Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (7. září)

Starší žáci v SD s Juřinkou hrají utkání s SD Vidče/Valašská Bystřice 12. září.

Dorost
Juřinka – sd Vidče/Val.Bystřice 6 : 1 ( 1 : 0 )

Branky : Novák Lukáš.
Sestava : Mičkal Jan, Onderka Adam, Machýček Matyáš, Merta Adam, Pupík Ondřej, Vajter Štěpán, Šimša David, Pavlíček Vojtěch, Mičkal Robert, Novák Lukáš, Pomkla Sebastian ( stř. Pavlíček Jakub, Jurka Lukáš, Dvořák Štěpán, Tichavský Vít, Vaculín David, Křenek Jan, Petružela Daniel .
Čtyřiadvacet hráčů v dorosteneckém věku a jen osmnáct může zasáhnout do mistrovského utkání. Složitá situace pro trenéra nechat šest hráčů doma, nicméně pro náš sdružený tým vizitka toho, že když se dokážete o mládež postarat a dáte ji šanci, tak se i v této věkově složité kategorii dá bezproblémově fungovat. Do dnešního utkání na Juřince, proti soupeři který doposud ještě neztratil ani bod, jsme nastoupili takřka v nejsilnější sestavě. Tomu také odpovídala hra v prvním poločase, kdy jsme dokázali se soupeřem držet krok a v určitých fázích utkání jsme favorita i herně přehrávali. Hru mužstva dirigovali ze středu pole Vojtěch Pavlíček s Davidem Šimšou, kteří i když měli v nohách včerejší těžký zápas mužů v Kateřinicích, nechtěli dorostenecké utkání na Juřince vynechat. Na hrotu útoku odehrál dobré utkání rovněž Lukáš Novák autor naší jediné branky. Ve vyrovnaném prvním poločase jsme udělali jedinou chybu a tu soupeř potrestal. Po zaváhání při odkopu míče domácí přesnou přihrávkou do běhu uvolňují rychlonohého Bačáka, který bezpečně v 18.min. své sólo na brankáře proměňuje 1:0. Jestliže první půle snesla z naší strany přísné měřítko kvalitní hry, tak druhá půle byla doslova tragická. Po prostřídání, odstoupení klíčových hráčů a změně na všech záložních postech a i v útoku nezachytáváme začátek druhé půle a v rozmezí sedmi minut inkasujeme po nedůrazu ve vlastní šestnáctce dvě laciné branky. Snížení stavu na 3:1 se dočkáváme v 73.min., kdy je v šestnáctce faulován Štěpán Vajter a Lukáš Novák s přehledem pokutový kop proměňuje. Naše radost však trvá jen dvě minuty a z trestného kopu inkasujeme počtvrté. V závěru v 79.min. a 89.min. inkasujeme ještě další dvě branky a odjíždíme tak z Juřinky se spíše tenisovým než fotbalovým výsledkem. Zrodilo se zasloužené vítězství domácího týmu, který nás ve druhém poločase doslova přejel. Nicméně nevěšíme hlavy, takové zápasy bývají. Fotbal a branky jsou o chybách a dnes jsme jich nasekali až příliš. Je třeba se poučit a nic jiného než makat dál. V odvetě to soupeři v posledním kole ve Vidči snad vrátíme. Trenér Vladislav Basel.
Starší žáci
sd Krhová/Juřinka – sd Val.Bystřice/Vidče odloženo na naší žádost

Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – Zubří 7 : 4 ( 3 : 4 )

Branky : Randus Štěpán 3x, Kopecký Simon 2x, Mitáš Dominik, Mičkal Kryštof.
Sestava : Vaculín Michal, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Mičkal Kryštof, Nerád Adrian, Ryboň Petr, Vaculín Teodor, Mitáš Dominik, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kocur Vítězslav, Kopecký Simon, Barabáš Vlastimil, Poledník Denis, Petružela Tomáš, Randus Štěpán.
Starší přípravka
Vidče – sd Nový Hrozenkov/VKK modří 3 : 13 ( 2 : 5 )

Branky : Glóza Daniel, Randus Štěpán, Cáb Matyáš
Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Vančura Alex, Randus Štěpán, Barabášová Veronika, Tkačík Dalibor
Dnes jsme narazili na výborného soupeře a nutno říci, že od prvních minut se utkání nevyvíjelo pro nás dobře. Brzy, hned ve druhé minutě jsme inkasovali a tato obdržená branka nám na pohodě nepřidala. V první půli měla hra spád a přelévala se z jedné strany na druhou. Naše vyložené šance zastavovaly tyče a břevno a tak o půli byl stav 2:5 v náš neprospěch. Pokud jsme se v půli první snažili změnit vývoj utkání, tak v půli druhé jsme již byli zcela odevzdaným týmem a zaostávali naprosto ve všem. Chyběla nám chuť, bojovnost, vázla nahrávka a vlastními chybami jsme si utkání prohráli. Konečné skóre 3:13. Utkání nám bohužel nevyšlo, přesto děkuji všem divákům za podporu. Trenér Vladimír Nerád.
Mladší přípravka
Sestava : Ryboň Samuel, Pastorek Václav, Gerla Jonáš, Maléř Eliáš, Pospěch Vít, Tkačík Stanislav, Měrka Damián, Cáb Sebastián, Vávrová Tea, Vávra Vít

