Mládež našich partnerských klubů - Vidče, Krhová, Liptál, Lidečko a VKK - 20. dubna

Podívejme se na uplynulé dění v mládeži našich partnrských klubů Valašského fotbalu.

Výsledky mládežnických kategorií TJ VIDČE
Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Horní Bečva/Hutisko 2 : 3 ( 0 : 2 )

Branky : Novák Lukáš 2x
Sestava : Mičkal Jan, Pupík Ondřej, Mičkal Filip, Rohleder Martin, Machýček Matyáš, Žitník Daniel, Pavlíček Vojtěch, Vajter Štěpán, Svak Filip, Basel Antonín, Merta Adam ( stř. Novák Lukáš, Onderka Adam, Polášek Kryštof )
Oboustranně bojovné utkání se šťastnějším koncem pro hosty. Na těžkém nerovném terénu dnes fotbal moc hrát nešel. I tak se ale bylo na co dívat a hlavně za druhý poločas je nutno tým pochválit. I za nepříznivého stavu všichni bojovali až do samotného konce. Naši mizernou koncovku jsme si přenesli z předešlých utkání i do dnešního zápasu. V první tutovce se ocitá Filip Svak. Toho po úniku po pravém křídle na malém vápně nachází Adam Merta. Zakončení žalostné, střela mimo bránu. I další obrovská šance z malého vápna Adama Merty míří vedle tyče. Tentokráte se po rohovém kopu ocitl sám před odkrytou hostující bránou. To hosté svou první velkou šanci v 11.min. bezpečně proměňují. Při druhé brance v 39.min. využívají naší chybné rozehrávky z obrany a nekoncentrace na hru po zbytečných diskuzích s hlavním rozhodčím. Do poločasu máme na kopačkách kontaktní gól, ale Adam Onderka sám před brankářem zakončuje mimo a pěkná střela Štěpána Vajtera končí na břevně hostující brány. Do druhé půle nastupuje na hrot útoku po včerejším zápase mužů v prvním poločase odpočívající Lukáš Novák a rázem jsme lepším mužstvem. Je to on, kdo pálí další naši tutovku. Po rohu Vojty Pavlíčka zcela sám při zakončení hlavou opět míjí bránu. 58.min. centr Ondry Pupíka a Lukáš Novák konečně sám před brankářem protrhuje náš dva a půl zápasu trvající střelecký půst 1:2. Vyrovnání visí ve vzduchu, ale paradoxně v 77.min. v době největšího tlaku přichází rychlý brejk hostů a střela do odkryté brány po obejití vyběhnuvšího domácího brankáře Honzy Mičkala mimo šestnáctku 1:3. Závěr utkání dramatický stejně jako včera u mužů. 85.min. Lukáš Novák obchází hostujícího obránce a střelou z úhlu míří přesně do sítě 2:3. 88.min. faul v šestnáctce na Filipa Mičkala, pokutový kop pro domácí, ale střelu Vojty Pavlíčka ze značky jedenácti metrů hostující brankář vyráží. Už v nastavení trestný kop Filipa Svaka z hranice šestnácti metrů pouze do zdi. Dnes pochvala pro z naší strany nejlepšího hráče na hřišti Martina Rohledera. Trenér Vladislav Basel.
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – Podlesí 0 : 2 ( 0 : 0 )

