.09.2023

Mládež Vsetína - 13. září

Mládeži Vsetína patří každá středa.

Mladší přípravka na Laso Cupu v Nedakonicích

V sobotu jsme vyrazili na turnaj do Nedakonic, který pro nás již nebyl premiérou. V základní skupině jsme se utkali s týmem ze Zlína, Ratíškovic, Komořan, Bojkovic a Slovácka. Kluci mě mile překvapili, a to tím, že se soupeřům vyrovnali v individuálních dovednostech. Ale vstoupila na povrch i chyba, kdy nám vázla kombinační hra oproti ostatním celkům. Po dvou těsných porážkách 2:1 proti Bojkovicím a Slovácku, dokázali kluci proti Bojkovicím rozezvonit jejich branku, i když výsledek neskončil pro nás dobře. Stejně tak proti Slovácku, kdy kluci předvedli nejlepší výkon z celého turnaje a o lepší výsledek jsme se ,,rvali“ až do posledního hvizdu. Po těchto těsných porážkách nás čekal souboj o umístění. Zde jsme se potkali s týmem z Kroměříže. Jak už to bývá ve zvyku, tyto zápasy bývají vyrovnané, tak teď tomu nebylo jinak, o čemž i hovoří výsledek po základní hrací době 5:5. Při penaltách bylo nejenom štěstí na naší straně, ale i výhra. Z turnaje bych chtěl vyzdvihnout výkon Viktora P., který v bráně pochytal neskutečné množství šancí a podržel tým v těžkých okamžicích jednotlivých zápasů. Jeho výkon byl korunován gólem, který vstřelil proti Slovácku za přispění velkého štěstíčka gól přes celé hřiště. Turnaj nám také ukázal mezery v naší hře oproti konkurenci nejlepších týmů z okolí. Nyní je před námi další výzva, a to odstranit co nejdříve tyto nedostatky.

Lukáš Gargulák

Starší přípravka podlehla Valašské Polance 5:16

Ve středu jsme odehráli mistrovské utkání ve Val. Polance, ke kterému se raději nebudu vyjadřovat (asi víte proč ) . Zato dnes jsme si zajeli na triangl do Půchova, kde nás nejprve čekal Juventus Žilina a poté domácí borci. V prvním utkání proti Juventusu jsem byl hodně překvapen jak jste hráli (kdyby jste tak hráli proti Polance, tak by jste nemohli tak vysoko prohrát ). Byla radost se na vás dívat. První zápas za velkou 1 !!! Potom jsme si to rozdali s Půchovem. Ve velkém vedru nám už docházeli síly a už jsme chvilkama sotva pletli nohama. I tak jste nechali na hřišti poslední zbytky sil a za to vás také chválím. Podle mne  zájezd do "zahraničí " splnil účel a i vy jste si ty dvě hodiny fotbalu náramě užili . Jenom , tak jak jste hráli dnes, by jste se měli prezentovat i mistrovských zápasech ve vaší soutěži. Podtrženo sečteno dneska všichni dobrý výkon. Jsem zvědav, jak se nám bude dařit v pondělí ve Valašských Příkazech.

Martin Augusta

Mladší žáci B porazili Hovězí 8:2 a mladší žáci C Halenkov 11:1

Mladší žáci A prohráli se Starým Městem 2:9.

Jednoznačné vítězství domácích, ostatně jak už napovídá výsledek. Od samého začátku byl soupeř pohybově lépe vybaven. Nemá cenu hledat nějaké výmluvy ,chybělo nám to potřebné úsilí se více poprat o lepší výsledek.Je potřeba začít vždy u sebe a to se nám zatím moc nedaří. Pořád máme snahu hledat nějaké výmluvy a tudy cesta ke zlepšení nevede. Druhý poločas byl po rázné domluvě o poznání lepší, bohužel na lepší výsledek to nestačilo.

Radek Fojtů

Starší žáci podlehli Starému Městu 0:6

Tento zápas se nám vůbec nepovedl, jak výsledkově, tak herně. Zřejmě jsme si mysleli, že už vše půjde samo, ale těžce jsme narazili.

V 7.minutě jsme dostali první gól po faulu Matyho na domácího útočníka. Rozhodčí správně nařídil pokutový kop - 1:0. Ve 14.minutě neudržel Vojta vysoký centrovaný míč, pohotový domácí hráč ho hned dostal do naší sítě - 2:0. Ve 20.minutě se na nás valil další útok. Vojta sice jejich centr vyrazil, ale nepohlídali jsme na velkém vápně volného protihráče, který střelou zvýšil na 3:0. První naše ohrožení domácí branky přišlo až ve 29.minutě. Dejv mířil dobře k tyči, ale domácí brankář byl připraven a vyrazil míč na roh. Ve 30.minutě šel sám domácí útočník na Vojtu a s přehledem proměnil - 4:0.

Druhý poločas pro nás začal opět katastrofálně. Již po 3.minutách jsme dostali pátou branku - 5:0. Poté jsme asi na deset až patnáct minut domácí zatlačili, ale ani Dan a ani Eli své příležitosti neproměnili. V 52.minutě se domácí naposledy trefili - 6:0. Další své příležitosti jim překazil Vojta v bráně. Aspoň jednu branku jsme mohli vstřelit po velké šanci Eliho v 58.minutě, jeho únik z pravé strany ovšem skončil pouze nastřelením brankáře.

Martin Nikolén

Mladší dorost porazil Kroměříž 2:0

V typicky horkém letním počasí jsme dnes na Tyršovce měli možnost vidět dalšího z kvalitních soupeřů a to kluky z Kroměříže. Z naší strany to byl velmi podařený týmový výkon. V prvním poločase jsme měli mnoho šancí, které se nám stále nedaří řešit správně a v náš prospěch. Mám na mysli odskočení soupeři na dvou, tří, čtyř gólový odstup. V závěru poločasu se Tomovi Králíkovi podařilo konečně protrhnou naši střeleckou neschopnost a do kabin se nám šlo radostněji než soupeři. V poločasu druhém jsme navázali herně na první a soupeře jsme nepouštěli do naší dvacítky a drželi ho na větší distanc od Martina. jenž dnes podal dobrý individuální výkon. Ano soupeř měl několik slibně se vyvíjejících rohových kopů, které se nám ovšem vždy podařilo vyřešit správně a bez větších problémů. A tak jako v poločase prvním tak jsme v závěru toho druhého zvýšili kapitánem Tomem Filákem na konečných 2:0. Celému týmu, a to i těm, kteří se nevlezli buď do nominace, nebo i těm co nedostali prostor v utkání děkujeme s Alešem za skvělé odpoledne, které se muselo líbit všem přihlížejícím fanouškům a rodičům. Jsme jeden tým!

Tomáš Drábek

Starší žáci remizovali s Kroměříží 1:1

Nástup do utkání nám vyšel, byli jsme aktivní a nebezpeční. Pouze větší kvalita v pokutovém území soupeře nám bránila v navýšení skore. Po 25.min jsme ale přeřadili na nižší stupeň a hosté začali mít více ze hry.
Kvalitu na míči si Slávie přinesla i do druhé půle. Nám se již dařily pouze rychlé kontry, ale finální fáze postrádala přesnost. Soupeř si ve stejných situacích dokázal poradit vždy nebezpečněji a v 76. min srovnal Zdráhal.
Myslím, že jsme po třech výborných výkonech a dobrém dnešním úvodu malinko zpychli a naskočit zpět do zápasu se už nepovedlo.