25.04.2023

Vsetínská mládež 18. dubna - 25. dubna

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 15 prohrála doma s Hranicemi 0:5

Sobotní mač hrajeme konečně na Tyršovce - velikost hřiště jistě fotbalu prospěje. Úvodní čtvrthodina je lehce v naší režii - bohužel se nám nepodaří 3 zakončení přetavit v gól a po ojedinělém brejku a hodně, Hodně, HODNĚ přísné penaltě jdou hosté do vedení. Po dalším brejku hraničáři odskakují o 2 - následně máme možnost jít "na kontakt", ale tyčka zastavuje pohotový Hořův pokus. Bohužel po velice podobné situaci, kdy my na soupeřově polovině nedohrajeme slibně se rozvíjející akci - ztratíme míč, následuje další brejk a 0:3.
Je to velká škoda - nehrajeme špatně, ale dostáváme lekci z produktivity. Kluky to logicky "sráží" dolů a není vidět žádné sebevědomí. V úvodu druhé půle po další laciné ztrátě se hosté uklidňují nadobro a v 50' dochází ke stanovení konečného výsledku. I když přichází červená karta a naše půlhodinová přesilovka - není nám souzeno ani z tří samostatných nájezdů byť jen korigovat skóre. Dnes je nám kluků snad i líto - nebylo to špatné, ale dát gól je pro nás poslední dobou úkol neřešitelný.

Radim Dobeš

Dobrý fotbal U 13

Vsetín - HFK Olomouc 4:7

Dnes jsme přivítali na krásném pažitu naší Tyršovky lídra naší ligové skupiny HFK Olomouc.Do zápasu jsme vstoupili jako z Partesu a prvních 20 minut jsme byli naprosto vyrovnaným týmem. Dokonce jsme meli 2 tutovky, škoda ukvapeného zakončení.
Bohužel přišla pětiminutovka, v které jsme dostali 3 naprosto laciné góly.
Poté jsme ale opět přeřadili na šestý rychlostní stupeň a zejména v druhé polovině se bylo na co koukat. Ondra Krejčí v brance a Ondra Gattermayer v útoku byli opravdu vidět. Ostatní se 100% přidali a proto jsme za druhých 40 minut dostali odměnu v podobě skórově vyrovnaného poločasu 3:3.
Po 80 minutách sice prohráváme, ale všichni máme z výkonu dobrý pocit.
Soupeř měl dnes kompletní dvě osmičlenné formace a my pouze dva na střídání, ale i tak jsme se dokázali po celý zápas kondičně držet. Klobouk dolů před vámi pánové.

Martin Zbranek

U 14 proti Hranicím nedala šance

FC Vsetín - SK Hranice 1:6 (0:2)

Tento zápas se řadí mezi naše nejpovedenější. S Hranice jsme hlavně v první půli drželi krok, je jen velká škoda, že jsme naše šance neproměnili. Klidně jsme mohli první poločas vyhrát.
Druhá půle již tak kvalitní z naší strany nebyla, ale opět jsme měli příležitosti ke skórování. Ujala se až šance Adama.

Martin Nikolén

U 19 2:2 s Hranicemi

Hranícím patřila celá první půle. Honza Tomek lapil dvě golovky a třetí tutovku domácí přestřelili z malého vápna. My jsme za 45. min nevystřelili mezi tyče ani jednou. Velmi dobrý výkon podal jen brankář a Kuba Kusák, ostatní byli daleko za svým maximem.
Střídání nám velmi pomohla. Lecky a Mirek přinesli obrovskou kvalitu a domácí se jen bránili. Mirkovi dvě skvělé příhry vyslaly nejdříve Martina a pak Štěpána samotné před gomana, ale naši útočníci se dnes vysloveně trápili. Pak se na to již nemohl dívat Valda, umotal ve vápně dva obránce a angličanem zavěsil. Nejkrásnější okamžik přišel v 75.min, kdy pět našich hráčů předvedlo skvělou kombinaci, vyšachovali celou obranu a Valda předložil Mirkovi lahůdku - excelentní akce !!!
Bohužel opět přišla nekoncentrovanost a dobrý dojem z druhé půle jsme hodili do odpadkového koše...
Hráči našeho dorazového ročníku vytvořili tři lehkovážné chyby a soupeř dvě šikovně využil.

Roman Dobeš

U 17 porazila 3:2 Hranice

Tak jsme se zase dočkali travnaté plochy a opět při venkovním utkání v Hranicích. Tentokrát nám k tomu přálo i počasí, na rozdíl od Karviné. Krásných 18 °C s občas silnějším větrem jen podtrhlo celý výkon našeho týmu. No prostě ideální podmínky pro kopanou. Ano, tráva byla hrbolatá, ale je to přece přírodní tráva a ne tvrdá betonová umělka, tak co je lepší?

