Středa patří mapování uplynulého týdne mládeže Valašského Meziříčí.

Další víkend msitrovské sezóny je za námi a jako obvykle se musíme podívat, jak se dařilo naší mládeži
U19
FK Stará Bělá - TJ Valašské Meziříčí 4:8 (3:5)

Branky: 17. Adámek Lukáš, 23. Maršálek Petr, 31. Mareš Šimon, 49. Adámek Lukáš- 4. Vrána Jindřich, 11. Vrána Jindřich, 13. Vozák Václav, 26. Bílý Michael, 45. Juřík Adam, 71. Barbořák Filip, 84. Barbořák Filip, 89. Vaigl Matěj.

Sestava: Svak – Zahradník, Vaigl, Nohavica, Plandor (46. Šimurda) – Bílý, Kurinec (46. Kovář) – Sušeň, Juřík (60. Barbořák), Vozák (84. Vavřík) – Vrána (84. Marek).

Divočina. Po třech do třinácté minuty vstřelených brankách (dvakrát Vrána a Vozák, asistence dvakrát Juřík) bylo veselo, ale na jaře výrazně lépe hrající domácí o čtyři minuty později snížili z propadlého trestného kopu. Za dalších šest minut přidali další gól, a to opět z kvalitně zahraného přímého kopu. Za tři minuty nám vrátil dvoubrankové vedení Bílý, který si prudkou střelou z úhlu po přihrávce Juříka dohrál rozehranou standardku. Po pěti minutách byli na tahu domácí a potrestali naši chybu v zadních řadách. Přišla nečekaná doba bez vstřelené branky. Celých patnáct minut nepadnula. Až v nastaveném čase prvního poločasu využil Juřík postrčení míče Zahradníkem a skóroval.

Druhý poločas byl „klidnější“. Hned v úvodu Stará Bělá opět snížila na rozdíl jediné branky po hezké střele a tento nervózní stav trval až do 71. minuty, kdy po asistenci Bílého skóroval prudkou střelou Barbořák. Oba si spolupráci později zopakovali a vedli jsme o tři branky. V těchto posledních dvaceti minutách už jsme měli velkou územní převahu a i více šancí. Skóre uzavřel minutu před koncem po rohu Bílého hlavičkou Vaigl.

Možná trochu ironický popis průběhu zápasu. Domácí předvedli, že dokáží potrápit kohokoliv a s námi se jim to povedlo dokonale. V naších řadách se potkaly vynikající výkony některých hráčů s těmi horšími u jiných. Slabší chvilky někdy přijdou na každého. Jako tým jsme ale zápas zvládnuli, což je nejpodstatnější.

Jan Pítr

U17
FK Stará Bělá - TJ Valašské Meziříčí 0:5 (0:1)

U15
1. FC Viktorie Přerov - TJ Valašské Meziříčí 4:1 (3:0)
Branky: Ondřej Fárek 1x.

Ve středečním utkání jsme se utkali s týmem, který bojuje o postup do nejvyšší soutěže. V prvním poločase domácí využili povětrnostních podmínek a většina jejich míčů byla cíleně nakopávána za naší obranu. Hned ve třetí minutě jsme tento míč nedokázali ze vzduchu zachytit a soupeř z kraje zápasu okamžitě naši hrubku potrestal. Kluky to do jisté míry poznamenalo a když navíc ve 13 minutě soupeř navýšil své skóre na 2:0, šla naše hra značně dolů. Dvě jasně neodpískané penalty za hru rukou v pokutovém území znamenaly, že se kluci začali hádat s rozhodčím o každý míč a už se tak nesoustředili na hru. Navíc jsme do poločasu inkasovali ještě potřetí, a tak poločas skončil 3:0 v náš neprospěch.
Do druhého poločasu, jsme udělali jednu změnu v sestavě, posunuli hru na 2 útočníky a chtěli se zápasem ještě něco udělat a nic nevzdávat. Začala nám jít kombinace a vytvářeli jsem si i slušné šance. Soupeř najednou znejistěl a hrál se vyrovnaný fotbal. To však platilo pouze do 55 minuty, kdy pan rozhodčí proti nám nařídil penaltu za údajnou hru rukou. Nevím, co jsme kdy udělali rozhodčím, ale není to první zápas, kdy náš tým značně poškodili. Bohužel to se však ve fotbale stává a nemůžeme se na tyto aspekty vymlouvat a uhrát si zápas sami. Kluci i přes tuto skutečnost nic nevzdávali a hráli stále pohledný fotbal. Odměnou jim byla branka, kdy až 5 minut před koncem utkání byla konečně nařízena penalta i v náš prospěch a tu Farys nekompromisně proměnil. Aspoň, že jsme zápas dohráli bez vyloučení a to bereme možná jako výhru.
Nemůžu však ani podceňovat kvalitu soupeře. Tento tým má určitě na první místo v tabulce a bude to ještě hodně zajímavé až do posledních zápasu, jak to vlastně u nás v tabulce ve výsledku dopadne. My se teď chceme soustředit na další zápasy a uhájit si své 4. místo v tabulce. Nyní nás čeká další důležité utkání v neděli v Hlučíně a tam si snad opět zvedneme náladu a předvedeme výkon, který odpovídá našim kvalitám.

