Mládež Vsetína - 6. září

Středa patří na našem webu jako každý týden vsetínské mládeži.

Mladší přípravka Pod Pecníkem

Jakub Tydlačka (trenér)

V neděli jsme odehráli 2. kolo turnaje OFS na naší umělce. Pro velký počet omluvenek z ostatních týmů jsme nakonec postavili U8 2 týmy (oranžoví a zelení) a doplnili nás Liptál B a Vsetín U9 B. Určitě velkým plusem je, že jsme dokázali postavit tento víkend v kategorii mladších přípravek celkem 4 týmy a všechny děti si tak zahráli hodně minut a provedli spoustu dotyků s míčem, což je v této kategorii zásadní.

U oranžového týmu bylo vidět, že jim hra na větším hřišti v rozestavení 4+1 dělá ještě problémy a bude potřeba začít chodit na tréninky ve větším počtu, abychom na tom zapracovali. Určitě musím pochválit Matyho Stiskálka za aktivitu a snahu vyvézt míč do volna, za což byl odměněn několika góly. Dále určitě Adama Olšáka za výkon na pozici brankáře.

U zeleného týmu bylo vidět, že si na 4+1 už zvykají trochu lépe a hrají hlavně s větším zaujetím. Navíc i díky individuálním výkonům některých hráčů, byli k vidění opravdu pěkné akce.

Starší přípravka hraje s Valašskými Příkazy 11. září 2023.

Mladší žáci B vyhráli v Lidečku 9:5. Branky: Jakub Tydlačka 3, Matyas Přihoda, Jakub Tomanec, Adam Skýpala.

Starší žáci remizovali se Zlínem B 2:2. Branky: Adam Tkadlec, Eláš Orda.

Martin Nikolén (trenér)

Proti béčku Zlína jsme předvedli solidní výkon. Škoda, že jsme nechytli začátky obou poločasů.

V 5.minutě jsme po první střele hostů na naši bránu tahali míč ze sítě. Odražený míč se dostal na velké vápno, kde nikým nehlídaný hráč Zlína pěknou střelou vymetl naši šibenici - 0:1. Tento gól nás ale nepoložil, v poli jsme se Zlínu minimálně vyrovnali, mnohdy jsme je přehrávali. Velkou dvojšanci zazdili v 15.minutě Adam s Matějem, ani jeden však nemířil přesně. Ve 20.minutě to zkoušel z dálky Domino, jeho střela letěla nad hostující bránu. Vyrovnat se nám podařilo ve 30.minutě, kdy Adam doklepl do sítě přihrávku od Eliho - 1:1. Eli byl při chuti a ve 33.minutě nás mohl rozveselit ještě víc. Bohužel při jeho úniku z pravé strany netrefil vůbec bránu.

Druhý poločas začal úplně stejně jako první. Po čtyřech minutách se dostal míč na nikým nehlídaného zlínského hráče a ten zhruba z velkého vápna křižnou střelou pod břevno dal svému týmu vedení 1:2. V poli jsme opět hráli vyrovnanou partii. V 50.minutě zahrozili znovu hosté, ještě štěstí, že jejich střela letěla nad naši bránu. V 55.minutě prodloužil Adam hlavou nakopnutý dlouhý míč, Eli si naběhl za obránce a důrazem dostal míč do hostující sítě - 2:2. V 59.minutě to zkoušel po pěkné kombinaci z dálky Mára, jeho pokus brankář chytnul. Posledních deset minut se hrálo převážně mezi šestnáckami, ani jeden tým nechtěl prohrát a tak se zrodila asi spravedlivá remíza.

Hráče za dnešní výkon chválím, jen tak dál.

Mldší žáci podlehli Zlínu B 1:5.

Radek Fojtů (trenér)

Pokud beru utkání po herní stránce, tak si myslím, že jsme odehráli slušné utkání se spoustou pěkných akcí, jak individuálních tak týmových. Hlavně v první půli jsme si vypracovali opravdu hodně příležitostí ke vstřelení více jak jednoho gólu, ale chybělo víc šikovnosti v zakončení. V úvodu druhé půle nás soupeř zaskočil třemi rychle po sobě jdoucími góly. Snahu a úsilí klukům upřít nemůžu, přesto to na lepší výsledek nestačilo. Nezbývá nám nic jiného, než dál poctivě trénovat,to je jediná cesta, která vede ke zlepšení a s tím přijdou i výsledky.

Mladší dorost vyhrál v Novém Jičíně

N. Jičín - FC Vsetín 2:5
Branky: 26. a 49. Jašek, 8. Kročil, 19. Jašek, 31. Kročil, 61. 'Filák.

Aleš Králík (asistent trenéra)

Dnes jsme odehráli druhé venkovní utkání začínající sezóny na půdě Nového Jičína. Do utkání vstupujeme velmi odvážně a do 20 minuty jdeme do tříbrankového trháku. Na hřišti v tu dobu je jen jedno mužstvo a vše vypadá velmi jednoduše. Jenže za chvíli soupeři darujeme velmi laciný gól (nedůraz, podcenění), a soupeř trošku ožívá. Ale jsou to Vsetínští, kteří tahají za delší konec provazu.
Do druhé půlky vstupujeme dvěma 100% šancemi, ale naopak jsme ti co první inkasují, a to opět velmi lacině, kdy naše malá domů k překvapení všech končí v naší síti. Soupeř přidal na agresivitě, ale fotbalově jsme se s tím popasovali a soupeře herně přehrávali. Pojistku přidal kapitán po standardní situaci. Závěrečných 30 minut byla série, kdy jsme nebyli schopni vstřelit další branky, a to těch šancí bylo na 3 zápasy dopředu. Tak snad si to kluci nechali na další soupeře.
To že se kluci fotbalově posouvají je vidět, ale je potřeba stále poctivě trénovat, a ke všemu přistupovat se 100% zodpovědnosti a pokorou. Čekají nás další soupeři, a v těchto utkáních by nás naše střelecká impotence mohla mrzet.
Chlapáci, dobře zregenerujte a v pondělí se těšíme na Vás opět na zeleném pažitu v plné síle.

Sestava: Michálek - Zbranek, Zezula, Drábek, Filák - Kročil, Kaluža, Králík - Jašek, Miklaš, Zicha - Janlota, Hořanský, Gerhardt, Mičian, Juřík, Sedlák, Ptáček.

Starší dorost vyhrál v Novém Jičíně 4:1.

Roman Dobeš (trenér)

Úvodních 5 minut patřilo domácím, ale zbytek zápasu měl náš tým velkou herní i územní převahu. Velmi dobře jsme kombinovali vytvářeli si krásné šance, ale v koncovce jsme dnes měli mizerná procenta úspěšnosti.
Hráče chválíme za snahu a přístup k utkání, jen je potřeba vzít si ponaučení z řešení finální fáze. S jiným soupeřem by nás tolik zahozených golovek mohlo mrzet.