Kdo zapátrá v paměti a vybaví si podzimní utkání u nás, tak si vzpomene, že hned v úvodu jsme neproměnili sérii vyložených gólových šancí a jak to vše dopadlo. Proto si v kabině připomínáme toto nešťastné utkání a apeluji na hráče v zadních řadách na 120% koncentraci při nakopávaných soupeřových míčích. Výhodou prvního poločasu bylo, že soupeř hrál proti větru, což se nám šiklo. Úvod utkání připomínal to podzimní. Hned v první minutě trefuje Jašíno hlavou spojnici, Fija pak několikrát běží tváří v tvář brankáři a nic. Kluci jsou trpěliví a jejich herní převaha byla korunována krásným sólem z půlky a nekompromisní ranou do šibenice z poza šestnáctky v podání Leckyho a tím podtrhnul naši dominantní úvodní patnáctiminutovku. Po té přichází zvolnění zapříčiněné teplým počasím a sebeuspokojením. Soupeři nabízíme několika standardkami brankové příležitosti a deset minut před koncem prvního poločasu náš nedůraz ve vlastní šestnáctce tvrdě trestají. Můžeme si v kabině několikrát opakovat základní prvky, ale je to marné, je to marné, je to marné.

Druhý poločas se odvíjí v podobných podmínkách, až na vítr v soupeřových zádech. Přibývá nákopů a výkopů ze soupeřovy strany, ovšem tady musím pochválit celou obranu, že to zvládala. Ano soupeř měl z našeho nedůrazu pár střel, ale to bylo vše. Naopak se konečně po krásné kombinaci Giovaniho a Jašína trefuje i Fija. Je to 2:1. Viditelně hráčům ubývá sil. Tady se projevil charakter našeho týmu, který to zvládl a ještě přidal v útočných výpadech a Jašíno nekompromisně ze strany nedává, jinak výborně chytajícímu brankáři Hranic, žádnou šanci a trefuje míč přesně na kříž za tyč. Chybí patnáct minut do konce a soupeř to tradičně tady v Hranicích nevzdává. Ovšem naši kluci dovolí pouze kosmeticky upravit výsledek utkání a přiznám, že si soupeř za snahu branku zasloužil.

Z horké půdy v Hranicích si odvážíme cenné tři body a sympatický předvedený výkon, jenž se budeme snažit ještě do příštího utkání vylepšit.

Příští týden hostíme doma Bílovec a snad se už počasí konečně umoudří a pokřtíme letos i naši stařičkou, ale krásnou Tyršovku. Přijďte nás proti Bílovci povzbudit. Určitě Vás budeme potřebovat.

Tomáš Drábek

U 8 v Jarcové

V sobotu dopoledne jsme dojeli na turnaj do Jarcové. Nakonec některé týmy nedorazily, a tak jsme se s domácími dohodli, že každý postaví 2 týmy a budeme hrát na dvou hřištích zároveň. Všichni hráči tímto dostali spoustu minut na hřišti, kdy předváděli pěkné fotbalové dovednosti, které se naučili během tréninkových jednotek. Všechny kluky musím dnes pochválit za předvedený výkon.

Lukáš Gargulák

U 12 prohrála 1:4 s HFK Olomouc

V nedělním utkáni proti HFK Olomouc jsme se letos poprvé představili doma na Tyršovce. Do utkání vstupujeme hodně aktivně a již ve 3. minutě se po krásné akci ze strany a následné přihrávce pod sebe dostáváme díky Matoušovi do vedení 1:0. Po této brance jsme nadále mírně lepším mužstvem a je jen škoda, že Michalova hlavička ve 20. minutě po rohu končí na tyči hostujícího celku. Od tohoto okamžiku začínají dávat o sobě vědět i hosté a s přibývajícím časem se usazují stále více na naší půlce. Odměnou je jim vyrovnávací branka z brejku, které předcházela naše zbytečná ztráta uprostřed hřiště. Bohužel tento gól hosty startuje a zbytek první půle se odehrává před naší brankou. Nicméně hostující tlak před půlí jsme dokázali s vypětím všech sil ustát a do šaten se jde za nerozhodného stavu. První pětiminutovka druhé půle je opět ve znamení tlaku hostí, který ovšem ustojíme a pomalu zvedáme naši hru. Zlomový okamžik zápasu přichází v 51.minutě, kdy po našem rohu a následném závaru nejsme nikdo schopen dotlačit míč za brankovou čáru, hosté míč vykopávají k půli, kde špatně vyhodnotil situaci do té doby bezchybně hrající Tomáš, a hostující hráč řeší samostatný únik ukázkově a posílá hosty do vedení. Minutu na to hostující hráč kompletuje hatrik a hosté odskakují na rozdíl 2 branek. V této fázi hry již je poznat, že naši klíčový hráči mají druhý zápas v nohách a na velké Tyršovce je to opravdu znát. Nicméně z kluků je stále cítit že chtějí něco s výsledkem udělat, ale soupeř nás do výraznějších šancí nepouští, naopak deset minut před koncem navyšuje po rohu křižnou střelou na zadní tyč své vedení a stanovuje konečný výsledek.