Sestava : Kozák Tomáš, Tichavský Vít, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Mičkal Robert, Pavlíček Jakub, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Vanduch Václav, Vaculín David, Pomkla Sebastian, Mičkal Tadeáš, Pastor Marek, Raždík Vojtěch, Stodulka Marek, Špak Vojtěch, Jurka Lukáš
Do zápasu nastupujeme odhodlaně, ale hned od úvodu nás soupeř zatlačuje na naší polovinu a my se jen bráníme. Až po 25 minutách vysílá Jaroslav Mitáš pas na Sebastiana Pomklu, kterému však v poslední chvíli před zakončením hostující stoper míč ukopává. Ani hosté si však nevytvářejí v první půli vyložené šance a střely z dálky bezpečně chytá spolehlivý Tomáš Kozák. Druhá půle a obraz hry se nemění. Hned v úvodu faul u šestnáctky, hosté střílí nad břevno. 43.min. chyba v obraně a hostující útočník jde sám na našeho gólmana a podél něho 0:1. Vyrovnání má na kopačkách Jakub Pavlíček. Šimon Fusek nahrává na Tadeáše Mičkala, ten posouvá na Jakuba Pavlíčka, ale svým zakončením z místa trefuje pouze před ním stojícího hostujícího obránce. Druhou branku inkasujeme v 50.min. a opět hostující útočník proměňuje samostatné sólo na Tomáše Kozáka 0:2. Dnes se nám zápas o čelo tabulky bohužel nevyvedl. Soupeř nás přehrál i tím, že dokonale využil pravidlo OFS povolení startu dvou rozdílových hráčů ročníkově starších 2007. V dnešním zápase zasloužené vítězství hostů. Trenér Radek Mičkal.
Mladší žáci
Valašské Meziříčí „B“ – sd Vidče/Val.Bystřice 1 : 5 ( 1 : 2 )

Branky : Vaculín Teodor, Valčík Nikolas, Vanduch Václav, Křenek Jan, Kopecký Matyáš
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Randýsek Václav, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Nerád Adrian, Vaculín Michal, Kopecký Simon, Vanduch Václav, Kopecký Matyáš, Křenek Jan, Špaková Anežka
V neděli jsme odehráli v netradičním čase v 18 hodin další mistrovské utkání a opět na umělé trávě tentokráte ve Valašském Meziříčí. Obě mužstva po celou hrací dobu 2x30.min. předváděla pěkný kombinační fotbal a utkání se jistě muselo všem přítomným divákům líbit. Začátek zápasu patřil více domácímu týmu, ale první branku jsme vstřelili my, když jsme využili jejich chybnou rozehrávku. Nadále pokračoval líbivý fotbal, domácí více na míči, my zodpovědně bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Z jedné takové rychlé kombinační akce navyšujeme skóre na 0:2. Nepohlídali jsme si však závěr poločasu a po nedůrazu obrany následuje snížení na 1:2. V druhem poločase již působíme více uvolněně, mladšího soupeře hlavně fyzicky přehráváme a jdeme si za vítězstvím. Opět krásnými kombinačními akcemi zvyšujeme skóre na konečných 1:5. Celé mužstvo si zaslouží pochvalu za krásný týmový a fotbalový výkon. A závěrem opět velké díky našim divákům, kteří přijeli v hojném počtu a tým hnali za vítězstvím. Trenér Jiří Vaculín.
Starší přípravka
Valašská Bystřice – Vidče 9 : 10 ( 5 : 5 )

