Mládež našich partnerských klubů - Vidče, Krhová, Liptál, Lidečko a VKK - 27. dubna

Čtvrtek patří tradičně souhrnu mládeže našich partnerských klubů za uplynulý týden.

Výsledky mládežnických kategorií TJ VIDČE
Dorost
Liptál – sd Vidče/Val.Bystřice 1 : 1 ( 0 : 1 )
Branky : Šimša David

Sestava : Mičkal Jan, Pupík Ondřej, Mičkal Filip, Rohleder Martin, Svak Filip, Žitník Daniel, Pavlíček Vojtěch, Vajter Štěpán, Šimša David, Basel Antonín, Merta Adam ( stř. Novák Lukáš, Onderka Adam, Polášek Kryštof, Machýček Matyáš )
Remíza a pouze bod z Liptálu je pro nás po 90.min. hry ztrátou. Konečně krásné fotbalové počasí, ideální terén a nebýt nemoci Filipa Dobeše kompletní sestava. První poločas zcela v naší režii. Jsme aktivnější, více na míči, důraznější v osobních soubojích a soupeře přehráváme. První obrovská šance v úvodu a David Šimša úplně sám na malém vápně. Zakončuje po zemi vedle brankáře, ale bohužel do levé tyče a od ní se míč odráží mimo bránu. I ve druhé šanci se ocitá David Šimša, tentokráte jeho dobrou střelu levačkou pozorný domácí brankář chytá. Do třetice je už z jejich vzájemného souboje branka. Rychlá akce, na míč za obranu si nabíhá David Šimša a své sólo na brankáře ve 31.min. proměňuje 0:1. Vzápětí mohou domácí srovnat, rovněž sólo domácího útočníka na brankáře, ale skvělý Jan Mičkal chytá. I ve druhém poločase, do kterého nastupuje do útoku Lukáš Novák kontrolujeme hru. Nicméně pojišťující branka nepřichází. Za celý zápas máme snad patnáct rohů, ale ani z jednoho z nich se nedokážeme prosadit. Když už brankou nekončí ani dvě dobré střely Lukáše Nováka z hranice velkého vápna a tutovka Adama Merty, kterou zázračně reflexivně domácí brankář chytá, zákonitě jsme potrestání. Devět minut před koncem využívá soupeř nedorozumění hostující obrany s brankářem a do odkryté brány srovnává skóre na 1:1. V samotném závěru ještě domácí brankář skvěle vyráží gólovou hlavičku Štěpána Vajtera. Škoda, druhá půle už z naší strany nebyla tak fotbalová, přesto jsme dnes měli utkání dotáhnout do vítězného konce. Dnes bych vyzdvihl výkon Davida Šimši. Ač na hřišti strávil pouze třicet minut času, dokázal všem, proč patří mezi hráče základní sestavy mužů a opět bezkonkurenční výkon na pozici předstopera Martina Rohledera. Trenér Vladislav Basel.
Starší žáci
Valašská Polanka – sd Val.Bystřice/Vidče 4 : 3 ( 1 : 1 )
Branky : Vaculín David, Pavlíček Jakub, Mičkal Tadeáš

