Mládež Vsetína - 20. září

Ve středu máme opět souhrn vsetínské mládeže.

Mladší přípravka v Janové

V sobotu jsme se potkali jen ve 3 týmech - Jarcová, Vsetín, Lidečko, a protože jsme chtěli využít maxima času pro hru, domluvili jsme se, že nám pomůže Alex z týmu Jarcové, aby nás bylo aspoň 10.
Kluky jsme následně rozdělili na 2 Vsetínské týmy a cely turnaj tak odehráli bez střídání. Všichni tak strávili na hřišti hromadu minut, provedli opět spoustu doteků a i když neměli možnost střídání, tak hráli s velkým zaujetím, za což vás všechny musím moc pochválit.
Kluci jen tak dál a v pondělí zase všichni na tréninku.

Jakub Tydlačka

Starší přípravka prohrála v Halenkově 8:7.

Dnes jsme si na mistrák zajeli do Halenkova. V první půli byla radost se na vás dívat. Tak jsem vás snad ještě neviděl hrát. Tlak na soupeře ihned po rozehrání jejich brankáře, pohledné kombinace, narážečky a pěkné branky nám po první půli zajistilo vedení 6:2.

Ovšem to co přišlo ve druhé půlce jsem nevstřebal  ještě teď. Na asi šest branek jsme domácím namazali jako na zlatém podnose. Když dvakrát přihrávám od naší branky  přes střed hřiště a pokaždé na domacího hráče  který s prstem v nose pohodlně skóruje, tak potřetí už si dám pozor, ale bohužel.

A navíc ta spousta neproměněných šancí nás nakonec stála dnešní vítězství. Takže na druhou půlku rychle zapomeneme  a byl bych rád, kdybycom příště hráli celých 60 minut a kladný výsledek se určitě dostaví. Hlavy vzhůru a ve čtvrtek pod Pecníkem.

Martin Augusta

Mladší žácí B vyhráli v Liptále 16:2

Branky: Cyril Metelka 4, Jan Augusta 6, Dominik Mikulenčák 3, Tomáš Kopecký, Matouš Trnka, Vojtěch Krátký.

U 14 porazila Uherský Brod 8:2

Myslím, že jsme odehráli utkání, které muselo bavit. Zápas se nám povedl jak herně, tak i výsledkově. Přesvědčili jsme se, že pokud dáme do zápasu veškeré úsilí, elán a chuť, tak se můžeme měřit s každým soupeřem. Samozřejmě je to podmíněno i kvalitou soupeře, ale do značné míry je to ovlivněno námi a tím,jak jsme ochotni na sobě pracovat. Záměrně neuvádím střelce gólů, protože si myslím, že to není až tak důležité a bylo by to nefér vůči ostatním hráčům, kteří se podílí stejnou měrou na kvalitě naší hry. Jen doufám, že to bude pro nás povzbuzení do dalších treninků a zápasů.

Radek Fojtů

U 15 prohrála s Uherským Brodem 1:2

Moc jsme chtěli toto utkání výsledkově zvládnout, bohužel se to nepodařilo. Nevadí, jedeme dál a třeba již příští zápas nějaký bodík uhrajeme.

Prvních deset minut to byl boj mezi vápny. V 11. minutě jsme dostali výhodu přímého kopu, Márův pozdrav musel nadvakrát krotit hostující brankář. Mezi 15. a 17. minutou se i hosté připomněli. Dvakrát se dostali pěkně do úniku, nicméně naši obránci ve spolupráci s Ondrou vše vyřešili. Ve 30 .minutě jsme zase my málem zahrozili, ale Elimu chyběl krok, aby dokázal vystřelit. Ve 33. minutě vyslal Adam krásně Eliho do úniku, škoda že jeho střela šla nad bránu. V poslední minutě první půle jsme měli obrovské štěstí. Hostující útočník se ocitl sám na velkém vápně, bohužel pro něho zakopl a vůbec nezakončil.