FC Hlučín - TJ Valašské Meziříčí  3:5 (3:2)
Branky: David Šulák 2x, Dominik Krůpa 1x, Antonín Guráš 1x, Honza Orel 1x.

Nedělní zápas v Hlučíně byl jako na houpačce. Nechtěli jsme si nechat utéct začátek zápasu, ale bohužel jsme to byli první my, kdo dvakrát inkasoval. Po brankách Čudlise a Tonyho bylo najednou vyrovnáno. Opět jsme si ale nepohlídali hráče soupeře, který si připsal v první půli na svůj účet hattrick a my poločas prohrávali 3:2. To se nám ještě do toho všeho zranil Tony a my museli nuceně střídat. Nevypadalo to s námi vůbec dobře.
Do druhého poločasu jsme však nastoupili s odhodláním, že tento zápas nevzdáme a odvezeme si domů 3 body. V šatně jsme si vyjasnili, jak se v zápase chceme prezentovat a dát do toho opravdu všechno. Když Dejv 6 minut po začátku druhé půle potrestal chybu brankáře, bylo opět srovnáno a my věřili, že je to přesně ten moment, kdy na soupeře musíme vlítnout. O 10 minut později jsme šli do vedení, kdy se trefil Jenda. No a když po krásném centru od Galmiho dal svou další branku v zápase Dejv, bylo téměř rozhodnuto. Zápas už jsme si nakonec pohlídali a urvali tak další důležitou výhru.
Musíme si však dát pozor na úvodní minuty v zápase, protože až moc často inkasujeme a pak musíme zápas dotahovat. Další utkání hrajeme v neděli doma proti Hranicím a doufám, že kluci tento zápas rozhodnou hned v úvodu a nebudeme se tak muset strachovat o výsledek až do závěrečných minut.

Filip Pikal

U14
​FC Hlučín - TJ Valašské Meziříčí 12:0 (4:0)

U14 navázali na bojovný výkon z Přerova a dlouho dokázali být nepříjemným soupeřem a vypracovat si i šance. V druhé půli jsme si vybrali slabou 15 minutovku a ta nás stála přijatelný výsledek. I tak těší ukázky naučených návyků z tréninků a zlepšení proti podzimu, kdy jsme prohráli 0:16.

Ondřej Koňařík

U13
1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 3:8 (1:3)

Branky: 5x Miroslav Hadaš, 2x Max Kelnar, Votjěch Hruška.

U12
1. FC Poruba - TJ Valašské Meziříčí 8:2 (4:0)

Branky: Max Kelnar, Matyáš Veselý.

U10
Naši hráči z ročníků 2013 se po roce opět zúčastnili kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje v Otrokovicích.

V krásném areálu SK Baťov jim byla do skupiny "B" nalosována úplně stejná mužstva jako loni, tedy SK Hanácká Slávia Kroměříž, Lokomotiva Trnava (SVK), Jiskra Staré Město a 1.FC Slovácko jen s tím rozdílem, že tentokrát se jednalo o turnaj pro ročníky 2012 a dopředu bylo jasné, že nás čekají opravdu těžké zápasy.Vstup do turnaje byl hektický.

Nepřijela Kroměříž a tak jsme do prvního zápasu naskočili dřív než dle harmonogramu. Nepřipravení, nerozcvičení a nekoncentrovaní. V něm jsme podlehli Starému Městu, pozdějšímu vítězi turnaje. Pak nám ukázalo velkou kvalitu Slovácko a nepustilo nás prakticky k ničemu. Poslední zápas v základní skupině proti slovenské Trnavě byl z naší strany výborný. Přestože jsme prohrávali o dvě branky, podařilo se nám snížit, zatlačit soupeře, ale vyrovnávací branku jsme bohužel nevstřelili.

Nastoupili: Jan Blabla, Aleš Nauš, Eliáš Trochta, Damián Vrána, Daniel Kleindorf, Ondřej Žlebek, Jáchym Černoch, Adam Křížek, Štěpán Kuba, David Cahlík, David Kalus.

V zápase o sedmé místo jsme nastoupili proti Vsetínu. A tady jsme dominovali. Dlouho jsme sice zahazovali jednu šanci za druhou, ale přece jen se nám podařilo třikrát prosadit a nakonec s čistým kontem zvítězit.

Jan Blabla

U9
Kluci z U09 za tento prodloužený víkend vybojovali 2 poháry za první místo. Jeden na turnaji za osvobození města Otrokovice v sobotu 6.5., kdy předvedli perfektní výkon, což vedlo i k plnému počtu bodů. A druhý v rámci VFA na turnaji o pohár starosty Vítkovic v pondělí 8.5. kde až na jednu remízu taktéž všechno vyhráli. Klukům tedy patří velká gratulace k obou výhrám a samozřejmě taky patří poděkování rodičům, kteří na obou turnajích vytvořili fanklub a své děti podporovali k vítězství.

Tomáš Vinkler

U8
Fo​tbálek v dešti, to byl turnaj ve Vsetíně. Nastřileli jsme hodně gólů. Kluci byli spokojeni a bojovali naplno až do posledního zápasu.