14.09.2023

Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (14. září)

Čtvrtek patří našim zbylým partnerským kubům.

Krhová

Starší žáci v SD s Juřinkou vyhráli nad SD HZašová/Hrachovec 17:0. Jakub Solanský dal deset branek.

Vidče

Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – Liptál 1 : 2 ( 1 : 0 )

Branky : Novák Lukáš.
Sestava : Mičkal Jan, Onderka Adam, Pavlíček Jakub, Merta Adam, Dobeš Filip, Pavlíček Jakub, Vaculín David, Mičkal Robert, Kubját Jakub, Novák Lukáš, Kozák Tomáš ( stř. Polášek Kryštof, Jurka Lukáš, Dvořák Štěpán, Tichavský Vít, Křenek Jan, Šimša David )
Těžko se hodnotí utkání ve kterém nepustíte soupeře v prvním poločase do vyložené šance, máte vyhrávat takovým rozdílem, že utkání s přehledem dotáhnete do vítězného konce a přesto brankou tři minuty před koncem prohrajete. Ano i tak krutý umí fotbal být. Dnešní utkání jsme si prostě prohráli sami. Od úvodních minut jsme lepším celkem, dostáváme se hlavně zásluhou Lukáše Nováka na hrotu útoku do šancí, ale proměňujeme jen jedinou po chybě hostující obrany ve 37.min. Do druhého poločasu nastupujeme s cílem přidat druhou uklidňující branku a šance přicházejí. Nicméně jak dvakrát Lukáše Nováka, tak i následně Jana Křenka vychytává výborný hostující brankář Martin Daňa. Jen díky němu jsou hosté stále ve hře. Po nedůrazu ve vlastní šestnáctce se hosté dvakrát dostávají k zakončení a dvakrát skvěle zasahuje Jan Mičkal. V 63.min. jsme však za svůj další nedůraz při bránění potrestáni. Středem hřiště necháváme vniknout do šestnáctky Petra Vraštiaka a jeho střela končí v levé šibenici domácí brány 1:1. Chceme vyhrát, což je na týmu pozitivní a nadále se tlačíme za vstřelením druhé branky. Zakončení Davida Šimši končí na břevně hostující brány, kontakt v šestnáctce hostujícího obránce s Lukášem Novákem není hlavním rozhodčím posouzen jako penaltový a při snaze rozhodnout utkání zapomínáme na bránění. Necháváme odkrytou levou stranu hřiště, kde si nabíhá Dan Knebl a v 87.min. proměňuje nechytatelnou střelou k tyči své sólo na brankáře 1:2. Prohra v samotném závěru bolí, ale fotbalový život jde dál. V neděli zajíždíme do Jarcové a opět s cílem posunout se fotbalově a výkonnostně zase o stupínek dál. Stále je na čem a hlavně s kým pracovat. Pondělní účast šestnácti hráčů na tréninku po nevydařeném zápase je tou nejlepší motivací. Trenér Vladislav Basel.
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – Branky 0 : 3 ( 0 : 0 )

Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Závorka Roman, Fusek Štěpán, Křenek Jan, Křenek Robert, Mičkal Tadeáš, Kopecký Matyáš, Randýsek Václav, Mandula Ondřej, Mitáš Dominik, Kopecký Simon, Špaková Anežka, Špak Vojtěch, Vaculín Teodor.
Po čtrnácti dnech bez fotbalu hostíme fyzicky vyspělejšího a důrazného soupeře z Branek, který nastoupil do utkání pouze s deseti hráči. Bohužel tento jeho handicap nebyl po celé utkání znát. Soupeř nás přehrával jak kombinačně, tak i rychlostně. Až moc je momentálně na týmu patrná ztráta dalšího v pořadí již třetího klíčového hráče starších žáků, středního záložníka Šimona Fuska, který se rozhodl zkusit fotbalové štěstí na Vsetíně. Naši jedinou šancí první půle měl na kopačkách Tadeáš Mičkal, ale po kličce ve vápně zakončil svou střelu slabě a ta nemohla ohrozit hostujícího gólmana. Na druhé straně hosté střílí nejprve z velkého vápna, pozorný Adam Petružela vyráží a následující střelu bezpečně chytá. Domácí brankář likviduje i samostatný nájezd z levé strany. Jen díky brankáři držíme nerozhodný poločasový stav. Druhou půli začínáme katastrofálně a během pěti minut v rozmezí 43-48.min. inkasujeme tři branky. První po chybě obrany, druhou ze střely pod břevno ze dvaceti metrů a třetí z brejku. Po druhé žluté kartě pro hostujícího hráče dostáváme početní výhodu dvou hráčů v poli. Nejsme ale schopni si přihrát a takřka si nevytváříme žádné šance. Jen dobrá střela Tadeáše Mičkala zaměstnává gólmana hostí, ale ten ji vyráží na rohový kop. Dnes to z naší strany nebyl dobrý zápas. Hráli jsme slabě, nevraceli se, nepřihráli si a jen odkopávali míče. Bude chvíli trvat, než se najdou noví lídři týmu. Trenér Radek Mičkal
sd Krhová/Juřinka – sd Val.Bystřice/Vidče 0 : 0
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Závorka Roman, Fusek Štěpán, Křenek Jan, Křenek Robert, Mičkal Tadeáš, Kopecký Matyáš, Mandula Ondřej, Mitáš Dominik, Kopecký Simon, Špaková Anežka, Špak Vojtěch, Vaculín Teodor, Pastor Marek, Raždík Vojtěch
Výborně hrané utkání z obou stran, s množstvím šancí. Naše střely Tadeáše Mičkala a Jana Křenka chytá domácí gólman, stejně tak přímý kop Tadeáše Mičkala k tyči. Mimo bránu končí zakončení Marka Pastora. Domácí hrozí rychlými brejky, ale vynikající Adam Petružela střely vyráží, nebo na poslední chvílí odkapávají Vojta Raždík, Marek Pastor nebo Robert Křenek. V poslední minutě neproměňují domácí pokutový kop. Nákop na polovinu hřiště, kde náš stoper neodhaduje odskok a domácí útočník jde sám na Adama Petruželu. Ten jej zastavuje jen za cenu faulu, ale penalta jde naštěstí nad bránu. Pochvala pro celý tým za nasazení a kvalitní výkon. Trenér Radek Mičkal.
Mladší žáci
Zašová – sd Vidče/Val.Bystřice 3 : 2 ( 1 : 1 )

Branky : Mitáš Dominik, Vaculín Teodor.
Sestava : Vaculín Michal, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Mičkal Kryštof, Nerád Adrian, Ryboň Petr, Vaculín Teodor, Mitáš Dominik, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kocur Vítězslav, Kopecký Simon, Barabáš Vlastimil, Poledník Denis, Petružela Tomáš, Kramolišová Emma.
V dalším v pořadí třetím mistrovském utkání jsme zajížděli v neděli dopoledne do Zašové, kde na troufám si říci nejlepším travnatém hřišti v okrese sehráli vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro domácí. Náš nově se tvořící tým se zatím stále sehrává, hra ještě není pro oko diváka tak líbivá jako v loňském roce, ale pevně věřím, že se vytvoří skvělá fotbalová parta, která bude táhnout za jeden provaz. V nedělním zápase jsme nastoupili v plné sestavě, avšak bez hráčů starší přípravky, kteří hráli souběžně své utkání v Zubří. Od první minuty to byl vyrovnaný zápas, avšak štěstí se v úvodu přiklonilo k domácím a ti šli v 11.min. do vedení. Nám se podařilo reagovat v 19.min., kdy po individuální akci srovnal Dominik Mitáš. Strhnout vedení na naší stranu mohla Veronika Barabášová, která po špatném odkopnuti míče domácího gólmana zareagovala pohotově a ihned vystřelila míč zpět na soupeřovu bránu, bohužel trefila pouze tyč a tak se šlo do kabin za stavu 1:1. Po přestávce jsme se herně zvedli a po pěkné kombinaci hráčů ve středu hřiště a úniku Teodora Vaculína ve 47.min. se ujímáme vedení 1:2. Po této brance je hra v naši režii, ale bohužel obě naše akce, kdy po krásných kombinacích zakončujme do prázdné brány končí střelou mimo! Soupeři se následně podaří vstřelit v 62.min. a 65.min. dvě rychlé branky a obrací vývoj utkání ve svůj prospěch. Staré pravidlo nedáš dostaneš dnes platí doslova. V závěru jsme chtěli zabojovat a srovnat stav utkání, ale domácí si vítězství zkušeně pohlídali až do konce zápasu. Dnešní prohra mrzí, ale nic se neděje, hlavu vzhůru a už teď se těšíme na další zápasy! Trenér Jiří Vaculín.
Starší přípravka
Zubří – Vidče 6 : 12 ( 1 : 6 )

