06.06.2023

Vsetínská mládež 30. května - 6. června

Je úterý. Co nového v uplynulém dění vsetínské mládeže?

U 15 si dovezla bod z dohrávaného utkání v Porubě (3:3), kdy na umělce příkladně bojovala se soupeřem i počasím.

U 14 prohrála v Porubě 8:0.

U 15 prohrála derby s Valašským Meziříčím 2:4.

Sobotní derby s Valmezem musíme odehrát ve Lhotě - sedm domácích víkendových zápasů by stařičká Tyršovka asi nezvládla. Nic se neděje - hřiště je připravené bezvadně (děkujeme) - samozřejmě jsme raději na trávě ve Lhotě než na umělce. Počasíčko opět letní, takže nic nebrání sousedské konfrontaci. Několik kluků v našich řadách je bohužel první poločas "mimo" a zejména tento fakt zapříčiní snadné vedení hostů až na nelichotivých 0:4. Všechny góly padají po viditelných individuálních chybách, kdy pouze u třetí branky musel hostující útočník k naší chybě přidat i něco ze svého umění. V kabině si o přestávce k tomu něco řekneme a dáváme si cíl: vyhrát alespoň druhý poločas. To se nám po zlepšeném výkonu nakonec daří - velká škoda, že se pár dalších šancí nepodařilo přetavit v gól - stav 3:4 a 10' do konce by jistě zadělal na drama... Hosté nicméně vítězí zaslouženě - druhý poločas byl oboustranně pohledný fotbal, takže za druhý poločas kluci pochvala...
Poslední žákovský zápas odehrajeme doma v sobotu s Přerovem (10h) - přijďte kluky povzbudit a vyhecovat k maximálnímu výkonu, ať se můžou rozloučit s touto kategorií dobrým výkonem s dobrou kulisou.

Radim Dobeš

U 19 porazila Vítkovice 2:0

Zápasu předcházela ještě výraznější komplikace se sestavou než obvykle, protože se naše dorazovky skvěle prosazují v kategorii mužů a včerejší zápas je stal mnoho sil. Navíc se v poslední sekundě zranil Valda, a tak to byla alchymie rozložit hráčům zátěž a zůstat konkurenceschopným týmem, proti tak kvalitnímu soupeři, jaký dnes zavítal na Tyršovku.
Hosté přivezli mladé a velmi fotbalové mužstvo . V první půli se hrál z obou stran vynikající fotbal. Hned v první min. měli velkou šanci Vítkovice, ale po jejich rohu jsme dokázali zahrozit i my.
Opticky nás vítkovičtí tlačili, ale jen po dvacítku. Skore dokázal otevřít po krásné příhře Dana ve velké formě hrající Mirek. Pak jsme měli tři golovky z toho jednu na dva nula snad 1000% , ale Vítkovicím v této fázi utkání přálo štěstí.
Druhá půle byla téměř celá v režii hostů, a tak mohl vyniknout Honza Tomek, který sbíral všechny centry, gepardím skokem u tyčky vyrazil penaltu a kryl samostatný nájezd. Nám lil do žil klid, a hostům zoufalství. My jsme si vytvořili pouze dvě šance s úspěšností střelby 50%. Martinovu překvapivou střelu golman skvěle vyrazil, ale míč z rohu Dana si našel Michal a téměř protrhl síť.
Tým si dnes sáhl až na dno sil a na pažbu zařízl další skvělý úspěch.
Bravooooo pánovééé!!!

Roman Dobeš

U 10 v Novém Hrozenkově

Dnes jsme odehráli skvělé utkání v Novém Hrozenkově . U domácích " tvrdili muziku " Ellen Bambuchová s Frantou Plánkou , ale v našem týmu hráli velice dobře ÚPLNĚ VŠICHNI . Po celých šedesát minut se bylo na co dívat a po zásluze náš tým vyhrává 13 - 6 . Tak jak jste se předvedli dnes , by jste měli hrát každý zápas . Kdyby Vás dnes viděl Váš budoucí trenér L. Fujerik , tak by měl určitě velkou radost . Dnešnímu zápasu nechybělo vůbec nic . Skvělá spolupráce dopředu a při ztrátě míče okamžitý návrat zpět . Dnes prostě paráda . Myslím , že i Vám bude nedělní oběd chutnat daleko více stajně jako mě.

