Mládež našich partnerských klubů - Vidče, Krhová, Liptál, Lidečko a VKK - 11. května

Mladší žáci
Kelč – sd Vidče/Val.Bystřice 0 : 4 ( 0 : 1 )

Branky : Vanduch Václav 3x, Vaculín Teodor.
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Vaculín Michal, Vanduch Václav, Křenek Jan, Špaková Anežka, Šokala Matěj.
Na nedělní zápas do Kelče jsme přicestovali sice se dvěma brankáři, ale pouze dvěma náhradníky do pole. A tak bylo důležité, aby si dnes klíčoví hráči týmu rozložili síly i s ohledem na výměnu postů mezi sebou během zápasu. A tato taktika ve středu pole výměnou postů Vaška Vanducha s Nikolasem Valčíkem se ukázala v zápase jako rozhodující. Od první minuty to byl z naší strany ospalý výkon celého týmu. Budu se opakovat, ale ranní zápasy nám vůbec nesedí! Musel jsem dnes i několikrát zvednout hlas jako ,,budíček” a pomohlo to. V herně vyrovnané první půli se nám deset minut před jejím koncem podařilo vstřelit Vaškem Vanduchem gól a to nás povzbudilo. O poločasové přestávce jsme si řekli, že se co nejrychleji pokusíme vstřelit další branku a otupit tak aktivitu soupeře. To se nám dokonale povedlo, zodpovědnost vzal na sebe Vašek Vanduch a dvěma brankami dal klid celému tymu. Po deseti minutách druhé půle jsme vystřídali brankáře. Místo Adama Petružely do brány nastoupil Matěj Šokala. A stejně jako Adam byl bezchybný a i on předvedl několik skvělých zákroků a podržel nás. Zapsal si tak první čisté konto! Pochvala Vaškovi Vanduchovi, že splnil taktické pokyny, které jsme si řekli o poločase a dokázal tým řídit, vzal zodpovědnost na sebe a týmu pomohl hattrickem k vítězství. V samotném závěru utkání se ještě prosadil Teo Vaculín, který ukázal, že se musí bojovat do poslední chvíle a nic nevypouštět! Závěrem opět velká pochvala celému tymu hlavně za druhou půli, ve které byly k vidění krásné fotbalové akce a taky týmový výkon! Nesmím zapomenout poděkovat za podporu rodičům a fanouškům a obzvlášť si dnes velice vážíme příjezdu a podpory „Fanklubu videčských stařenek“. Všem velké díky. Trenér Jiří Vaculín.
Starší přípravka
Vidče – Jarcová „B“ 11 : 5 ( 3 : 2 )