Branky : Cáb Matyáš 5x, Pisárik Adam 3x, Randus Štěpán 2x, Kuběj Denis, Divín Jiří
Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Vančura Alex, Randus Štěpán, Divín Jiří, Tkačík Dalibor.
Do utkání v Zubří jsme nastoupili plní odhodlání ukázat naším fanouškům, že fotbal hrát umíme. Vstup do zápasu byl povedený a již ve druhé minutě jsme se ujali vedení gólem Matyho Cába. Rychlá branka nám přidala na klidu a postupně jsme začali navyšovat skóre. Druhý gól padl v minutě osmé a tentokráte byl šťastným střelcem Denis Kuběj. Nadále diktujeme tempo hry a v rozmezí 16.-20.min. se nám daří přidat další čtyři branky. Soupeř v závěru poločasu snižuje na 6:1. Tímto stavem končí 1 poločas. Na začátku poločasu druhého polevujeme v důslednost a úsilí, všichni chtějí střílet branky, z toho pramení chyby a soupeř je nekompromisně trestá a snižuje na 6:3. Naši hráči ovšem dokážou zabrat a v rozmezí pěti minut střílejí tři branky a opět houževnatému soupeři odskakují ve skóre 9:3. Přichází pasáž utkání, kdy skórují obě mužstva a deset minut před koncem je stav utkání 10:4 v náš prospěch. Kluci a holky ze Zubří ovšem nic nevzdávají a opět dvěma brankami snižují. Závěr ale patří naším borců a v 57. a 58.min. uzavíráme skóre na konečných 12:6. Děkuji všem našim fanouškům za podporu, byli jste naším 12-tým hráčem. Trenér Vladimír Nerád
Mladší přípravka
Sestava : Ryboň Samuel, Pastorek Václav, Gerla Jonáš, Maléř Eliáš, Poledník Patrik, Měrka Damián, Lašák Lukáš, Novák Petr
Druhý turnaj se tentokráte konal v sobotu 9.9 za krásného počasí na umělé trávě ve Valašském Meziříčí. I s ohledem na předpověď počasí a s vidinou pěti utkání před sebou, jsme moc chtěli, abychom postavili aspoň dvě čtveřice do hry, ať hráče fyzicky „nezatavíme“ a hra je baví po celý turnaj. Bohužel přání je jedna věc a realita druhá. Po pátečním množství omluvenek se počet hráčů ustálil na polovině - sedmi. Jako osmý nám slíbil pomoci a i dorazil týmu alespoň na pár minut odlehčit benjamínek Péťa Novák. Na turnaji šest družstev. Valašské Meziříčí A, Valašské Meziříčí B, Rožnov, Choryně, Kelč a my. Slušná porce pěti zápasů 1x13.min. Pro některé první turnaj, složitější orientace pro brankáře ve větších brankách 5x2 a tropické počasí, které ubíralo na síle všem. Dnes se nám tolik nevedlo jako minulý týden v Zubří, ale i když jsme si někteří hrábli až na dno sil, odcházeli jsme po závěrečném pátém zápase z turnaje se ctí a vztyčenými hlavami. V úvodních třech zápasech jsme po sedmi společných trénincích logicky nemohli stačit městským týmům Valašského Meziříčí a Rožnova, ale zbylé dva zápasy už byly naprosto vyrovnané. Na turnaji jedna výhra a pět proher a celkově čtyři vstřelené branky. Trenéři Vladislav Basel a Zdeněk Němec.

