U19
MFK Havířov - TJ Valašské Meziříčí 1:2 (1:1)

Branky: 39. Kožusznik (p) – 30. Šimurda, 58. Barbořák.

Sestava: Svak – Jašíček (46. Hanáček), Hub, Kovář, Bětík (46. Hruška) – Sedlák, Kurinec – Vavřík (55. Barbořák), Šimurda (67. Zedek), Zahradník – Marek.

Od první minuty jsme bušili na havířovskou šestnáctku a snažili se překonat hustý obranný blok. K vidění byla spousta střel, několik břeven, ale do branky jsme dokázali míč dostat až po půlhodině hry Šimurdou. Domácí vsadili vše na vzorec brejků a ten jim jednou po našich dvou propadech vyšel. Šest minut před poločasem si z něho vypracovali penaltu, kterou proměnili a vyrovnali.

Druhý poločas pokračovalo naše dobývání. Finální fáze nám nevycházela. Zahrávali jsme i spoustu standardních situací a z jedné z nich se nakonec prudkou střelou k tyči trefil Barbořák. I přes další tlak a šance to byla poslední branka zápasu.

Zápas jsme měli jednoznačně rozhodnut už v prvním poločase. Zbytečně jsme potom museli být po celý druhý poločas nervózně na špičkách, aby soupeř z nějaké ojedinělé akce nevstřelil vyrovnávací gól.

Jan Pítr

U17
MFK Havířov U17 – TJ Valašské Meziříčí U17 1:9 (1:4)

Branky: 36‘ Havířov - 11‘ Zubík, 17‘ Malíř, 28‘ Glamoš, 38‘ Dohnálek, 51‘ Květák, 54‘ Zubík,

59‘ Dohnálek, 69‘ Zubík, 72‘ Pečiva.

Sovák – Vašíček (54‘ Kostka), Novosad, Motošický, Květák (54‘ Fárek) – Malíř, Pečiva, Šulák

(67‘ Daniel) – Dohnálek (67‘ Orel), Zubík, Glamoš.

Tomuto utkání jsme od začátku udávali jeho směr a vytvářeli si spoustu šancí. Soupeř hrozil

jen z protiútoků a první poločas se i statečně držel a běhal. Jeden takový protiútok po našem

nedorozumění středního obránce a brankáře využil hráč Havířova, a pěkně přeloboval

vyběhnuvšího Sováka z hranice pokutového území. Více jsme soupeři nedovolili a ve druhém

poločase přidali dalších 5 branek. Tempo už i kvůli snaze soupeře nebylo takové, my jsme se

ale přesto snažili hrát co nejrychleji a po každém vstřeleném gólu rychle spěchali k půli

hřiště, abychom dál dostávali soupeře pod tlak. Kluci po celý zápas dobře a zodpovědně

kombinovali a snažili se udržovat koncentraci po celých devadesát minut utkání.

Radomír Kapusta

U15
TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 0:10 (0:5)

Do zápasu jsme vstoupili s vírou držet co nejdéle nerozhodný stav. To se ze začátku dařilo, ale po několika individuálních chybách se sen zhroutil a poločas byl 0:5. Cílem bylo ohrozit malíčkeho brankáře hostí aspoň 10 střelami. I když se nám i proti Hranicím občas kombinace povedly až na útočnou půlku, stačilo to na 2 střely za zápas. A to je málo. Teď přežít Uničov a pak se připravit na Šumperk.

Ondřej Koňařík

U14
TJ Valašské Meziříčí - SK Hranice 1:9 (0:2)

Branky: Nikolas Valčík.

U13
TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 5:7 (3:3)

Branky: 2x Jakub Chmelař, Matyáš Veselý, Petr Jaroš, Tadeáš Havel.

U12
TJ Valašské Meziříčí - FK Třinec 4:4 (1:2)

Branky: 2x Mikuláš Cahlík, 2x Patrik Kedroň

U12 "B"
TJ Poličná - TJ Valašské Meziříčí 0:22 (0:8)

Branky: 8x Mateo Květoň, 3x Tobiáš Jurajda, 2x Václav Marek, 2x Matyáš Capil, 2x Petr Kubičný, Karel Jiříček, David Fac, Alex Rožnovský, Jan Marek.

U11
TJ Sokol Podlesí - TJ Valašské Meziříčí 5:10 (4:2)

Soupeř se na nás dokonale připravil. Na možná záměrně malém hřišti hrál ve vysokém postavení, atakoval naši rozehrávku ve třech hráčích a my tak měli v prvním poločase velký problém s přechodovou fází, kde se nám pod tlakem vůbec nedařily automatismy z tréninkového procesu. Když k tomu připočteme nezvykle velké individuální chyby jednotlivců, které domácí trestali, tak jsme si udělali tento zápas zbytečně složitý.

V poločase jsme si některé věci vysvětlili. Snažili jsme se být více trpěliví a klidní na míči. Dostali jsme se do zápasu a postupem času se v naší hře začaly objevovat věci, kterými jsme se chtěli dnes prezentovat a které nakonec rozhodly o vítězi.

Jan Blabla

U10
TJ Valašské Meziříčí - TJ Juřinka 29:1 (14:0)

U9
Turnaj OFS ve Valašském Meziříčí

Kluci bravůrně zvládli všechny zápasy nejen individuální technikou, ale i rozhodováním,  zda přihrát nebo jít sám. I když bylo horko, nová kvalitní umělá tráva poskytla pěkně prostředí pro fotbal nejmenších.

Ondřej Konařík

U8

V sobotu 9. 9. si kluci z U08 zahráli na OFS turnaji u nás ve ValMezu. Utkali se proti Choryni, Rožnově, Kelči, Vidči a starším klukům z ValMezu. Trenéry i fanoušky překvapili svými perfektními výsledky, kdy ačkoli to byl jejích první turnaj ve 4+1 porazili všechny týmy až na kluky z U09. Bylo to dopoledne plné fotbalu, úsměvu a nových fotbalových zkušeností.