Branky : Randus Štěpán 4x, Kramoliš Jakub 2x, Divín Jiří 2x, Cáb Matyáš, Pisárik Adam, Mikulenka Josef.
Sestava : Maléř Dominik, Cáb Matyáš, Divín Jiří, Randus Štěpán, Mičkal Kryštof, Pisárik Adam, Duda Mikuláš, Mikulenka Josef, Špaková Eliška, Kramolišová Emma, Kramoliš Jakub.
Páteční utkání se neslo duchu rozdílných poločasů. V prvním jsme sehráli vyrovnanou partii plnou šanci na obou stranách s poločasovým skóre 3:2. Nástup do druhé půle jsme si utéct nenechali tak jako v předchozích utkáních a dvěma góly ve 32 a 33 minutě šli do vedení o tři branky. Zodpovědným výkonem a důslednou hrou jsme nezadržitelně mířili k vítězství. Mezi 47 a 57 minutou se nám podařilo vstřelit šest branek, z toho dvakrát skóroval benjamínek týmu Kubík Kramoliš, hrající ve druhé půli na postu útočníka. Prostě tentokrát nám vyšlo na co jsme sáhli. Celé utkání se neslo v duchu fair-play a bylo k vidění oboustranně spousta krásných fotbalových akci. Děkujeme divákům za podporu! Trenér Vladimír Nerád.
Vidče – Rožnov pod Radhoštěm 7 : 3 ( 3 : 1 )
Branky : Divín Jiří 4x, Pisárik Adam, Cáb Matyáš, Randus Štěpán.
Sestava : Mikulenka Josef, Cáb Matyáš, Divín Jiří, Randus Štěpán, Mičkal Kryštof, Pisárik Adam, Duda Mikuláš, Špaková Eliška, Kramolišová Emma, Kramoliš Jakub, Barabáš René.
Dnešní utkání se sousedním Rožnovem se od prvních minut neslo ve znamení důrazných osobních soubojů. Soupeř na tom byl lépe jak po fyzické stránce, tak nutno přiznat, že i po té kombinační. Nemůžeme se rovnat Rožnovu se stejnoměrnou hráčskou kvalitou na všech postech, ale v čem mu můžeme konkurovat a přehrávat ho, je bojovnost a týmové fotbalové srdce. Dnes prostě tyto naše vlastnosti slavily úspěch a my po 60.min. hry zaslouženě slavili vítězství v tomto prestižním zápase. Od začátku utkání jsme zodpovědně bránili, velká pochvala pro dívčí obrannou dvojici Eliška Špaková a Emma Kramolišová a mohli se opřít o jistotu v bráně Pepíka Mikulenku. Díky dvěma brankám Jirky Divina, který byl na hřišti doslova všude a důsledné dorážce Adama Pisárika jsme vyhráli první poločas 3:1. Soupeř do druhého poločasu nastoupil se zvýšenou agresivitou (ovšem v rámci pravidel), nicméně naši hráči se nedali nijak zastrašit. Osobní souboje bolely, ale ustáli jsme je. Ve 48.min. se znovu prosazuje Jirka Divín a my vedeme 4:1. Tento stav se nám nepodařilo udržet a soupeř dvěma góly dotahuje na 4:3 a začíná nás tlačit. Náš gólman ale všechny další soupeřovy šance vychytává. Právě v tuto kritickou chvíli přichází čas zúročit to, co se v průběhu zápasu učíme. Nemyslet na to co se stalo, ale zabrat a bojovat. V 54.min. se prosazuje kdo jiný než Jirka Divin. Tentokrát střílí branku z pokutového kopu, který si sám vybojoval. Soupeř se sice snaží ze všech sil o kontaktní gól, ale Pepík Mikulenka je již neprůstřelný. V závěrečných minutách přichází asi nejkrásnější akce zápasu. Po nádherné fotbalové akci dvojice Štěpán Randus – Maty Cáb, kdy dokázali doslova „rozebrat“ soupeřovu obranu, střílí Maty Cáb gól na 6:3 a celé družstvo prožívá obrovskou radost, kterou ještě v 60.min. podtrhuje Štěpán Randus gólem na konečných 7:3. Dnes jsme nezdolnou vůli a bojovností dokázali porazit velmi kvalitního soupeře. Jsem na všechny hrdý! Děkuji divákům za podporu a rodičům za důvěru. Trenér Vladimír Nerád.
Mladší přípravka
Sestava : Mikulenka Josef, Hanák Jáchym, Špaková Eliška, Ryboň Samuel, Kuběj Denis, Mikuda Jan, Kramoliš Jakub, Maléř Eliáš, Pastorek Václav, Pospěch Vít, Hanák Kryštof.
V sobotu nás čekal druhý turnaj, tentokráte na domácí půdě ve Vidči. Šest týmů domácí Vidče, Valašská Bystřice, Zubří I, Zubří II, Zašová I a Zašová II odehrálo celkem 15 zápasů v čase 1x12.min. na třech hřištích. Parádní turnaj, parádní výkony všech mužstev, velká spokojenost a škoda jen počasí, které nám moc nepřálo. Nicméně i za mírného deště se dá fotbal hrát a děti si ho jistě užily. Tentokráte si přišli zahrát i Kuba Kramoliš, Eliška Špaková a Pepík Mikulenka nastupující již za starší přípravku a všem třem skláníme poklonu, že zvládli ve třech dnech dva těžké mistrovské zápasy a i tento turnaj. Fotbal je prostě baví a to je dobře. V sobotu tři výhry a dvě prohry a konečně padaly i branky do sítě soupeřů. Skvělá Eliška Špaková 5 branek, výborný Pepík Mikulenka v bráně dal 1 branku a naší vůbec první branku v sezóně vstřelil Vašek Pastorek. Pochvala pro všechny hráče, že zápasy i v tak nepříjemném počasí zvládli a samozřejmě i velké díky všem rodičům za podporu. Trenéři Vladislav Basel a Jiří Vaculín.

Krhová

Starší žáci prohrála na Hovězí 2:4. Branky: Jakub Solanský, Daniel Géryk.

Liptál

Starší přípravka prohrála s SD Nový Hrozenkov/VKK B 3:16. Branky: Adam Ahmed 2, Jan Kovář.

Mladší žáci porazili Halenkov 9:0. Branky: Šimon Podrazil, Kryštof Mičkal 3, Matyáš Procházka 5.

Starší žáci prohrála s SD Vidče/Valašská Bystřice 2:9. Branky: Matyáš Procházka, Václav Mikač.

Dorostenci prohráli s Halenkovem 0:4.

Lidečko

Starší přípravka vyhrála ve Francově Lhotě 17:4.

Dorostenci porazili SD Horní Bečva/Hutisko 4:1. Branky: Lukáš Gargulák, Matěj Zádrapa, Martin Číž, Jakub Číž.

VKK

Starší přípravka porazila liptál 16:3. Branky: Vojtěch Čokavec, Michal Orság 7, Jiří Urban 5, David Václavík, Jan Pastucha 2.

Mladší žáci prohráli 2:1 v Chropyni. Branka: Vít Surý.

Starší žáci prohráli se stejným soupeřem 0:15.

Dorostenci podlehli doma Fryštáku 0:5.