Mládež

03.11.2015

Josef Hyžák komentuje dorostenecké utkání Valašské Klobouky - Lidečko

Valašské Klobouky - Lidečko 8:2 (0:0)

V posledním kole podzimní části jsme zajížděli na hřiště Valašských Klobouk. Obě mužstva se velmi dobře znají a tak jsem mužstvo připravoval na to, že budou mít v obranné čtveřici a v útoku vysoké hráče a pak rychlé a technické hráče v záloze. Naše taktika byla jasná, hrát kombinační, běhavý fotbal a přehrávat soupeře nátlakovou hrou a rychlou kombinací, na kterou jejich obrana bude stěží reagovat. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned ve 3. minutě měl první šanci Michal Gargulák, po přihrávce Vojty Ryzy, který vynechal kvůli zranění skoro celý podzim. Od desáté minuty už měl soupeř problém přejít na naši půlku hřiště. Výborně jsme kombinovali, byli jsme běhavější, neustále jsme se nabízeli, naopak naše defenziva byla pevná a stopérská dvojka, hlavně kapitán Adam Hruboň, dokázali v pohodě uskákat vysoké útočníky domácích. Jenže opět to byl festival zahozených šancí. Své šance neproměnil Vojta Ryza, Michal Gargulák dvě, Dominik Ryza taky dvě, Roman Brhel a Robin Žák, po jeho dalším krásném sólu, kde si povodil tři hráče soupeře, trefili jsme tyčku. Pak jsme dvakrát vypustili jistý míč soupeře, který ale nejprve, k překvapení Michala Garguláka a Tomáše Janáča propadl přes celé vápno domácích a pak Patrik Juřička nedohrál chybu gólmana, kterému vypadl míč z rukou. Domácí měli dvě takové pološance, kdy při první akci byl špatně postavený Kuba Martinka a při druhé se oba hráči na levé straně, jak Robin Žák, tak Tomáš Janáč zapomněli na půlce soupeře. První poločas skončil, bohužel pro nás, bez branek, přestože už mělo být dávno o zápase rozhodnuto.

O poločasové přestávce jsem nabádal hráče, aby nepanikařili, ale zvýšili důraz v koncovce a trpělivě si šli za vítězstvím. A taky abychom se v obranné činnosti zdvojovali a záloha, aby si ještě více sbírala odražené míče z jejich centrů na útočníky. Vše ale dopadlo jinak. Hned v 50.minutě přišla pro nás konečně odměna. Adam Hruboň výborně vyvezl ze stopera míč, přihrál Tomášovi Janáčovi do lajny, Tomáš rychle posunul na Vojtu Ryzu, který míč těsně za dvacítkou napálil na bránu, gólman jen stěží vyrazil před sebe, kde už číhal Patrik Juřička a vrátil míč tam kam patří, do brány, 0:1. Jenže pak přišla nejhorší patnáctiminutovka našeho brankáře Mirka Nováka v Lidečku. V 51. minutě mu vypadl z rukou lehký míč a domácí Mana jej jen posunul z úhlu do prázdné brány, 1:1. V 60. minutě si Mirek křičí na Romana Brhla, aby mu pustil míč, při lehkém závaru v naší „20“, jenže zůstal v bráně, Roman odehrál míč jen na dvacítku, kde se jej zmocnil Kurtin a jeho střela šla od tyčky do brankáře a od něj do brány, 2:1. V 63. minutě prošel domácí Mikulčík přes špatně bránící Honzu Zádrapu a Patrika Juřičku, pak taky přes Adama, Robina Žáka a Mírovi zasunul míč k přední tyči, kterou měl mít Mirek pokrytou, 3:1. V 68. minutě kopali domácí roh do malého vápna, kde měl Míra míč buď stahovat nebo vyrážet co nejdál od brány, jenže míč špatně trefil a Kurtin míč lehce posunul do prázdné brány, 4:1. V 68. minutě zahrával standardní situaci Vojta Ryza, špatně kopnutý míč propadl až Michalovi Gargulákovi, který zakončil pod padajícím gólmanem domácích, 4:2. I za takového stavu jsme se nevzdali a chtěli jsme ze zápasem ještě něco udělat. Svou další šanci neproměnil Dominik Ryza a pak přišel rozhodující gól. Domácí poslali dlouhý míč na levou stranu, kde propadl jak Robin Žák, tak Kuba Martinka, na domácího Manu, který si to pelášil na bránu, křižoval jej Adam Hruboň, který jej ale nezastavil a Mana mířil přesně, 5:2. Po této brance už jsme zápas definitivně zabalili, zato domácím opravdu do brány padlo vše, do čeho kopli. V 76. minutě šel centr z pravé strany až na konec naší dvacítky, kde se čerstvý Michal Harnádek nechal lacině obehrát od Kurtina a ten mířil opět přesně, 6:2. Náš zmar dokonali domácí v poslední desetiminutovce, kde se ještě trefili Fojtů a Dubčák.
"Co k tomuto zápasu říct? Za první hodinu hry můžu svému týmu vytknout jen jednu věc a to nedůraz a špatné řešení koncovky, jinak bychom v poločase vedli o tři, čtyři branky a bylo by po zápase. Co se stalo od 50. minuty s naším brankařem, k tomu se radši nechci vyjadřovat. Jeho výpadek rozhodl tento zápas. My jsme, stejně jako minulý týden proti Vlachovicím, byli jednoznačně lepším týmem. Oproti Vlachovicím jsme ještě lépe kombinovali, nabízeli se a do hry jsme přidali i tolik potřebné srdíčko a bojovnost. Bohužel nedáváme branky i z jasných šancí a tato negramotnost nás provází celý podzim. Jinak bychom v tabulce byli úplně někde jinde. Přestože hrajeme od 5.kola podzimu pokaždé minimálně bez čtyř hráčů základní sestavy, tak jsme ve většině zápasů byli lepším týmem. V Hulíně se určitě pokusíme tuto naši mizérii na jejich krásném hřišti, prolomit a pak v zimní přestávce na koncovce zapracovat," dodal po utkání trenér Josef Hyžák.