Uplynulý týden vsetínské mládeže 27. září - 4. října

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži za uplynulý týden.

U 9 pořádala turnaj Pod Pecníkem

Trenér Lukáš Fujerik

Dnes se Pod Pecníkem konal turnaj ml. přípravek. Utkali jsme se s týmy z Karolinky, Liptálu, Hrozenkova a Kopřivnice. V naší hře byly dobré individuální výkony i společné kombinační akce, po kterých jsme dali krásné branky.

U 10 za jedna na Hovězí

Trenér Martin Augusta

Dnes jsme si zajeli k dalšímu mistrovskému utkání do nedalekého Hovězí. Posilněni Matoušem Trnkou jsme předváděli velice pěknou a nápaditou hru. Nastříleli jsme spoustu gólů, kdy jsme zvedli hlavu a nahráli lépe postavenému spoluhráči  V brance se vystřídali Timotej a Matyas a spousta akcí začínala jejich dobrou rozehrávkou, kdy naši obránci odskakovali a brankáři měli velký výběr s kým budou hrát. Dnes jsem byl velice spokojen s výkonem vás všech a dal bych ruku do ohně, že i rodičům se to velice líbilo. Bylo tam samozřejmě pár nedostatků ( spoustu šancí jsme nedali ), ale když budete vy chtít, tak i ty postupem času odstraníme. Dnešní výhra 14:-8 byla zcela zasloužená.  Dnes všichni za 1.

U 12 v anglickém týdnu

Trenér Marek Hošťálek

Anglický týden jsme začali zápasem v Šumperku prohrou 18:0 ve středu jsme jeli k dalšímu zápasu do Uničova s výsledkem 11:2 ve prospěch domácího týmu a třetí zapas s mužstvem Valašského meziříčí skončil opět prohrou 1:11. Kluci v zápasech se snaží ale věkový rozdíl některých hráčů se promítá do soubojů ve kterých jim chybí síla. Každý zápas nás posouvá dál,sbíráme zkušenosti a kluci když budou poctivě trénovat tak se brzy vyrovnají soupeřům kteří nás zatím přehrávají.

U 13 na výjezdu v Uničově

Trenér Martin Zbranek

Po nedělním zájezdě do Šumperku, jsme se tentokrát vydali do Uničova. Z důvodu uzávěr před Uničovem, trvala cesta bezmála dvě hodiny.
Přijeli jsme prakticky na čas, převlékli se, krátká rozcvička a šlo se na to.

V zápase hrajeme na co máme. Snažíme se, ale soupeř je lepší předevsím v kvalitě na míči a rychlosti.
Obrana nestíhá, střed pole jako by nebyl a v útoku není nikoho, kdy by rychlostně předčil domácí zadáky.
Na tréninku si říkáme a ukazujeme, v jakých prostorách bychom se měli pohybovat, ale do zápasu to zatím nejsme schopni dát.
V neděli nás čeká na umělce Valmez, tak snad se nám bude dařit lépe.

UNIČOV - FC VSETÍN 10:2 (3:1)

Branky : Filgas Kuba, Zbranek Michal.

U 13 prohrála derby s Valmezem

Valašské derby mnoho napětí nepřineslo.
Po 10 minutách, kdy jsme hráli ještě celkem vyrovnaně Valmez převzal iniciativu a už bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.
Pár světlých momentů z naší strany sice bylo, ale to je málo.

FC VSETÍN - VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:13 (1:6)

Branky: Zbranek Michal, Výchopeň Maty, Gattermayer Ondra.

U 14 prohrála 9:0 v Porubě

Trenér Martin Nikolén

Dnes jsme podali velmi slabý výkon a po zásluze prohráli. Jedinou dobrou pasáž jsme měli mezi 45.- 50.minutou, kdy jsme se dokázali více usadit na soupeřově polovině. Jinak jsme se pořád bránili.
Nevěšíme ale hlavu, jedeme dál a snad to příště bude lepší.