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou prohrála se Zašovou 5:9.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou porazili Zubří 4:3. Hattrick dal Vojtěch Vojkůvka.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou prohráli se Zubřím 4:5.

VKK

Starší přípravka Modří v SD s Novým Hrozenkovem porazila Vigantice 19:3. František Plánka dal devět branek.

Starší přípravka Červení v SD s Novým Hrozenkovem prohrála s Halenkovem 8:18.

Mladší a starší žáci měli v krajské soutěži volný los.

Dorostenci prohráli v Lidečku 3:0.

Liptál

Starší přípravka vyhrála v Ústí 6:4. Čtyři branky dal Jan Kovář.

Mladší žáci vyhráli ve Valašských Příkazech 4:0, kdy se dvakrát trefili MatějDaňa a Štěpán Šebesta.

Starší žáci prohráli doma s Hovězím 0:5.

Dorostenci porazili po brankách Petra Vraštiaka a Dana Knebla 2:1 SD Vidče/Valašská Bystřice.

Lidečko

Starší přípravka prohrála na Hovězí 12:4.

Mladší žáci prohráli ve Valašské Polance 9:2.

Starší žáci porazili Valašskou Polanku 4:1.

Dorostenci porazili VKK 3:0.

Branky: 45. Filip Kulíšek, 58. Marek Šerý, 73. vlastní.
Sestava: Lukáš Hyžák – Ondřej Fusek, Filip Kulíšek, Adam Brhel, Filip Mrázek, Radim Loucký,
František Novák ©, Matěj Zádrapa, Jakub Číž, Jan Janáč, Ondřej Ščotka, Marek Šerý, Dominik
Hyžák, Robin Tichý, Matyáš Faldík, Jan Mikulášek, Michal Staněk, Jonáš Filák.
V našem dalším domácím zápase jsme nastoupili proti Velkým Karlovicím. Do utkání
jsme vstoupili velmi aktivně, od prvních minut jsme soupeře přehrávali, ale opět nám to do
brány ne a ne spadnout. Momentálně je koncovka a řešení předfinální a finální fáze naším
největším problémem. Hosté z Karlovic byli velmi houževnatým soupeřem a nedali nám nic
zadarmo. První branku jsme vstřelili v poslední minutě prvního poločasu, kdy po sérii rohů
náš kapitán František rozhrál asi čtvrtý roh během posledních pěti minut, míč si ve vzduchu
našel skvěle Filip Kulíšek a nedal hlavou gólmanovi šanci, 45. minuta 1:0. O poločasové
přestávce jsme si řekli, že chceme co nejdříve rozhodnout, ale musíme zlepšit jak koncovku,
tak i finální fázi. To se nám podařilo jen částečně. Druhý gól jsme přidali v 58. minutě, kdy
náš stoper Filip Kulíšek poslal centr na Ondru Ščotku, ten zpracoval, potáhl a poslal před
bránu skvělou přihrávku, kterou Marek Šerý pohodlně dorazil do prázdné brány, 2:0. Třetí
gól jsme opět dali po rohovém kopu Františka, který si hostující hráč šoupl do brány, 73.
minuta 3:0. My jsme si vytvořili ještě další šance, ale nevyužili je. Právě na koncovce a
správnému řešení finální fáze musíme pracovat v tréninku. Od začátku sezony se nás
v koncovce trochu drží smůla. My, trenéři, jsme rádi, že se do těch šancí dostáváme a
chceme celý tým pochválit za výborný kolektivní výkon, bojovnost a pevnou defenzivu, kdy
soupeře prakticky nepouštíme do žádných šancí.