29.08.2016

VM U19 a U17 – „Anglický týden“ se střídavými úspěchy

Oba dorostenecké týmy Vlašského Meziříčí sehrály v minulém týdnu dva zápasy.  U19: SK SULKO Zábřeh – TJ Valašské Meziříčí 1:0 (1:0) Sestava: Černý, Geryk, Bayer, Marek, Gajdušek, Sovák, Hrabovský, Gajdoš, Fiurášek, Solanský, Straka – Škorňa, Pobořil, Vlček, Krajča, Jašíček, Švidrnoch.

Oba dorostenecké týmy Vlašského Meziříčí sehrály v minulém týdnu dva zápasy.

U19: SK SULKO Zábřeh – TJ Valašské Meziříčí 1:0 (1:0)

Sestava: Černý, Geryk, Bayer, Marek, Gajdušek, Sovák, Hrabovský, Gajdoš, Fiurášek, Solanský, Straka – Škorňa, Pobořil, Vlček, Krajča, Jašíček, Švidrnoch.

Hosté přijeli do Zábřehu s ofenzivní taktikou a od začátku to bylo na hřišti vidět. Bohužel žalostná koncovka dala předobraz výsledku utkání. Z jedné ze sporadických akcí se podařilo skórovat domácím. Na valašskomeziříčský tým padla těžká deka a branka domácího gólmana jako by byla zakletá. Ani poločasová přestávka nepomohla a domácí těsné vítězství ubránili.

U17: SK SULKO Zábřeh – TJ Valašské Meziříčí 0:3 (0:1)

Branky VM: Bílý, Vozák, Černoch.

sestava: Škorňa, Kristýn, Kelárek, Kandra, Vozák, Zahradníček, Skýpala, Daniš., Kadla, Palacký, Němec – Bílý, Žemla, Kořistka, Černoch, Hořanský

Valašské Meziříčí bylo fotbalovější než domácí. Po opatrném začátku se trpělivou kombinační hrou odplavila počáteční nervozita a po vstřelené brance nikdo nepochyboval o vítězi zápasu. V druhé půli přidali hosté ještě dva zásahy do sítě Zábřehu. Potěšil kolektivní fotbalový výkon všech hráčů.

U19: TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice – 1:0 (0:0)

Branka VM: Gajdoš

Sestava VM: Škorňa, Pobořil, Geryk, Bayer, Marek, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Fiurášek, Solanský, Straka -, Hrabovský - Vlček, Krajča, Odstrčil, Jašíček, Švidrnoch, Černý.

Domácí už konečně chtěli prolomit střeleckou smůlu. SK Hranice je v dorostenecké kategorii tradičně výborný fotbalový tým, a tak se dal očekávat kvalitní zápas. A opravdu – na hřišti bylo z obou stran k vidění mnoho pohledných kombinací.

Domácí však přece jen byli lepším týmem., což zúročili chvíli po přestávce vstřelenou brankou – v 52. minutě se po závaru trefil Gajdoš. Valašské Meziříčí pokračovalo v ofenzivní hře a postupně se na hřišti objevili všichni náhradníci. Poslední minuty patřily Hranicím, které se v touze po vyrovnání vrhly do útoku. Žádnou ze šancí však nevyužily a ani špatně vyhodnocené možnosti k brejku ze strany domácích ke změně skóre nevedly. Po utkání byla vidět na hráčích Valašského Meziříčí obrovská úleva – zápas s těžkým soupeřem zdárně dovedli do úspěšného konce.

U19: TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice – 1:3 (0:3)

Branka VM: Kadla.

Sestava: Hořanský, Kelárek, Kandra, Vozák, Skýpala, Vrána, Kadla, Kořistka, Němec, Vašek, Černoch – Škorňa, Kristýn, Bílý, Žemla, Palacký.

Neskutečně zpackaná první část zápasu musí borce z Valašského Meziříčí mrzet. Od začátku se hrál svižný fotbal a oba týmy se střídali v zakládání útočných akcí. Bohužel domácí jakoby zapomněli na lehkonohou hru z minulých zápasů. Vyprodukovali 4 obrovské chyby, kterými Hranicím doslova nabídli šanci ke skórování. A zkušený hostující tým tři z nich využil.

Poločasová výměna hráčů znamenala zcela jiný obraz hry. Místy až neskutečný tlak domácích a pouhé bránění hostů takřka bez možnosti zaútočit však mnoho úspěchu Valašskému Meziříčí nepřinesla. Pouze jeden gól v síti hranického brankáře znamenal jen zmírnění porážky.