Martin Augusta

U 14 remizovala s Valmezem 4:4

Vstup do utkání nám vyšel na jedničku, kdy již v 8.minutě jsme vyhrávali 3:1. Kluci makali, vytvářeli jsme si další šance, ale čtvrtou branku jsme v prvním poločase bohužel nedali. Zato hosté dokázali minutu před odchodem do šaten snížit na poločasový výsledek 3:2, což nás hodně zamrzelo.

O přestávce bylo z kluků cítit odhodlání, že tento zápas nechtěli prohrát. Řekli jsme si pár rad a byl jsem zvědavý na druhou půlku.

Opět jsme měli dobrý vstup do zápasu a je to 4:2. Hosté to ovšem nezabalili a dvěma góly dovedli zápas do remízového stavu.

Nutno říct, že utkání jsme mohli v pohodě vyhrát. I když i Valmez měl svoje možnosti, naše šance si myslím byly tutovější a bylo jich více. Věřím, že poslední zápas sezóny proti Přerovu bude stejně kvalitní jako tento.

Martin Nikolén

U 17 podlehla Vítkovicím 2:5

Na úvod zhodnocení dnešního atraktivního utkání konstatuji, že jsme dnes podali velmi dobrý výkon a za prohru se nemusíme stydět. Soupeř z Vítkovic byl prostě lepší, fotbalovější a sehranější. Závěr sezóny klukům prostě nevychází tak, jak by si představovali, ale já jako trenér U17 jsem s dnešním utkáním velmi spokojen. Dnes totiž dostali prostor v sestavě i hráči, kteří toho za tuto sezónu mnoho neodehráli, ať už vinou zranění, nebo širokým kádrem, nebo svým přístupem k tréninkovému procesu. Tak jako zmínil můj trenérský kolega z U19 Roman, jeho dorazové ročníky 2004 pomáhají v závěru sezóny mužům v divizi no a naše dorazové ročníky 2006, resp. rozdílové 2007ičky, pomáhají starším dorostencům také. Proto jsou dnes v našem týmu i ročníky 2008, aby i ony pomohly nám, neboť situace byla vážná, ale nikoliv kritická. Tímto jim vyjadřuji velké díky za jejich nezištnou pomoc s konstatováním, že se dnes rozhodně neztratily. Jsme přece jeden velký tým, který si dokáže pomoci v těchto těžkých chvílích. Vinou zranění, nemocí a vytížení za U19 nemohu dnes počítat se šesti hráči a to se koncem prvního poločasu zranil i Mira, který celou sezónu pomáhá právě U19kám. Takový je život. Tak, jak statistiky uvádí, první poločas byla vyrovnaná partie. Druhý poločas má podobný průběh, ale okolo šedesáté minuty přišla pětiminutová doba temna a tři góly v naší síti po našem totálním výpadku. Kdo neviděl, neuvěří. A to jsme mohli srovnat velmi rychle, ale střelecká pohoda našich útočníků si předčasně odjela na dovolenou. Tak už to holt někdy chodí. Bědovat tu rozhodně nebudu, protože i přes obdržené branky jsme stále ve hře a snažíme se soupeře donutit k chybám tak, jako on nás. Ale tady se projevuje u soupeře větší vůle a týmovější duch v cestě za vítězstvím.
Do konce sezóny zbývají dvě utkání, které budeme chtít určitě vyhrát. Příští týden jedeme do Přerova a za čtrnáct dní přivítáme doma kluky z Třince.

Tomáš Drábek

U 13 porazila Přerov vysoko 9:3

V letošním posledním utkání na naší domácí půdě, jsme přivítali soupeře z Přerova. Na zápas jsme se dobře připravili a dodrželi jsme tradici, kdy jsme za poslední dva ročníky ligové žákovské soutěže tohoto soka vždy porazili.
Po úvodních 10 minutách, kdy Filda zařídil první dva góly, se už zdálo, že si jdeme naprosto jasně za vítězstvím a jen budeme přidávat zásahy. Nebylo tomu tak, i když jsme měli ještě několik slibných příležitostí ke vstřelení gólů, zubři začali vystrkovat růžky. Do poločasu jsme šli za stavu 3:1.
Hned v začátku druhé půlky jsme si nechali dát kontaktní branku a trochu jsme znejistěli. Naštěstí se naše hra začala lepšit a také nám to už padalo. Odskočili jsme Přerovákům na rozdíl pěti gólů a zápas jsme měli pod kontrolou.
Po posledním hvizdu jsme si zaslouženě zakřičeli vítězný chorál.
Pochvala pro celý tým je určitě zasloužená.