Mládež našich partnerských klubů - Vidče, Krhová, Liptál, Lidečko a VKK - 4. května

Ve čtvrtek mapujeme mládež našich partnsrských klubů.

Vidče

Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Francova Lhota/Poteč
Nehráno. Po Dolní Bečvě se odhlásil v průběhu sezóny ze soutěže již druhý celek, dorost Francovy Lhoty.
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – sd Kateřinice/Ratiboř 5 : 2 ( 3 : 0 )
Branky : Mitáš Jaroslav 2x, Mičkal Tadeáš, Vaculín David
Sestava : Kozák Tomáš, Tichavský Vít, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Mičkal Robert, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Vanduch Václav, Vaculín David, Pomkla Sebastian, Mičkal Tadeáš, Raždík Vojtěch, Stodulka Marek, Jurka Lukáš, Merta Adam, Žitník Daniel
Dorost teď dva víkendy nehraje mistrovské zápasy a tak využíváme pravidlo startu dvou ročníkově starších hráčů a do zápasu vstupujeme s dvěma posilami ročník 2007 a jde to na hřišti znát. Hned v úvodu získáváme převahu a již v 5.min. uniká po levé straně Jaroslav Mitaš, naráží si se Sebastianem Pomklou a střelou pod břevno nedává hostujícímu brankáři šanci 1:0. Vzápětí po pravé straně jedna z posil Adam Merta prochází přes tři hráče, střílí na zadní tyč, ale těsně vedle. Další akce ve 14.min. již končí brankou. Střelu Roberta Mičkala odráží hostující obrana jen k Šimonovi Fuskovi a ten kolem brankáře zvyšuje na 2:0. Ve 22.min. v zakončení nádherně Tadeáš Mičkal přehazuje brankáře 3:0. Poté se vyznamenává domácí brankář Tomáš Kozák. Ten nejprve bravurně chytá střelu k tyči a v samotném závěru poločasu likviduje i pokutový kop. Ihned ze startu druhé půle v 36.min. po rohovém kopu hostí odkopáváme míč ze šestnáctky na Jaroslava Mitáše a ten své sólo z vlastní poloviny hřiště proměňuje 4:0. Poté mírně polevujeme a nepřesnostmi v přihrávkách dáváme soupeři šance. V brance však dnes čaruje Tomáš Kozák a drží čisté konto. V 62.min. přidáváme pátou branku. Šimon Fusek nahrává pod sebe na Davida Vaculína a ten střílí přesně pod břevno 5:0. Střídáme oba starší hráče Adama Mertu a Daniela Žitníka a po jejich odchodu ze hřiště se zbytečně stahujeme na vlastní polovinu, děláme chyby, kterých soupeř využívá ke snížení. V rozmezí čtyř minut v 65.min. a 69.min. upravuje na konečných 5:2. Trenér Radek Mičkal.
Liptál – sd Val.Bystřice/Vidče 2 : 9 ( 1 : 7 )
Branky : Fusek Šimon 2x, Mitáš Jaroslav 2x, Mičkal Tadeáš 2x, Valčík Nikolas 2x, Merta Adam
Sestava : Petružela Adam, Tichavský Vít, Mitáš Jaroslav, Petružela Daniel, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Vanduch Václav, Mičkal Tadeáš, Stodulka Marek, Pastor Marek, Kozák Tomáš, Merta Adam, Machýček Matyáš, Valčík Nikolas
Do zápasu vstupujeme hned aktivně a ve 2.min. po rozehrávce Jaroslava Mitáše na Adama Mertu, který posouvá míč do šestnáctky na Šimona Fuska střílíme první branku 0:1. Vzápětí ve 3.min. dlouhý výkop na Jaroslava Mitáše jehož centr nečekaně končí na zadní tyči v síti 0:2. Přichází další šance. Tomáš Kozák přihrává na Nikolase Valčíka, ale ten přes gólmana míří vedle. Tadeáš Mičkal prochází přes tři hráče, dává uličkou na Tomáše Kozáka, ten však střílí nad. Nadále máme herní převahu. Rohový kop Tadeáše Mičkala nakrátko s Tomášem Kozákem a zakončení Tadeáše Mičkala opět vedle. 21.min. a Vít Tichavský posouvá míč na Jaroslava Mitáše, ten uniká po křídle a dává pod sebe na Nikolase Valčíka. Jeho střela jde přesně k tyči 0:3. O minutu později obdobná akce Adam Merta na Jaroslava Mitáše, ten nahrává před branku a Nikolas Valčík na dlouhou nohu zvyšuje na 0:4. Ve 25.min. přihrává Daniel Petružela Tomáši Kozákovi, ten uniká po křídle a centruje na Tadeáše Mičkala. Gól k tyči 0:5. Pět minut před koncem prvního poločasu si Adam Merta přebírá míč na půlce, přes dva hráče si chystá střelu a z 22 metrů míří přesně pod břevno 0:6. V samotném závěru nejprve sražená střela Víta Tichavského končí u Jaroslava Mitáše a ten se v zakončení nemýlí 0:7. Ale vzápětí i soupeř střílí svou první branku. Z naší strany výborný první poločas končí s výsledkem 1:7. I ve druhém poločase jsme aktivní a Marek Stodulka střílí z velkého vápna pod břevno, gólman domácích chytá. V 55.min střelu Tomáše Kozáka z křídla vyráží domácí brankář pouze před sebe a Šimon Fusek pohodlně zvyšuje na 1:8. I devátá naše branka v 60.min. je podobná té předchozí. Jaroslav Mitáš střílí z velkého vápna pod břevno, gólman opět vyráží jen před sebe a tentokráte doráží míč do sítě Tadeáš Mičkal 1:9. V 68.min. soupeř kope rohový kop, Adam Petružela vyráží za vápno pouze na domácího hráče, který nikým neatakován uzavírá skóre utkání na konečných 2:9. Dnes pochvala pro celý tým. Trenér Radek Mičkal.
Mladší žáci
Horní Bečva – sd Vidče/Val.Bystřice 1 : 9 ( 0 : 3 )