Sestava : Petružela Adam, Tichavský Vít, Dvořák Štěpán, Mičkal Robert, Pavlíček Jakub, Kopecký Matyáš, Fusek Šimon, Vaculín David, Mičkal Tadeáš, Pastor Marek, Kozák Tomáš, Špak Vojtěch, Jurka Lukáš
Utkání v nedělním dopoledni za silného větru. První půli hrajeme po větru my, ale výhody nevyužíváme. Místo po křídlech hrajeme všechno středem hřiště a dlouhé balóny nám utíkají do autů. První šanci utkání máme my, kdy po dobře kopnutém rohu Tadeáše Mičkala na zadní tyč Tomáš Kozák nedosahuje na míč. Ve 20.min. dostáváme první gól po krásné střele z rohu šestnáctky do šibenice a i když si Adam Petružela na míč sáhl, již ho nedokázal vytěsnit mimo bránu. Vyrovnání má na kopačkách David Vaculín po nahrávce Tadeáše Mičkala, ale trefuje domácího gólmana u tyče. Těsně před poločasem v 35.min. nakrátko rozehrává Tadeáš Mičkal na Tomáše Kozáka, ten posouvá míč na Davida Vaculína, který střelou doprostřed brány srovnává skóre 1:1. Ve druhém poločase nás soupeř přehrává a po chybě ve středu obrany zvyšuje v 38.min. na 2:1. Ve 45.min. je to již 3:1 po dlouhém míči za obranu. Snížit může David Vaculín, ale jeho střelu pod břevno vyráží domácí brankář na rohový kop. V 55.min. dostáváme z brejku branku na 4:1. V závěru přeci jen snižujeme po faulu na Tadeáše Mičkala z pokutového kopu. Jakub Pavlíček střelou z jedenácti metrů k tyči upravuje v 68.min. na 4:2. Poslední minuta a trestný kop Davida Vaculína do šestnáctky nachází Tadeáše Mičkala, který přehazuje domácího gólmana 4:3. Na vyrovnání již nezbývá čas. Pochvala pro výborně chytajícího Adama Petruželu, který skvěle vyráží na roh střelu k tyči z 25-ti metrů a i s pomocí tyče likviduje samostatný brejk domácích. Trenér Radek Mičkal.
Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Dolní Bečva/Vigantice 3 : 1 ( 2 : 1 )
Branky : Vanduch Václav 2x, Vaculín Teodor

Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Randus Štěpán, Poledník Denis, Kopecký Simon, Vanduch Václav, Kopecký Matyáš, Křenek Jan, Špaková Anežka
Sobotní zapas s týmem Dolní Bečva/Vigantice začal lépe pro aktivnější tým hostů, který šel do vedení 0:1. My působili ospalým dojmem a zřejmě ranní zápasy nám vůbec nesedí. Tým se pomalinku začal probouzet a aktivní hrou jsme si vypracovali penaltu, kterou proměnil Václav Vanduch 1:1. Srovnání skóre mužstvo nastartovalo, začali jsme hrát víc kombinačně a vzápětí zvýšil Teodor Vaculín na 2:1. Soupeř bojoval, hrál dosti tvrdě, ale domácí tým tím nezastrašil. Standartní situace po několika faulech kolem hostujícího vápna ještě brankou neskončily, ale druhá penalta za faul uvnitř pokutového území již ano. Opět ji proměňuje Václav Vanduch 3:1. Několik hráčů si z dnešního utkání odneslo šrámy, ale ty se jistě do dalšího zápasu zahojí! Opět v zápase musím vyzdvihnout výkon nejmladšího hráče Štěpána Randuse, kterého jsem zařadil do týmu z důvodu toho, že měl víkendové utkání starší přípravky odloženo. A závěrem pochválit i celý tým za disciplinovanou a férovou hru. Zaslouženě zůstaly všechny tři body doma! Trenér Jiří Vaculín.
Foto střelec víkendových utkání mužů a dorostu David Šimša.

Krhová

Starší žáci prohráli s SD Kelč/Rajnochovice 1:5. Branku dal Mikuláš Žlebek.

Liptál

Starší přípravka prohrála v Ústí 15:4. Branky: Matěj Daňa 3, Matyáš Matějů.

Mladší žáci porazili SD Huslenky/Hovězí 9:0. Branky: Matyáš Procházka 3, Kryštof Mičkal 3, Martin Ondrašík, Štěpán Šebesta, Matyáš Malíček.

Dorostenci remizovali 1:1 s SD Vidče/Valašská Bystřice. Branku dal Jakub Sommer.

Lidečko

Starší přípravka prohrála ve Valašské Polance 16:4.

Starší žáci porazili Zubří 4:1. Branky: Filip Kulíšek, Vojtěch Masař, Jakub Sáblík, Jan Mikulášek.

Dorostenci porazili SD Jarcová/Jablůnka 5:1. Branky: Jakub Číž 3, Lukáš gargulák, Ondřej Fusek.

VKK

Starší přípravka porazila Francovu Lhotu 27:3.

Mladší žáci prohráli doma s Bystřicí pod Hostýnem Slavkov 2:5. Branky: Martin Králík, Denis Kaláb.

Starší žáci prohráli po brankách Adama Ráčka a Petra Koláčka stejným výsledkem.

Dorostenci doma prohráli se Štípou 0:5.