23.08.2016

Víkendová utkání dorostu Valašského Meziříčí

VM U19 a U17 - Dorostenecká fotbalová neděle Deštivé počasí provázelo dorostenecké týmy Valašského Meziříčí při nedělních zápasech v hanáckých Čechovicích. Hosté byli v obou zápasech favority, tato role však týmu U19 nesedí.

VM U19 a U17 - Dorostenecká fotbalová neděle

30 minut fotbalu na vítězství nestačí
U19: TJ Sokol Čechovice – TJ Valašské Meziříčí 3:3 (0:2)
Branky VM: Hrabovský 2, Gajdušek.
Sestava: Černý, Pobořil, Geryk, Marek, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Fiurášek, Solanský, Švidrnoch, Hrabovský - Vlček, Jašíček, Straka, Krajča, Hořanský, Vrána.
Hostů bylo od začátku zápasu „plné hřiště“ a domácí s pokorou pouze sekundovali. Z mnoha útoků, které se valily na čechovickou bránu, skončili brankou pouze dva. Nejprve se ve 23. minutě trefil Gajdušek a dvě minuty nato Hrabovský. Domácí v tu dobu hráli v hlubokém útlumu a nikdo by se nedivil debaklu. Bohužel Valašské Meziříčí se brzy uspokojilo s vedením a kolektivní duch se vytratil. Zbytek poločasu byl z hostující strany nemastný a výstrahou pro další průběh byla ojedinělá, ale nebezpečná střela, s níž si Černý v bráně hostů poradil.
Začátek druhého poločasu znamenal pro Valašskomeziříčské pohromu. Nejprve ze sporné penalty, která však být nemusela, nebýt chybné komunikace obrany s gólmanem, domácí snížili na 1:2 a vzápětí ze dvou standardních situací (trestný kop a roh) domácí otočili skóre zápasu. Těžká deka ležela na hostech až do samého závěru a jen pohotová střela Hrabovského zmírnila pachuť zpackaného zápasu.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Přijeli jsme do Čechovic vyhrát a po dvou slepených gólech jsme si mysleli, že to půjde samo. Mrzí nás, že jsme nedokázali využít odevzdanosti soupeře v první části zápasu. Naše herní převaha byla bez gólového efektu. Domácí čtyřikrát vystřelili na bránu a dali 3 góly. Hororový začátek druhé půle – to se prostě nesmí opakovat. Teď si „vyčistíme“ hlavy a těšíme se do Zábřehu. O další body se ve středu porveme.“

Zasloužené vítězství
U17: TJ Sokol Čechovice – TJ Valašské Meziříčí 0:3 (0:1)
Branky VM: Kadla, Palacký, Kandra.
Sestava: Hořanský, Kelárek, Vozák, Bílý, Zahradníček, Žemla, Skýpala, Kadla, Němec, Vrána, Vašek – Škorňa, Kristýn, Černoch, Daniš, Kořistka, Palacký, Kandra.
Začátek zápasu byl oboustranně útočný. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy ukazovaly svoje fotbalové umění. Postupem času přebrali otěže utkání pevně do rukou hosté z Valašského Meziříčí. Šancí přibývalo a jen koncovka nevycházela. Jako správný kapitán se ukázal Kadla. Těsně před koncem poločasu se nenechal odstavit domácím obráncem a dotlačil míč do čechovické sítě.
Druhá půle byla již plně v režii borců z Valašského Meziříčí. Domácí se na polovinu hostů dostávali pouze sporadicky. Na hřiště se postupně dostali všichni náhradníci. A právě dva z nich dali konečnou podobu výsledku. Nejprve se v 57. minutě trefil Palacký a těsně před koncem i Kandra.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Naše zkušenost a větší vůle po vítězství zaslouženě slavila úspěch. Kluci, kteří přišli ze žáků, se v dorosteneckém týmu dobře aklimatizovali. Soupeřům vzkazujeme – Budeme stále silnější!“