Prázdniny utekly jak voda a na jejich konci v sobotu 2.9 nás čekal první turnaj nejmenších dětí v Zubří. Čtyři týmy domácí Zubří, Hrachovec, Kelč a my. Tři zápasy 1x15.min. Po čtvrtečním přátelském utkání ve Valašské Bystřici, kdy jsme si po dvou měsících osvěžili a nováčkům ukázali předzápasovou rozcvičku a jak vlastně vypadá „velký“ fotbal proti soupeřům, jsme s mírnou nervozitou, kterou zažívá snad každý, kdo někdy týmově sportoval, přijeli na první turnaj v sobotu na fotbalový stadión do Zubří. Od prvních minut se však ukázalo, že naše obava, jak pro letošní sezónu bude herně a početně vypadat mladší přípravka byla zbytečná. Výtečný Samuel v bráně, pro letošek tahouni týmu Vašek a Eliáš skvělí v poli a spolu s nimi herně povyrostli již na jaře hrající Jonáš, Vítek a Standa. Rovněž se na hřišti neztratili nováčci Damián a Tea a úplní benjamínci ročníku 2018 Sebastián a Vítek. Na turnaji parádní dvě výhry a jedna prohra a celkově osm střelených branek. Super začátek a jen tak dál. Pokračujeme v učení se a zdokonalování ve fotbalových dovednostech při trénincích každé úterý a čtvrtek od 15:30 na Sahaře. Trenéři Vladislav Basel a Zdeněk Němec.

Vladislav Basel

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou porazila Dolní Bečvu 11:10. Branky: David Pospíšil, Jakub Křenek, Jonáš Ondruch, Matyáš Ondruch, Josef Strnadel, Daniel Ondruch, Jan Halda, Tomáš Güttler, Patrik Maléř, Lukáš Mičola, Ondřej Polášek.

Mladší žáci vyhráli v SD s Horní Bečvou na Hutisku 3:1. Branky: Vojtěch Vojkůvka, Simon Jurajda, David Pospíšil.

Starší žáci hrají s SD Hrachovec/Zašová 13. září.

VKK

Starší přípravka červení v SD s Novým Hrozenkovem prohrála ve Valašské Polance 16:7. Branky: Michal Orság 5, Martin Leskovjan, Matyáš Podžorný.

Starší přípravka modří v SD s Novým Hrozenkovem porazila Vidče 13:3. Branky: Tomáš Hatlapatka 3, Michal Orság 3, Jan Pastucha 3, Ellen Bambuchová 2, Jan Švec 2.

Mladší žáci prohráli v Morkovicích 8:1. Branka: Vít Surý.

Starší žácí remizovali v Morkovicích 1:1. Branka: Petr Koláček.

Dorostenci podlehli doma Fryštáku 1:3. Branka: Jiří Gášek.

Liptál

Starší přípravka měla odložený zápas s Halenkovem.

Mladší žáci hrají s Huslenkami 13. září.

Starší žáci prohráli doma s Lidečkem 3:4. Branky: Filip Kamenár 2, Michael Maštalíř.

Dorostenci prohráli ve Valašských Příkazech 2:1. Branka: Marek Vráblík.

Lidečko

Starší přípravka hraje s Hovězím 13. září.

Mladší žáci prohráli se Vsetínem C 4:6. Branky: Vojtěch Šoman, Šimon Kolínek 2, Robin Číž.

Starší žáci vyhráli v Liptále 4:3. Branky: Robin Číž, David Krátký, Jan Mikulášek 2.

Dorost vyhrál v Hulíně 2:0.

Branky: 8. Robin Tichý, 66. Jakub Číž.
Sestava: Lukáš Hyžák – Vojta Mikulášek, Filip Kulíšek, Jonáš Filák, Ondřej Fusek, Radim
Loucký, František Novák ©, Jakub Číž, Robin Tichý, Jan Janáč, Marek Šerý, Dominik Hyžák,
Adam Brhel, Michal Staněk, Matěj Zádrapa, Matyáš Faldík, Jan Mikulášek.
Další MU jsme sehráli v krásném areálu v Hulíně, kde, mimo perfektně připraveného
hlavního hřiště je taky velké tréninkové hřiště a velké hřiště s umělou trávou, no prostě sen
každého fotbalového klubu. Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned na začátku zápasu jsme
zahodili dvě šance. A tak nám do vedení pomohli sami domácí. V 8. minutě dostal Robin míč
na levou stranu a poslal slabou přízemní přihrávku před branku, která měla být malinou jak
pro domácí obranu, tak i brankáře, jenže stoper s gólmanem si tak dlouho dávali přednost,
až skončil míč v síti, 0:1. V dalším průběhu zápasu jsme byli jasně lepším soupeřem a opět
jsme zahodili velké množství šancí nebo jsme propadli ve finální fázi. Domácí hráči měli
problém se dostat na naši půlku. V defenzivě jsme opět hráli velmi dobře. Utkání definitivně
rozhodl Jakub Číž v 66. minutě, kdy se po rohu dostal k odražené střele, kterou poslal
nekompromisně do domácí brány, 0:2. Touto brankou jsme tým Hulína definitivně dorazili.
Domácí už pak neměli sílu klást jakýkoliv odpor a my jsme mohli přidat další branky. Kaňkou
na utkání byl zbytečný a hrubý zákrok domácího útočníka Drála, který bez míče dojel Matěje
Zádrapu na stojnou nohu. Tuto situaci vůbec nezvládl mladý rozhodčí, který dal domácímu