Nejen A a B tým byl tento víkend úspěšný. Pojďme se podívat jak se dařilo naší mládeži.

U19
TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 4:1 (2:0)

Branky: 38. a 62. Vrána, 42. a 64. Juřík – 86. Suchánek.

Sestava: Svak – Zahradník, Vaigl, Nohavica, Pastrnek (79. Jašíček) – Bílý, Kurinec – Sušeň (67. Šimurda), Juřík (79. Hanáček), Hruška (29. Vrána) – Vozák (67. Zeman).

Další ze soupeřů z horních pater tabulky nám nedal nic zadarmo. Na začátku jsme se ocitli v několika nadějných situacích, které jsme nevyužili a málem přišel trest v podobě brejku, který zahasil Svak. Poté jsme začali více tlačit a kontrolovat hru a nakonec dvěma brankami v posledních minutách prvního poločasu tento tlak vyjádřili.

Ve většině druhého poločasu, až na několik úlevových pasáží, naše převaha pokračovala. Hosté místy kousali a jistotu výhry nám tak daly až dvě rychle po sobě vstřelené branky, na které přece jen Uničov dokázal čtyři minuty před koncem reagovat přesnou střelou a snížením.

Nebyla to sice taková krasojízda jako v Třinci, ale tým předvedl svůj solidní nadstandard a získali jsme tak další důležité body.

Jan Pítr

U17
TJ Valašské Meziříčí - SK Uničov 4:1 (3:1)

Branky: 22. Koňařík Robert, 24. Marek Ondřej, 31. Koňařík Robert, 81. Marek Ondřej (pen.) -

14. Suchánek Jakub.

Sovák – Novosad (57‘ Zubík), Hub, Bětík Aleš, Zedek (83‘ Kostka) – Malíř (83‘ Květák), Sedlák,

Koňařík – Kovář, Marek, Vavřík (80. Pečiva).

Tak jsme to konečně prolomili. Kluci v minulých utkáních pokaždé herně obstáli, ale

tentokrát ten výkon dokázali přeměnit i ve vítězství. Byl to Uničov, který byl do gólu Koňaříka

o něco lepším týmem. Po krásné kombinaci soupeře okolo našeho pokutového území se

trefil Suchánek. Pak ale Robert Koňařík ve 22. minutě krásně zatočil rohový kop až do brány

soupeře a stav byl 1:1. Od této chvíle byli kluci v kombinacích na jednotlivých postech daleko

jistější a sebevědomější a odměnou pro ně bylo poločasové vedení 3:1. Ve 24. minutě Kovář

po úniku ze strany přihrávkou před bránu našel Marka a ten skluzem zvýšil na 2:1. O 7 minut

později Sedlák našel Koňaříka a ten zaseknutím a střelou na bližší tyč překonal hostujícího

brankáře. Zápas to byl velmi vyrovnaný a šance byly ve 2. poločase na obou stranách. O něco

více jsme jich měli my, ale ne všechny jsme byli schopni proměnit. V 80. minutě uháněl po

kraji do velkého vápna Koňařík, který byl faulován a rozhodčí ukázal na pokutový kop. Za ten

vzal zodpovědnost Ondřej Marek a střelou k tyči se nemýlil a zvýšil skóre na konečných 4:1

pro nás. S trenérem Krajčou jsme byli s hrou a výkonem kluků spokojeni. Na druhou stranu

kluci vědí, že chyby tam byly a musejí se chtít zlepšovat s každým tréninkem a utkáním.

Děkujeme všem rodičům a divákům za podporu.

Kapusta, Krajča.

U15
FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 4:2 (2:1)

Branky: 2x David Šulák.

U14
FK Třinec - TJ Valašské Meziříčí 9:0 (4:0)

U13
SFC Opava - TJ Valašské Meziříčí 21:1

Branka: Miroslav Hadaš.

U12
SFC Opava - TJ Valašské Meziříčí 7:0

U11
Horní Bečva - TJ Valašské Meziříčí 2:6 (0:3)

branka TJVM: 2x David Fac, Kristián Cicko, Dominik Adam, David Blažek, Petr Kubičný.

TJ Valašské Meziříčí "B" - TJ Podlesí 2:7 (1:3)

Branka: Patrik Kedroň, David Blažek.

I přes negativní výsledek jsme podali jeden z nejlepších jarních herních výkonů.

Soutěž hrajeme proti 2-3 roky starším klukům a i přesto dokážeme hrát fotbal s obrovskou herní převahou a vysokým procentem držením míče, což v tomto zápase odhadujeme tak na 80:20. Zároveň hostující brankář podal velmi dobrý výkon a nedovolil nám korigovat výsledek z mnoha střeleckých šancí, které jsme měli.

Hosté nás zpravidla zaskočili rychlými brejky z dlouhých nákopů, které jsme v některých chvílích nedokázali zachytit. Pro kluky to byla další skvělá zkušenost, kterou budeme chtít využít už v příštím zápase.

Robert Šulák

U10
TJ Valašské Meziříčí - Kelč 33:4 (15:2)

8x Damián Vrána, 6x Ondřej Žlebek, 5x Eliáš Trochta, 4x Adam Křížek, 3x David Kalus, 2x Jáchym Černoch, 2x Maxmilián Veselý, 2x Sofie Hausová, Filip Foltýn

V tréninkovém procesu pokračujeme na naší cestě a dnes jsme hodně těžili z již naučených automatismů.

Správné řešení herních situací, rychlost, chytrost a především jednoduchost v zakončení stály za vysokým vítězstvím.

Pokud jsme v našem prvním zápase v Zašové bojovali s přípravou, načasováním, přesností a důrazem, dnes jsme před krásnou diváckou návštěvou viděli pravý opak.

Přestože jsme po poločase již výrazně rotovali se sestavou a měnili hráče na svých a pro mnohé i netradičních pozicích, dařilo se nám stále prosazovat a své první góly dnes dali prakticky všichni.

Kluci se znovu přesvědčili, že věci z tréninku ve správném provedení fungují.