U 15 prohrála derby s Valmezem 1:7

Trenér Radim Dobeš

Dnešní "přeložené" utkání s Valmezem hrajeme na umělce - počasí je v pohodě, krom Michala a Martina jsme všichni (+ si ještě vypomáháme mlaďochy z U14), takže jdeme na to. Již při nástupu je krásně vidět, že náš druhý nejvyšší hráč by v týmu hostů byl druhý nejmenší - to samozřejmě ovlivňuje zejména osobní souboje.
Nicméně jdeme do boje a prvních 20 minut nevypadá vůbec zle ! Bohužel neochota (hrát slabší nohou), která se u některých opakuje stále dokola - daruje hostům první gólovku. Slepeným golem se až tak nenecháváme rozhodit a za 6' Vojta snižuje. Utkání je hratelné - nejsme "o mnoho" horší, ale další chybou (která se ani nedá komentovat - děje se to zápas co zápas) hosté 2 na PRÁZDNOU kasu nemají problém odskočit o 2 branky. Další naše nedůslednost po rohu ve vápně opět daruje soupeři gól (máme míč na noze, ale "zdarma" nalijeme hostům a ti "jen poděkují") 1:4. V poslední minutě první půlky aktivně hrající Vojta vybojuje penaltu - bohužel nikdo není ochoten jít to kopnout, takže to klasicky "vezme" Zajko, ale "trénink je trénink a zápas je zápas" ŠKODA.
Do druhé půlky děláme nějaké změny na některých postech - není to zlé, ale opakující se individuální chyby nás stále srážejí... Šance na skórování má převážně dobře hrající Vojta - bohužel ani jednou se to nepodaří... V sobotu se pokusíme v Porubě o ještě lepší výkon - 5 kvalitních výkonů je málo (potřebujeme všech 11...)

U 15 těsně padla v Porubě

Hrát na Bazalech je vždy svátek. Dnes kluci mají možnost okusit tento (pro guvíře) svatostánek v mistráku proti loňskému "ligáči" 1.FC Poruba. Všechny kluky máme k dispozici, takže očekávám zajímavých 80 minut. Hošany v kabině zdravě hecujeme a snažíme se je přesvědčit o vlastních kvalitách. Zdá se, že se nám to podařilo. Od 1. minuty jsme lepším celkem a po zásluze se Pavlem ujímáme vedení. Prozatím v letošní sezóně nejlepších 40' z naší strany - VELKÁ PARÁDA !!! Druhý poločas zahajujeme opět aktivně - škoda, že hned ve druhé minutě zastavuje samostatný brejk z VLASTNÍ POLOVINY nepřesný lajnový sudí - 2x škoda, protože to je náš druhý gólman, který je na lajně a nezná pravidla... :-((( (dnešní zápas se totiž hraje "bez" sudích...). Po této vlastní facce dostáváme laciný gól ze standardky, ale dnes kluci cítí a vidí, že jsou lepší, že na to máme! Po nátlakové hře Kurťa krásně trefuju "na zadní" a opět jdeme do vedení! Bohužel následuje zranění Michala - přeskupení v našich řadách a i díky tomuto faktu se soupeř nadechuje. Následují 3 obdržené branky v 8', které pramení z drobných individuálních chyb (ne tak katastrofální jako obvykle), ale stále se dějí.
Dolujeme poslední zbytky sil (dnes to bylo opravdu náročné) a za odměnu snižujeme na rozdíl jediné branky. Přehazujeme hroťáka a zkoušíme alespoň srovnat - dnes by si MINIMÁLNĚ bod kluci opravdu zasloužili! Bohužel z vytvořeného tlaku se nám nedaří kýžený gól vstřelil (trefujeme pouze břevno) a opět musíme jen pogratulovat soupeři k vítězství... ...slyšíme ale slova uznání na adresu našich borců a to jak od přítomných rodičů, tak od domácích trenérů, kteří nerozumí našemu postavení v tabulce a označují nás jako nejlepší celek, který proti nim letos nastoupil - bereme to s rezervou, ale určitě jdeme správnou cestou.
Opravdu dnes POCHVALA - k úplné spokojenosti chybělo dnes malinko.

U 17 porazila Uničov

Trenér Tomáš Drábek

C Vsetín - SK Uničov 4:2 (2:0)

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Cabras, 1 x Švagera, 1 × Konečný, 1 × Jašek.
Vložené sváteční utkání hrajeme dnes Pod Pecníkem, neboť se snažíme ulevit hlavnímu travnatému hřišti na Tyršově ulici. V hlavách máme stále nedělní prohrané utkání s Hranicemi. A proto hráče před utkáním pouštím na hřiště o něco později, než bývá mým zvykem, ale technicko-taktická porada, jenž měla za účel zopakovat důvody a příčinu nedělní prohry, byla z mého pohledu důležitější, než "Atletická abeceda". V dresu Uničova nastupují dva hráči, kteří přichází do této sezóny ze Sigmy Olomouc, aby pomohli mateřskému oddílu. No a protože jsme se s nimi setkávali v kategoriích U12, resp. U13, tak víme s kým máme tu čest.

