18.04.2023

Vsetínská mládež 11. dubna - 18. dubna

Úterý jako tradičně patří mapování posledního dění ve vsetínské mládeži.

U 10 v Liptále

Dnes jsme si zajeli k dalšímu mistrovskému zápasu do Liptálu. Na zdejší umělé trávě jsme byli za nepřetržitého deště lepším týmem. Dnes pochválím především Davida Hrstku, který ve svém snad první mistrovském zápase vstřeli své první dvě branky. I ostatní kluci hráli velice solidně.

Martin Augusta

U 15 prohrála doma s Porubou 0:4

V dnešním zápase proti Porubě jsou od kluků očekával ještě větší odhodlání než minulý týden v Přerově. Že si to kluci můžou "rozdat" s každým, jsme se už mockrát přesvědčili. Bohužel dnes za svým maximem zaostáváme. U některých kluků bych i chválil (přístup, ochota), ale těch je bohužel max 5.
Do 20. minuty je to rovný boj o 1.gól - no my neproměňujeme samostatný nájezd (ani nezakončíme - vlastně doteď nevím proč) a z protiútoku si necháme dát gól (po naší klasické nekomunikaci). Soupeř trestá naše chyby + dobře sehraje roh - my chyby netrestáme a o dobře rozehraných standardtkách si můžeme nechat jen zdát.
Stále nám schází větší ochota se porvat (podstoupit souboj - třeba bolestivý) a pokud se v tomto nezlepšíme, tak se herní projev nezmění... Slušných pasáží z naší strany bylo pár k vidění, ale "pozdě" a málo.
Další utkání hrajeme doma (Hranice) - snad budeme moct na trávu a snad předvedeme více ochoty.

Radim Dobeš

U 14 podlehla Porubě 2:11

Hosté se velmi lehce dostali ke konečnému výsledku. Minimálně čtyři branky jsme jim v první půli darovali po našich hrubých chybách a nedorozumění bránících hráčů.
Druhá půlka již výsledkově pro nás dopadla lépe, ale v poli to byli opět hosté, kdo určoval tempo hry.

Docela mě mrzí, že jsme nezvládli začátek zápasu, kdy ve 2.minutě jsme prohrávali 0:2. Toto se nám nestalo poprvé. Na tom musíme ještě zapracovat.

Martin Nikolén

U 19 přejela Havířov 9:2

Náš soupeř před týdnem uhrál překvapivou remízu s Opavou a počasí nás "vyhnalo" opět na umělku, kde se spíše trápíme. Bylo tedy otázkou, jak k zápasu přistoupíme tentokrát.
Kluci spustili uragán ještě větší než ve Staré Bělé. Naši útočníci byli mimořádně střelecky plodní a již v 7.min svítilo na tabuli 4-0! Havíři měli ve svých řadách jen dva hráče, kteří tomuto tempu stíhali a tak si náš tým skvěle zastřílel.
Velmi dobrá práce kluci !!! Jen si přeji, abychom zde na jaře už nemuseli žádný zápas hrát a další výhry se rodily na travnatém pažitu.

Roman Dobeš

U 17 dala Havířovu 11 branek

Dnešní utkání bych zhodnotil konstatováním, že jsme potvrdili roli papírově silnějšího týmu a vyhráli. Pochopitelně s pokorou a úctou k soupeři, neboť bez něho bychom neměli proti komu hrát. A tak je to vždy! Ovšem i přesto, že jsme se ujali vedení v 1. minutě a postupně navyšovali skóre, s hrou samotnou jsem v 1. poločase spokojený nebyl. Nicméně 7:0 je prostě 7:0. Naopak v 2. poločase se obrázek hry změnil k lepšímu, dle mého, ale produktivita šla dolů. Co je v této kategorii mladších dorostenců důležitější? Výsledky, nebo předváděná hra? Nechám na odbornících, kterých je po celé České republice mooooc. Hattricky se blýskli Lecky a Fija. Zastříleli si i Míra s Tomem. No a pochopitelně nesmím zapomenout na našeho nově objeveného střelce Davida, jenž má na beka úžasnou bilanci z posledních dvou utkání = 2 góly.

Tomáš Drábek

U 8 v Nedakonicích

Sobotní dopoledne jsme vyrazili na turnaj do Nedakonic. Turnaje se zúčastnili kvalitní týmy jako například Sparta Brno, FC Slovácko, Bojkovice a další.
Kluci nás překvapili netradičním vstupem do turnaje a s přehledem zvítězili hned v prvních dvou utkáních proti týmům z Blanska a Starého Města. (Jindy se vzbudí až na třetí utkání). Následovala dvě utkání s naším „rivalem“ z Bojkovic a Spartou Brno. Bohužel výsledky neodpovídali předvedené hře. Kluci dostali lekci z produktivity, a proto je čekal zápas o celkové 5. místo. Na tento zápas se pořádně vyhecovali a Slavii Kroměříž přejeli i velkou zásluhou brankáře Vikiho. Během celého turnaje bylo od kluků vidět spousty pěkných individuálních a týmových akcí. Velké Díky patří i rodičům, kteří fandili a hnali tým dopředu.
Sestava: J. Vychopeň, K. Ludvík, O. Miklaš, V. Pinďák, V. Sacher, M. Šrámek, T. Válek.

Ondřej Miklaš

U 13 porazila Přerov 7:4

V neděli jsme odehráli na krásné přírodní trávě, kterou jsme v tomto roce okusili vůbec poprvé, velmi těžké utkání proti houževnatému soupeři.

První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Kromě jedné akce, kdy se nádherně uvolnil Ondra a nachystal finální střelu do odkryté branky Matějovi a dalších dvou gólů, které však nebyly uznány z důvodu ofsidu, jsme tohoh moc nepředvedli.
Přerováci otočili stav a do kabin jsme šli s jednogólovým mankem.
Po důrázném pročištění ušních boldců, se šlo na druhý poločas.
Ten jsme začali perfektně, ale jen z pozice vstřelení dvou branek, které si krásně vybojoval Ondra. Jinak by naše hra snesla přirovnání, že jsme stále ještě hluboko v zemi krále Kazisvěta. Soupeř toho hned využil a hlavičkou po rohovém kopu vyrovnal.
Od této chvíle jsme se pomalinku probírali a odskakovali jsme si obrazně řečeno do země krále Miroslava : -). Začaly se nám dařit kombinace, věřili jsme si i v individuálních přechodech a po jedné takové akci a zpětné příhře, se do míče minimálně z 30 metrů opřel Michal a pumelenicí, kdy se míč odrazil od břevna na brankovou čáru a poté rozvlnil horní síť, převážil misky vah na naši stranu.
Bohužel vedení netrvalo dlouho a po nemasné, neslané střele si Onra sám sráží míč do naši branky a je opět vyrovnáno.
Naštěstí se z této laciné branky oklepáváme a sám Ondra napravuje chybu minimálně dvěma perfektnímy zákroky a když Maty uteče a opět navýší stav, začíná být na hřišti pouze jedno mužstvo.
Další gól přidává David, který si počkal také na chybku domácího brankáře a snad pupkem dopravil míč za brankovou čáru.
Střeleckou tečku za utkání vystavuje opět Maty, který se ke konci utkání nadechl k dobrému výkonu.
Za druhou půlku chválím všechny hráče ! Velmi mile překvapil Tomáš, ač ročníkem 2012, ale bojovností patřil k nejlepším.