Branky : Randus Štěpán 4x, Divín Jiří, Cáb Matyáš, Pisárik Adam, Ryboň Petr, Mikulenka Josef, Barabáš René
Sestava : Maléř Dominik, Cáb Matyáš, Divín Jiří, Randus Štěpán, Mičkal Kryštof, Pisárik Adam, Ryboň Petr, Duda Mikuláš, Mikulenka Josef, Špaková Eliška, Barabášová Veronika, Barabáš René
Dnešní utkání ve Valašské Bystřici bylo od prvopočátku velmi vyrovnané, hra se přelévala neustále z jedné stany na druhou. Soupeř hrál velmi důrazně a to nám činilo potíže, ale stále jsme s ním dokázali držet střelecky krok a poločas tak končil za stavu 5:5. Ve druhé půli jsme začali ztrácet a přestože jsme se snažili, nedařilo se nám naše šance dotáhnout do gólového konce. Tomu odpovídalo i průběžné skóre zápasu 6:8 v náš neprospěch. Ale ani tento pro nás nepříznivý vývoj zápasu nás nedokázal zlomit a nezdolnou vůli a bojovností jsme dokázali nejen vyrovnat, ale i otočit skóre zápasu na naší stranu na 10:8. Všichni hráči táhli za jeden provaz, vzájemně se podpořili, fandili si a nakonec se nám podařilo dotáhnout těžký zápas do vítězného konce 10:9. Poděkovaní všem hráčům a závěrem ještě děkuji rodičům za podporu. Bylo Vás slyšet a tuto podporu potřebujeme! Trenér Vladimír Nerád.
Mladší přípravka
Sestava : Mikulenka Josef, Hanák Jáchym, Pastorek Václav, Kuběj Denis, Glóza Daniel, Tkačík Stanislav, Barabáš René, Maléř Eliáš, Ryboň Samuel, Vančura Alex, Tkačík Dalibor, Pospěch Vít, Hanák Kryštof, Gerla Jonáš
Už jsme ani nedoufali, že ještě v letošní sezóně přihlásíme do soutěže mladší přípravku. V dnešní době skoro nemožné najít trenéra. A i když jsme se s kolegou Jiřím Vaculínem loni s velmi úspěšným týmem rozloučili a zařekli se, že si už od malých začínajících dětí po třech letech trochu odpočineme a budeme se věnovat jen své jedné kategorii, opět nám srdce nedalo a od ledna plnohodnotně rozjeli tuto kategorii. Z počátečního počtu šesti dětí na tréninku jsme za dva měsíce postupně dokázali navýšit počet dětí na dvojnásobek. A to byl pro nás ten hlavní impuls přihlásit se do turnajů a v nich dětem ukázat jak krásným kolektivním sportem fotbal umí být. Vždyť jaké nejlepší vysvědčení pro trenéry může být než to, když ze šestnácti oslovených dětí jich na první turnaj dorazí čtrnáct !!! Prvně na jaře vůbec venku, neboť počasí nám letos nepřeje, první turnaj a z toho devět hráčů poprvé na zápasech. V pěti utkáních ve kterých jsme se postupně utkali s Viganticemi „A“, Kopřivnicí, Viganticemi „B“, Hrachovcem a Val.Meziříčím „C“ jsme bohužel nevstřelili ani branku. Nezažili tak radost z vítězství a od větších gólových přídělů nás ještě uchránil skvěle chytající Pepík Mikulenka, ale o to na prvním turnaji vůbec nešlo. Byla radost vidět snahu dětí předvést rodičům a přítomným divákům to nejlepší, co se doposud z fotbalu naučili. Příští turnaj budeme opět silnější a věříme, že už i my si zařveme góól. Díky rodičům za skvělou sobotní podporu. Trenéři Vladislav Basel a Jiří Vaculín.

Vladislav Basel

Krhová

Odloženo domácí utkání okresního přeboru starších žáků proti Brankám.

Liptál

Starší přípravka prohrála se Vsetínem 7:21. Branky: Jan Kovář 4, Jan Křiva, Jiří Labaj, Adam Ahmed.

Mladší žáci porazili Francovu Lhotu 8:0. Branky: Kryštof Mičkal 3, Matyáš Procházka 2, Veronika Hrádková 2, Šimon Podrazil.

Lidečko

Všechna utkání mládeže odložena.

VKK

Starší přípravka vyhrála ve Valašské Polance 20:1.

Starší žáci prohráli doma s Bezměrovem 1:4. Branku dal Robin Paška.

Mladší žáci porazili Bezměrov 10:1. Branky: Marek Jágerský 2, Vít Surý 2, Martin Králík 2, Filip Korytář, Adam Frýdel 2, Jaroslav Pastucha.

Dorostenci prohráli s Bystřice pH-Slavkov pH 1:9. Branku dal Matěj Koňařík.