04.10.2023

Mládež Vsetína - 4. října. Říjnové nábory

Středa patří vsetínské mládeži.

Starší přípravka prohrála s SD Nový Hrozenkov/VKK B červení 10:6.

B tým mladších žáků vyhrál ve Valašských Příkazech 11:2. Hattrick dal Matouš Trnka.

Mladší žáci prohráli ve Slavičíně 4:3.

Výsledek až tak neodpovídá průběhu utkání i kdyź domácí si to možná nemysli.Trošku jsme prospali první půli, ale v druhé části kluci předvedli velice slušný výkon. Utkání mělo tempo,byli k vidění i pěkné fotbalové věci, které k této kategorii patří a za to jsme hráče po utkání pochvalili. V tomto případě mi o výsledek až tak nešlo i když to samozřejmě zamrzí,obzvlášť, když na soupeře máte.

Trenér Radek Fojtů

Mladší žáci porazili Bystřici pod Hostýnem/Slavkov 10:2.

Výsledek hovoří za vše. Nerad hodnotím tyto zápasy,protože si myslím, že měřítko našich kvalit bychom měli hledat u mužstev, která jsou nad námi. Samozřejmě radost z předvedené hry mám. Takové výsledky by měli být impulsem do dalších tréninků,co se účasti týká. A tam máme pořád co zlepšovat.

Mladší žáci porazili Baťov 7:2. Hattrick dal Jan Augusta.

Starší žáci porazili Bystřici pod Hostýnem/Slavkov 2:1.

Starší žáci prohráli s Baťovem 0:3.

Hosté byli o kousek lepší a po zásluze si odváží všechny tři body.

Poměrně dlouho se čekalo na první šanci zápasu. Ve 14.minutě vyslal Šíma krásnou průnikovou přihrávkou do šance Eliho, ten ale na penaltě netrefil dobře míč a z obrovské šance nic nebylo. Hosté si svou první šanci nechali na 22.minutu a hned se radovali. Po rohovém kopu jsme si nepohlídali jejich hráče na první tyči - 0:1. Největší naši příležitost jsme měli ve 31.minutě. Filda si krásně zasekl ve vápně míč, jeho střela ale mířila jen do břevna. Ve 32.minutě zahrozili hosté, naštěstí po centru jejich útočník mířil těsně vedle. Ve 35.minutě jsme dostali gól do šatny. Opět jsme inkasovali po rohu, kdy jsme si nepohlídali náběh na zadní tyči - 0:2.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit s větší aktivitou, hlavně zpřesnit naše kombinace, abychom se dostávali častěji k soupeřově bráně. To se nám poměrně dařilo, již jsme i víc stříleli z větší vzdálenosti, ale žádná střela nešla mezi tři tyče hostujícího brankáře. Propadli jsme už jen ve 42.minutě po střele hostujícího hráče z velkého vápna - 0:3.

Trenér Martin Nikolén

Mladší dorost prohrál s Vítkovicemi 2:3.

V dalším kole dorostenecké divize jsme přivítali na domácí Tyršovce lídra soutěže z Vítkovic. Již ve 4. minutě se dostáváme do první velké šance, ale Jašíno tváři v tvář gólmanovi neuspěl. Hra se odehrávala převážně mezi velkými vápny s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. V prvním poločase se dvakrát prosadili hosté, kdy využili nedůslednosti našich hráčů a dvakrát vyslali svého útočníka kolmou přihrávkou za naši obranu, a ten se nemýlil. Již v minulém utkání se nám podařilo vrátit do utkání za nepříznivého stavu, a stejně tomu bylo i dnes. Druhý poločas jsme byli výrazně aktivnější a během 5 minut skóre srovnáváme. Další šance končí nevyužity. Bohužel v době, kdy jsme měli navrch jak herně tak i psychicky, soupeři darujeme třetí branku naší malou domů, která končí po sérii chyb v naší síti. Od té doby jako by Valachy někdo omráčil a utkání dohráváme ve velké křeči po KO, které jsme si uštědřili sami. Velká škoda, jelikož dnes to bylo utkání, které se dalo zvládnout po všech stránkách lépe.
Je potřeba, aby do utkání dávali 100% všichni po celou dobu zápasu.
Již za dva dny nás čeká další utkání na půdě 1. SK Prostějov.

Trenér Aleš Králík

Mladší dorost porazil Prostějov 5:2.