Druhá půle pro nás začala skvěle. Ve 39. minutě zahrával rohový kop Domino, který zatočil míč přímo do hostující brány - 1:0. Ve 47. minutě měli i hosté svou příležitost, jejich střela mířila nad Ondrovu bránu. V 55. minutě jsme poprvé inkasovali. Domino nezvládl odehrání míče do bezpečí a dal si vlastní branku. V 63. minutě platilo pravidlo nedáš - dostaneš. Eli utekl po pravé straně, jeho střelu dokázali hosté zblokovat a následná dorážka Dana byla nepřesná. Z následného protiútoku téměř z totožné akce jakou jsme měli my nám soupeř ukázal jak se takový útok proměňuje - 1:2. V závěru utkání jsme tlačili soupeře na jejich půlce, vyrovnat se nám ale nepodařilo.

Martin Nikolén

U 17 porazila v derby Valašské Meziříčí 5:0

K dalšímu mistrovskému utkání jsme dnes zajížděli do nedalekého Valašského Meziříčí. Za pěkného letního počasí se však utkání odehrává na hřišti č. 2, tedy na hřišti menších rozměrů a s velmi nekvalitním povrchem. Již v přípravě na utkání a přístup kluků před utkáním dával najevo, že to berou velmi zodpovědně, a jdou si za svým cílem, odvézt si všechny bodíky. Kluci dostali do utkání jen jeden úkol, a to být trpěliví, s tím, že když navážou na předchozí výkony, tak budou úspěšní. Vsetínští střídali postupné útoky s přímočařejším přechodem do protiútoku a v průběhu první půle se dostali několikrát k ohrožení soupeřovi branky, chyběla jen větší kvalita a klid v zakončení. V první půli se ujaly dvě pěkné kombinační akce, které stanovily poločasové skóre 2:0 pro naše mladíky. Pozor na Csaplárovu past!!!
Druhá půle byla opět v režii Vsetínských, kdy se snažili hrát po zemi kombinačně, což domácím dělalo problémy.Kluci hráli s chutí, velkým nasazením a velmi zodpovědně, což znamenalo v konečném výsledku další tři branky po krásných fotbalových akcích. Kluky musíme pochválit za předvedený výkon, který snesl vysoké měřítko, a bylo vidět, že sami si to velmi užívají. Odměnou jim byl aplaus vsetínských příznivců po skončení utkání.
Příští týden na domácí půdě odstartujeme maraton mistrovských utkání, kdy v průběhu týdne odehrajeme 3 utkání s velmi kvalitními soupeři. Proto nás přijďte podpořit a hnát naše mladíky dopředu.

Aleš Králík

U 19 porazila Valmez 1:0 brankou Konečného

Dnes se nám opět nedařilo držet míč v delších pasážích, podobně kvalitně jako v závěru přípravy a úvodních třech kolech. Domácí byli v této činnosti šikovnější 80.min. Faktem je, že golovky si vypracovali jen tři. První zastavil těsný ofsajd, druhou vytáhl Honza nad břevno a třetí skončila nad naší brankou.
Klíčový okamžik přišel v 17.min. Ondra se u lajny skvěle uvolnil přes dva protihráče, ač faulován ( rozhodčí poskytl s citem výborně výhodu ), Jakub Leckeši posunul míč na Mirka, který připravil pro sprintujícího Filipa Konečného vítězný gol.
Pak jsme si vypracovali z rychlých přechodů v první půli jen dvě šance, a ve druhé "angličan" Ondry vyskočil z čáry do hřiště. To bylo vše.
Tým zaslouží pochvalu za obrovskou bojovnost a obětavost , která utkání rozhodla. Snad se našim záložníkům brzy navrátí jistota a sebevědomí na míči, protože v tréninku to šlape, přístup je výborný, ale od zápasu se Slávií nejsou v ofenzivní činnosti nějak ve své kůži. Naštěstí v obranné fázi kluci šli až na dno svých sil, a tak vezeme velmi cenné body z půdy týmu, který do spodních pater tabulky určitě nepatří.