11.10.2023

Mládež Vsetína - 11. října. Říjnové nábory

Středa patří sumáři vsetínské mládeže.

Starší přípravka prohrála v Ústí 10:7.

Včera jsme odehráli předposlední mistrovské utkání v Ústí. V první půlce bylo z naší strany k vidění několik velice pohledných akcí, ze kterých jsme vstřelili nějáký ten gól. Ovšem jak je u nás už zvykem, druhou půli jsme opět prospali. Nejde nepochválit Anet, která při rozehrávce od vlastní branky asi třikrát poslala průnikovou přihrávku na naše útočníky, kteří už ale neměli štěstí v zakončení. Bohužel je hodně vidět, že hrajeme proti o rok starším a o nějáké to kilo těžším klukům. Včera jsme velice špatně řešili situace, kdy jsme šli několikrát do přečíslení. Místo, abychom si balon dali, tak jste to řešili individuálně a ve většině případů jsme o míč přišli. Stále vám říkám, že fotbal je kolektivní sport , ale myslím, že časem nato přídete sami. Bez pomoci spoluhráčů se prostě ve fotbale neobejdete.

Trenér Martin Augusta

Mladší žáci C porazili Valašské Příkazy 13:0. Adam Rumánek dal čtyři branky.

Mladší žáci porazili Kroměříž B 11:5.

Starší žáci porazili Kroměříž B 2:1. Branky: Adam Tkadlec a Marek Trochta.

Ze začátku velmi opatrné utkání jsme nakonec dotáhli do vítězného konce.

Až do 26.minuty se hrálo jen mezi vápny, obrany na obou stranách pracovaly na jedničku. Ve 27.minutě přišla první šance zápasu, Márova střela skončila na tyči. Poté své štěstí zkoušeli Domino, Gatroš a Adam, ale ani oni nedokázali překonat domácího brankáře. Domácí měli svou první příležitost ve 30.minutě, jejich střelu Ondra bezpečně chytl. Ve 31.minutě vybojoval Adam míč na velkém vápně Kroměříže a krásnou střelou levou nohou zakončil přesně - 0:1.

Druhý poločas pro nás nezačal dobře. Tři minuty po přestávce Ondra neodhadl svůj výběh z branky a domácí útočník toto zaváhání potrestal - 1:1. Ve 45.minutě jsme šli opět do vedení. K odraženému míči se dostal Mára a tvrdou střelou z 20 metrů nedal domácímu brankáři šanci - 1:2. Ve 49.minutě podnikli domácí stejný brejk jako při svém prvním gólu, naštěstí pro nás tentokrát tuto situaci nezakončili brankou. To jsme měli velké štěstí. V 55.minutě jsme získali míč po aktivním napadání soupeřovy rozehrávky, Adamovo zakončení však postrádalo přesnost. V 61.minutě se mezi střelce mohl zapsat Eli, i jeho zakončení však bylo hodně nepřesné. Poslední šanci utkání měli domácí a to v 69.minutě. Už to vypadalo, že míč skončí v naší síti, ale Šímovi se podařilo míč vykopnout z brankové čáry.

Trenér Martin Nikolén

Mladší dorostenci porazili Rýmařov 4:1.

Dnešní utkání s Rýmařovem začínají Valaši skvěle, na světelné tabuli svítí 1' a Filous se prosazuje po krásné kombinační akci z levé strany. Do 15' následují další pěkné akce, po kterých je to už 3:0. V této fázi hry je jasná dominance na straně domácích, ale Rýmařovští to nebalí, a kde nestačí fotbalově, tak nahrazují bojovností, důrazem a velkou obětavostí. Hra z naší strany ztrácí na tempu, ale šancí je dost, jen lepší chování v zakončení zamezuje nárůstu skóre. Stejně začíná i druhá půle, a hosté po rychlém brejku snižují. Tohle je budíček pro naše hráče, a opět se vrací k herní převaze, která vyústila v další branku, která uzavírá výsledek dnešního utkání. Ne vždy by se mohlo polevení v úsilí vyplatit, kluci je potřeba hrát celých 90' minut (nikdy se nic neuhraje samo). Na předvedené hře bylo dnes mnoho nedostatků, je potřeba na nich zapracovat a v příštích utkáních se jich vyvarovat.
Příští kolo zajíždíme na půdu Hranic, kde nás nečeká nic lehkého.

Trenér Aleš Králík

Starší dorostenci přehráli stejného soupeře shodným výsledkem.

Nováček soutěže se prezentoval sympatickým výkonem. V první čtvrtině měl i dvě velké šance, ale branku netrefil. Nám se 20.min hra vůbec nedařila, pak jsme udělali tři korekce a začali jsme mít převahu na míči, z čehož se rodily šance. Branka však přišla, až před pauzou po krásné střele Leckyho z 20ti metrů.
Druhá půle byla od týmu odehraná s velkou dominancí, šance střídala šanci a kvalita už konečně byla i na straně našich střelců.
Za týden nás čeká v Hranicích zajímavý zápas o druhou příčku v tabulce, tak si snad přesnou mušku přeneseme i na Sigmu.