Dnešní typicky podzimní sychravé počasí v nádherném sportovním areálu přímo vyzývalo k výkonu, který kluci předvedli. Ano, musíme se veřejně přiznat, že jsme toto počasí měli jako hráči v oblibě (pozn.: Já s Alešem ;-) ). A jsme rádi, že jsme tímto mentálním nastavením nakazili naše hráče. Po herní stránce nám to po dvou těsných prohrách jde trochu hůře, než v úvodu sezóny, ale nasazením a úsilím všech hráčů to doháníme. Je také pravdou, že v každém utkání hledáme optimální rozestavení vzhledem k současnému stavu nemocných a zraněných. Naštěstí máme na soupisce dostatek hráčů, kteří si s tím vždy poradí. I dnes jsme ovšem začali tak, jako v posledních dvou domácích utkáních tohoto anglického týdne. Dáváme soupeři šanci dát úvodní gól svým nekvalitním provedením jednoduché situace a tou je malá domů. Krátce nás to zbrzdilo, ale jak jsme nastínili v úvodu, mentální nastavení našich hráčů bylo jasné. Ta nádherná a rozdílová akce přišla po střele Kuby Kalužy a bylo srovnáno. Prostě se s tím nemazal a z 25 metrů nechytatelně zatočil střelu na vzdálenější tyč! Fotbalová nádhera. Do druhého poločasu jdeme s odhodláním strhnout vítězství na naši stranu. A to se nám podařilo sérií třech po sobě jdoucích gólů, kdy se jako správný kapitán zachoval Tom Filák a svým průnikem do dvacítky a nechytatelnou levačkou dává vítr do našich Vsetínských plachet. Následují chytré střely našeho zástupce kapitána Filipa Zezuly a rázem vedeme 4:1. Soupeř nám to, ale nedal zadarmo, pokud by si to někdo myslel. Mnoho důrazných zákroků z jejich strany bolí. Musím kluky z Prostějova pochválit, protože to nevzdali a jejich krásnou standardkou se opravdu blýsknul jejich kapitán, který tak snížil na 4:2. Tečku za utkáním udělal náš zatím nejproduktivnější hráč David Jašek, jenž doráží po nedůrazu hostí ve vlastním malém vápně téměř do prázdné brány.

Trenér Tomáš Drábek

Starší dorost prohrál s Vítkovicemi 0:4.

Dvacet minut se hrál vyrovnaný zápas, hra se odehrávala převážně mezi vápny. Pak jsme propadli na levé straně a vítkovičtí předvedli hezkou křídelní akci s golovou pečetí. Branka měla bohužel na 1/3 našich hráčů zbytečne moc negativní vliv a entuziasmus, který nás zdobil s HFK se nedostavil. Naopak hostům narůstalo sebevědomí a přesvědčivě vyhráli.
Tak jak jsme hráče upozorňovali před utkáním, uspět dnes bylo možné pouze výkonem na hranici svých sil dovednostních i mentálních. K srdci si to však vzala pouze půlka týmu, což stačit nemohlo.

Trenér Roman Dobeš

Starší dorost prohrál s Prostějovem 4:1.

Kdo to dnes neviděl bude nad hodnocením asi kroutit hlavou, ale naše U19ka odehrala nejlepší zápas za poslední 4.týdny. Výkon byl téměř na hranici topu!
18.min si domácí téměř nesáhli na míč, my jsme je mačkali jak citron, ale gol se nenarodil. Pak kopali kousek za půlkou standardku, Honza míč skvěle vyboxoval, ale v pádu zůstal zaklíněn na zemi a první návštěva a střela na naši branku byla golova. My ještě zvyšili úsilí a po krásné akci Filipa srovnal kapitán.Pak pustil pomezní ofsajd z čehož vznikl první roh domacích ( velmi dobře kopnutý) a druhá střela opět golova... Zase zvyšujeme obratky, soupeř se jen bráni gol však nepřichází, zrovna tak jako 4 žluté pro ostře hrající prostějovské hráče.
Klíčová situace přichází v 63.min, když je hluboko ve vápně zezadu stržen Kuba Kusák a místo penalty kopeme přímak.......který srazí naši hráči ve zdi....
Domácí v 65.min zahrávají také přímák, který Honza bravůrně vyrazil. V 68.min se domácím povedla hezká křídelní akce a navyšují na 3-1. My pak máme Leckyho tyčku - po čáře se vykutálela ven, Zdeňkovu hlavičku těsně mimo, Štepa sám před sedícím golmanem zakončuje do jeho náruče, Fijův téměř gol vykopává obránce z čáry + několik nedotažených finálek. A aby byla chuť pelyňku dostatečně hořká, tak si v 83.min po brejku domácích dáváme čistého vlastence.
Prostějov zvítězil protože byl velmi úspěšný v koncovce, snad až na 90%.
My jsme předvedli v poli vynikající výkon s bojovným srdcem, ale koncovka byla zakletá.
Kouč mládeže by měl řešit především herní projev a individuální růst hráčů, z tohoto pohledu tedy vládne maximální spokojenost.