Oba poločasy naši kluci plní vyřčené pokyny na "100%". Pochopitelně, že se chybičky vloudily, ale v bráně jsme dnes měli Tondu, tak jak ho znám, který vždy a hlavně v pravou chvíli podržel celý tým! Borci z Uničova se představili velmi sympatickým fotbalovým výkonem, ale v nasazení a úsilí jít za vítězstvím jsme měli dnes navrch my. Takže jsem dnes kluky v kabině pochválil a činím tak i na tomto fóru. Dnešek se s nedělí nedá vůbec srovnat. Vše podtrhla poslední kombinační akce na 4:1 a vyšachování soupeřovy obrany tak, že David mohl v klidu zasunout do prázdné brány a vychutnat si vše se spoluhráči oslavou ála "Cristiano Ronaldo". Jen je nutno si vše v hlavě zachovat do neděle, kdy zajíždíme do Bílovce. Nebylo to dnes jednoduché. Naopak, bylo to velmi náročné utkání, protože po mém příchodu do kabiny bylo hrobové ticho. Únava a vyčerpání bylo opravdu velké. My jsme to dnes zvládli na výbornou a nakonec přišla i "oslavná halekačka". Jsem zvědav na data z Catapultu. A taková utkání nás fotbalově posunují dále a dále.

U 17 remízovala s Bílovcem

Sestava: Bachara, Cabras, Dronek, Filák, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Palát, Ptáček, Sedlák, Švagera, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Konečný.
Po vloženém středečním a odmakaném utkání proti Uničovu přijíždíme do krásného fotbalového areálu, který můžeme sedmitisícovému Bílovci jen závidět. S tímto soupeřem se známe velmi dobře a proto i po vyhraném a solidně odehraném utkání proti Uničovu nechceme soupeře podcenit. Do utkání vstupujeme velmi aktivně a akce, střídá akci. Soupeře nepouštíme k ničemu, resp. rozehra od brankáře k obraně se soupeři daří. Ovšem dnes jsme měli bohužel zvlhlý střelecký prach a naše rozvážnost v rozehře a předržování míče hraničila až s povýšeným dojmem. Proto přichází ve dvacáté minutě po jediném a jednoduchém přechodu soupeře přes naši obranu zákonitý trest v podobě gólu v naší svatyni, kdy nehlídaný hráč na malém vápnu po předchozí parádní nahrávce pod sebe nedává Tondovi žádnou šanci. Obraz hry je stejný až do konce utkání. Z naší strany obrovské trápení v koncovce. Složitá a komplikovaná rozehra od hráčů, kterým jsem dnes věřil, že dokážou přenést herní pohodu a výkon ze středy do Bílovce. Velký omyl a zklamání. No, není každý den posvícení. Pochopitelně, že jsme mohli vyhrát, ale bez gólů to nejde. Výkyvy ve výkonu hráčů v tomto věku jsou ovšem naprosto normální, ale to je neomlouvá. Patří k těm zkušenějším v U17. Musíme se z toho všichni, včetně mě, poučit.

Příští týden nastupujeme proti klukům z Kroměříže, s kterýma jsme sehráli přípravné utkání na konci července a určitě to s nimi nebude jednoduché.

U 19 padla s Uničovem 1:2

Trenér Roman Dobeš

Prvních 15.min patřilo hostům. Pak se postupně zranili 3 hráči, hra se vyrovnala, ale 21.min přinesla první branku, když se z dálky krásně trefil Hrazdil. Obdržená branka náš tým probudila a hosty jsme výrazně přehrávali. Aktivita zaslouženě přinesla vyrovnání a měli jsme poté kopat i penaltu, ale sudí nepostřehl jasnou ruku, kterou obránce srazil míč nad svou hlavou pryč z naší šance...
Ve druhé půli se hrálo převážně před naší brankou, uničovští si vytvářeli golovky, náš Tonda v brance čaroval, ale my jsme se více "modlili" než hrali. Za zmínku stojí jen Valdovo břevno a ruka hostujícího golmana mimo pokutové území, když jsme vehementně protestovali a nepostřehli možnost trefit prázdnou branku.
Myslím si, že na bod dnes dosáhnout šlo, ale Uničov byl zejména ve druhé půli lepší a zaslouženě vyhrál.

U 19 vyhrála v Bílovci 1:2

Přibližně 20.min se hrálo mezi vápny a žádný tým si nedokázal připravit šanci. Po přehození Štěpána s Mirkem dostala naše hra šťávu. Nejlepší hráč na hřišti Valda Durmon vybojoval na půlce míč, založil krásnou akci na jejimž konci uklidil medunu do branky velmi aktivní Jiří Karlík. Nadále jsme byli lepší, vytvářeli si golovky, ale prosadila se již jen levačka Kuby Kusáka nechytatelnou trefou pod břevno.
Druhá půle patřila domácím, my jsme pouze chytračili a tlačili očima čas. Bílovec byl výrazně aktivnější, zaslouženě snížil a měl i jednu velkou šanci na vyrovnání, ale branku vysoko přestřelil.
Ze tří bodu máme radost, ovšem stalo při nás dnes štěstí, výkon ve druhé půlce nebyl dobrý.