Branky : Randus Štěpán 3x, Randýsek Václav 2x, Křenek Robert, Křenek Jan, Petružela Adam, Valčík Nikolas
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Randýsek Václav, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Křenek Jan, Špaková Anežka, Randus Štěpán, Divín Jiří, Šokala Matěj, Poledník Denis
Na sobotní zapas na Horní Bečvu jsme odjížděli v prořídlé a oslabené sestavě. Po dohodě s trenérem starší přípravky jsme doplnili tým o Štěpána Randuse a Jiřího Divína. Na těžkém terénu byla hra od první minuty v naši režii. Opět pochvala za týmovou a disciplinovanou hru, kdy starší hráči mezi sebe zmiňované mladé kluky bezproblémově přijali a kluci se jim osvědčili bojovný výkonem, který Štěpán Randus vyšperkoval hattrickem. Ve druhém poločase jsme poslali do hry i gólmana Adama Petruželu, kterého vystřídal v bráně Matěj Šokala. Ten s týmem začal trénovat a v pozici gólmana jistě bude přínosem pro tým a časem i pro další kategorie, neboť všichni kdo se kolem videčského fotbalu pohybují víme, jak to dnes s gólmany máme. Věřím, že na další zapas do Kelče již budeme v plné sestavě, protože nemůžeme spoléhat na mladší kluky kteří mají prioritu zápasy ve své kategorie a tyto mají za odměnu. Už jedenáct kol držíme sérii neporazitelnosti a věřím, že tato série bude i nadále pokračovat i když klíčoví hráči jsou momentálně plně fotbalově vytíženi starty za starší žáky a úspěšnou reprezentací TJ v Okresním výběru. Trenér Jiří Vaculín.
Starší přípravka
Zubří – Vidče 8 : 9 ( 1 : 4 )

Branky : Randus Štěpán 3x, Divín Jiří 3x, Pisárik Adam, Mičkal Kryštof, Barabáš René
Sestava : Mikulenka Josef, Divín Jiří, Randus Štěpán, Mičkal Kryštof, Pisárik Adam, Duda Mikuláš, Špaková Eliška, Barabášová Veronika, Barabáš René
Do zápasu se sousedním Zubřím jsme od prvních minut vstoupili s velkou touhou po vítězství. Snažili jsme se o kombinační fotbal, nahrávali si, vzájemně se podporovali a nutno říci, že první poločas jsme sehráli velmi dobře a zaslouženě si vytvořili brankový náskok 4:1. Ten jsme bohužel laxním vstupem do druhé půle, zbytečnými chybami a nedůsledností ztratili a dostali tím soupeře zpátky do hry. Vyrovnání skóre nás rozhodilo víc než by bylo zdrávo. Přestali jsme důsledně bránit, nahrávky se nedařily, míč nám odskakoval a z toho bohužel vyplynulo průběžně vedení domácích. V tu chvíli jsme tahali za kratší konec, ale děti prokázaly obrovskou sílu a vůli po vítězství. I když jsme měli dnes jen tři hráče na střídání a ve druhé půli síly neskutečně ubývaly, skvělým výkonem nás ve hře stále držel Pepík Mikulenka v bráně. V závěru se nám nejenže podařilo vyrovnat, ale dokonce zásluhou Rendy Barabáše vstřelit i vítěznou devátou branku. Děkuji za předvedený výkon a gratuluji všem. Trenér Vladimír Nerád.

Krhová

Starší žáci porazili Lidečko 6:2. Branky: Jakub Solanský, Daniel Géryk 2, Mikuláš Žlebek 2, Tomáš Kocman.

Liptál

Starší přípravka prohrála s Hovězím 3:18. Branky: Andrej Kvaššay 2, Jan Křiva.

Starší žáci prohráli s SD Vidče/Valašská Bystřice 2:9. Branky: Matyáš Procházka, Václav Mikač.

VKK

Starší přípravka vyhrála v Halenkově 18:7. Branky: Ellen Bambuchová 5, Michal Kořenek 4, David Kmošťák 3, Jan Švec, František Plánka 5.

Mladší žáci prohráli v Loukách 3:2. Branky: Martin Králík, Matyáš Kořenek.

Starší žáci prohráli se stejným soupeřem 4:0.

Dorostenci prohráli v Mladcové 4:1. Branka: Ondřej Horák.

Lidečko

Starší přípravka porazila Francovu Lhotu 17:4. Branky: Robin Číž 8, Šimon Kolínek 4, Richard Ryza, Ondřej Jařab, Patrik Doleček 2, Petr Jína.

Starší žáci prohráli s SD Krhová/Juřinka 2:6. Branky: Vojtěch Mikulášek a Dominik Hyžák.