Ženy

04.09.2017

Vsetínské fialky sbíraly body na Vysočině

Vsetínské holky vyrazily v něděli v sedm ráno do dalekých Kotvrdovic k prvnímu mistrovskému zápasu divizní sezony 2017/2018. V nepříznivém deštivém počasí na těžkém terénu je čekaly soupeřky, které se našima holkama nemazlily. Chvíly trvalo, že se Vsetíňačky přizpůsobily a v závěru zápasu odpor domácích zlomily.

Vsetínské holky vyrazily v něděli v sedm ráno do dalekých Kotvrdovic k prvnímu mistrovskému zápasu divizní sezony 2017/2018. V nepříznivém deštivém počasí na těžkém terénu je čekaly soupeřky, které se našima holkama nemazlily. Chvíly trvalo, že se Vsetíňačky přizpůsobily a v závěru zápasu odpor domácích zlomily.Další utkání mají v plánu holky doma, v neděli 10. září proti TJ Sokol Držovice. Pohárový zápas proti Zbrojovce Brno zůstává na programu ve čtvrtek 28. září, na státní svátek.

A nyní již pár slov k dnešnímu prvnímu mistrovskému utkání od Sabiny Rýdlové, opory středové řady FC Vsetín:

Kotvrdovice – FC Vsetín 2:4 (1:1)

První mistrovské utkání odehrály Vsetíňačky na horké půdě v Kotvrdovicích. První minuty hostující Vsetín naskočil na domácí, branku ale bohužel nevytěžil. Hra se přelévala ze strany na stranu a Vsetín se přizpůsobil hře domácích a to nakopáváním dlouhých míčů, což není vůbec jejich styl hry. Ve 25. minutě utekla domácí Braunšlegerová a otevřela skóre na 1:0. Hosté si vypracovaly několik šancí a rohů, ale kvůli omezenému zakončování a hledání lepších pozic se nedokázaly prosadit. Až ve 40. minutě našla Vlčková krásným centrem Rýdlovou a ta se štěstím prostřelila domácí gólmanku.
Druhý poločas začal obdobně jako první, ale v 56. minutě opět unikla Braunšlegerová a svou druhou brankou v zápase zvýšila pro domácí na 2:1. Hostující Vsetíňačky to ale nezabalily a v poněkud vyhroceném a tvrdém utkání si vypracovávaly více a více šancí. V 76. minutě bojovnost přinesla ovoce, když po přihrávce Rýdlové šla sama na brankářku Hrazdilová a svůj únik proměnila, 2:2. O minutu později už to bylo 2:3 a to po střele Krčmářové z poza dvacítky. To dodalo Vsetíňačkám klid na kopačkách a konečně začaly hrát svoji hru. V 85. minutě uzavřela na konečný stav 2:4 znovu kapitánka Krčmářová, když krásnou střelou vymetla šibenici.

Branky: Braušlegerová 2 – Krčmářová 2, Hrazdilová, Rýdlová.

Sestava: Jašková, Kovaříčková - Vlčková - Randuchová - Ševčíková, Pernická - Rýdlová - Kocurková - Čípová, Krčmářová - Petruželová.