19.06.2016

Valašská Polanka stejně jako Kateřinice postup do 1. A třídy odmítá

"Po včerejší schůzi se klub rozhodl, že této možnosti letos nevyužije. Budeme však usilovat v dalším ročníků o to, abychom soutěž vyhráli a s pohárem v ruce postoupili," říká vedoucí mužstva Valašské Polanky Jan Tajzler. JABLŮNKA - VALAŠSKÁ POLANKA 1:2 n.p.

JABLŮNKA - VALAŠSKÁ POLANKA 1:2 n.p.

Hosté z Valašské Polanky se na domácí tým snažili v úvodních minutách vletět a vypracovat si rychlý náskok. To se jim však nepodařilo a Jablůnka se tempu hry rychle přizpůsobila. Do šancí se však domácí tým dostával málokdy, hosté byli nebezpeční z rychlých brejkových situacích. První nebezpečí se objevilo již v 8. minutě, Michal Baran poslal centr na Davida Mačka, ten hlavičkoval přímo do Sedláčka, od nějž se míč odrazil na nohu Lukáše Daňka, hostující borec z bezprostřední blízkosti ztroskotal a skóre se nepohlo. Polančané se však kýženého úspěchu přeci jen dočkali, ve 21. minutě Polančané znovu dobývali svatyni brankáře Sedláčka a tentokrát se do rány vložil David Ondra a krásnou trefou poslal svůj tým do jednobrankového vedení. Náskok hostů mohl navýšit Lukáš Daněk, po krásné přihrávce se řítil osamocen na Sedláčka, ale branku těsně minul. Právě nevyužité šance Polančanů drželi domácí v naději a stále hratelném jednobrankovém kontaktu.

Do druhé půle nastoupili domácí velmi aktivně, nejspíš si vědomi možnosti, že to je jejich poslední poločas v krajské soutěži. Polančané však domácím hráčům značně ulehčovali jejich hru, přístup favorita byl laxní a vyrovnání viselo ve vzduchu. Toho se houževnatá Jablůnka dočkala v 71. minutě, do střelecké pozice se dostal Horák a střelou přesně k tyči srovnal. Domácí tým se následně uchýlil k obraně remízového stavu. Polančané se dokázali prosadit, ale druhou branku polanského týmu rozhodčí neuznal pro ofsajd. Utkání tak dospělo až do pokutových kopů.

Do penalt nastoupil velezkušený brankář Kolínek a své klenoty vytáhl hned při dvou úvodních kopu hostů, nejprve vyzrál na kapitána Brodka a po sléze vyrazil i střelu Hajného. Polančané byli v penaltách stoprocentní, postupně se prosadil Michal Baran, David Ondra, Lukáš Daněk a Lukáš Trčka. Valašská Polanka tak slaví 2. místo v soutěži, Jablůnka se s krajem loučí a míří do okresního přeboru.
Sestava Valašské Polanky: Ondra Jakub – Filgas, Trčka Roman, Adámek Ondřej, Zbranek – Maček Filip, Ondra David, Novák, Baran, Maček David, Gergela, Daněk Lukáš.

Střídali: Baran 59., Trčka Lukáš 66., Kolínek 90.

Sestava Jablůnky: Sedláček – Machala, Brodek, Sehnal, Orság Vladimír, Nikodém, Hajný, Orság Josef, Biel, Horák, Smílek.

Střídali: Bartoň 65., Václavík 80.

Branky: Ondra David.

Žluté karty: Sehnal, Horák – Trčka L., Novák.

Rozhodčí: Dujíček – Zicháček, Ševčík.

Delegát svazu: Volek Stanislav.

Ohlas k utkání: (Karel Hajda, trenér TJS Valašská Polanka): "Prvních dvacet minut jsme hráli dobře. Pak přišla první šance Horáka a byl tady zlom. Po chybě našeho mladého brankáře Ondry šel Horák sám na prázdnou branku a pro mě nepochopitelně zakončení prováhal, když se nechal doběhnout naším obráncem. My jsme po poločase vedli, v tom druhém se hrál rozháraný fotbal. Po další chybě Ondry se trefil z dálky Horák. Nám nebyla uznána branka na 1:2 a pro penalty jsem poslal do branky zkušeného Kolínka, která domácí vychytal.“