Vsetínská mládež 6. června - 13. června

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 15 uzavřela sezonu domácí porážkou s Přerovem 1:9.

U 14 prohrála se stejným soupeřem 1:3

V posledním zápase sezóny jsme doma přivítali celek z Přerova. Do utkání jsme vstoupili aktivně, hosté si s námi mnohdy nevěděli rady. Naše šance ale opět zůstaly nevyužity. Ještě štěstí, že i hosté neměli přesnou mušku. Ke konci poločasu jsme se k překvapení všech dostali do vedení, když po centru Mikyho zavěsil hlavou Ondra.

Druhý poločas již tak kvalitní z naší strany nebyl. Hrálo se převážně na naší půlce, ale i tak jsme do 69.minuty drželi nerozhodný výsledek. Škoda smolné branky na 1:2. Všichni jsme si mysleli, že míč po střele jde mimo bránu, ale nešel. Naše síly ubývaly, na zvrat jsme se již nezmohli.

Přesto musím kluky pochválit za bojovnost a obětavost, hlavně první půlka byla hodně dobrá. Škoda zranění Domina, snad bude brzy v pořádku.

Martin Nikolén

U 19 vyhrála v Přerově 1:2

K předposlednímu zápasu povedené sezony jsme vyrazili tentokrát bez pěti hráčů dorazového ročníku, ale naši mladší hráči je dokázali plnohodnotně nahradit. Celé utkání ztěžoval hru silný boční vítr. Až do 24. min se týmy střídaly v dlouhých pasážích v držení míče, ale brankáři byli bez práce. V úvodu této minuty jsme si vypracovali krásnou křídelní akci, ale finálka našla jen hráče soupeře, který založil podobnou akci opačným směrem, ovšem s přesným zakončením. Kluci se naštvali zvýšili aktivitu a za 4.min přišel klíčový okamžik zápasu, když Štěpána netakticky zkosil na půlce stoper domácích a putoval do sprch. Proti desíti se nám však do poločasu nedařilo ohrozit domácí svatyni.
V šatně jsme si řekli, kudy by měla vést cesta ke golu, a hráči si ji vzali k srdci. V přípravné fázi jsme byli trpěliví, a hra ze stran se nám dařila. Šance se rodily, ale branky se vsetínští dočkali až po dobré kombinaci Satin/Kusák, když "Kuba našel Kubu" a nejlepší hráč na hřišti srovnal krásnou střelou z 20ti metrů pod břevno. Klukům narostla křídla a před brankou domácích to stále hořelo. 9.min před koncem Lecky našel Štěpána, který se skvěle obtočil kolem stopera, golmana poslal na "párek" a prázdnou branku tentokrát od tyče trefil :-)
Tým dnes podal opět velmi snaživý výkon a výhra je naprosto zasloužená. Domácí měli za celé utkání pouze dvě šance, a na tak velkém hřišti byli v podčíslení v obrovské nevýhodě. Pokud bychom dali branku dříve, věřím, že by bylo skore výrazně vyšší.

Roman Dobeš

U 17 rozdrtila Přerov 8:0

I přesto, že jsme dnes hráli ve velmi "podobné sestavě", jako v minulém týdnu, tak to byla parta jiných deseti hráčů, než proti Vítkovicím ve druhém poločasu. Tady se nabízí oblíbená kvízová otázka, najdi deset rozdílů. Od úvodního hvizdu jsme si svým přístupem říkali a vítězství, ale že to bude takový rozdíl, tak to jsem opravdu nečekal. Nasazení, úsilí, chuť bojovat a Vsetínské srdce dnes klukům nelze upřít a úplně z nich vše zmíněné tryskalo. Ze "čtrnáctidenní dovolené" se nám také vrátila střelecká pohoda a FiJa se ze svými čtyřmi góly v síti soupeře nekompromisně přihlásil o "Krále střelců" divizní soutěže mladšího dorostu. Herní pohoda a střelecká potence nás dnes zastihla tak, jako při naší jarní šnůře bez prohry. Opět jsme dnes dali šanci našemu širokému kádru na lavičce včetně posil z ročníku 2008. Již druhé utkání nám naše U15 statečně pomohly, za což jim patří obrovský dík. Je vidět, že s ročníkem 2008 můžeme pro příští sezónu vážně počítat. Dnes bych chtěl touto cestou vyzdvihnout výkon našeho Ondry Švagery, který byl správným lídrem tohoto týmu a zasloužil by si ocenění za nejužitečnějšího hráče.

Tomáš Drábek

U 10 se loučila s jarem

Dnes jsme v posledním mistrovském utkání jara přivítali na Tyršovce kluky z Valašské Polanky. Za  krásného počasí jsme navázali na výkon z předchozího kola z Nového Hrozenkova. Stejné zaujetí pro hru jako minule nám opět přineslo vysoké vítězství. Mohl bych okopírovat předchozí článek a vůbec nic by se nestalo. I dnes jsem byl velice spokojen s Vaším výkonem a i rodiče to určitě bavilo. Ještě nás příští týden čeká finále okresního přeboru. Tak snad tam návážeme na výkony z předchozích zápasů.

Martin Augusta

U 8 a U 9 na finálovém turnaji okresních přípravek

Včera jsme vyrazili na závěrečný turnaj mladších přípravek do Zubří. Turnaje se zúčastnilo 27 týmů z celého okresu. My jako FC Vsetín jsme do turnaje poslali 3 týmy. Každý z našich týmů odehrál 6 utkání ve skupině. Dvou týmům se povedlo postoupit ze svých skupin do finálové části turnaje.
Pro kluky z U8 to byl velmi přínosný turnaj, kdy si mohli vyzkoušet, jaké je to hrát proti nejlepším hráčům z okresu z kategorii U9. Pro většinou kluků to byla první zkušenost s takto velkým turnajem, a bylo na nich vidět, že bude chvilku trvat, než se rozkoukají.
Bohužel tentokrát se našemu týmu nepovedlo obhájit prvenství z minulého roku. Posíláme gratulaci vítězovi do Zubří.
Měl jsem možnost nezávisle sledovat finálovou část turnaje a musím konstatovat, že u všech prvních 10 týmů byly vidět krásné fotbalové momenty, kdy rozhodovaly o umístění většinou malé detaily u hráčů (dovednosti/chyby), a někdy i trocha toho štěstí v podobě penaltových rozstřelů.
V okrese Vsetín roste velmi zdravá konkurence, a to je jen dobře pro rozvoj hráčů, protože jen v silné konkurenci by měla přirozeně vzniknout vůle se co nejrychleji a nejlépe zlepšovat v herních dovednostech, tak ať jsme v budoucnu lepší než naši soupeři.