Ženy

12.09.2016

Přestřelka žen Horní Bečvy s Vítkovicemi

V neděli 11. 9. sehrály ženy z Horní Bečvy další mistrovské utkání na domácí půdě proti týmu Vítkovic. Domácí vletěli na soupeřky od první minuty a byly lepším týmem. Domácí měly převahu i více šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo, naopak hostující hráčky přešly do rychlého brejku a střelou z velkého úhlu překonali domácí brankářku 0:1.

V neděli 11. 9. sehrály ženy z Horní Bečvy další mistrovské utkání na domácí půdě proti týmu Vítkovic.
Domácí vletěli na soupeřky od první minuty a byly lepším týmem. Domácí měly převahu i více šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo, naopak hostující hráčky přešly do rychlého brejku a střelou z velkého úhlu překonali domácí brankářku 0:1. Domácí to nepoložilo a bojovali dál. Odměnou by vyrovnávací gól z rohového kopu, kdy se dostala ke střele Šenkeříková sice neprostřelila hostující dorážku, ale sama si doběhla k odrazenému míči a napodruhé se nemýlila 1:1. Domácí pokračovali v tlaku a po chybě hostující brankářky zahrávaly domácí nepřímý kop. K němu se postavily Myslikovjanová a Šenkeříková. První z jmenovaných posunula míč pro druhou hráčku, ta naznačila střelu a pohodila si míč vedle hostující zdi a střelou k tyči dala gól 2:1. Hostující hráčky se nevzdali a přišlo vyrovnání z přímého kopu 2:2. Ale to nebylo v první půli vše. Domácí hráčky zahrávaly přímý kop a Šenkeříková se potřetí nemýlila a poslala domácí dovedení svým třetím gólem 3:2.
Do druhé půlky domácí přistoupili ležérně a přišlo potrestání z přímého kopu a bylo opět srovnáno. Dokonce hostující hráčky šli do vedení o několik minut později, když po vyražení střely ze šestnáctky hostující hráčka uklidila míč do prázdné branky 3:4. Domácí začali konečně zase hrát, ale nepodařilo se jim dát vyrovnávací gól, ale z rychlého protiútoku hostující hráčky přidaly pátý gól. Domácí se začaly tlačit dopředu a přišlo snížení stavu, kdy Vašutová poslala do brejku Hladkou a ta přehodila hostující brankářku 4:5. Domácí měli blízko k vyrovnání ale ani šance Myslikovjanové a Šenkeříkové nepřinesli gól. Hostující hráčky v závěru přidaly šestý gól a utkání tak skončilo 4:6.
"Dnešní zápas se mi velice líbil. Děkuji holkám za bojovný výkon. Konečně jsme začali střílet góly, mohlo jich být sice víc, ale to je prostě fotbal. Za chyby se platí a dneska jsme jich udělali víc. Přesto si zaslouží domácí hráčky velikou pochvalu, předváděly krásné kombinace a makaly až do poslední minuty. Obdivuji oba týmy, že v takovém vedru předvedli skvělý výkon," řekl trenér Horní Bečvy Radek Růčka.