Uplynulý týden vsetínské mládeže 20. září - 27. září

Podívejme se na dění v uplynulém týdnu v rámci vsetínské mládeže.

U 8 a U 9 společně na turnaji

Trenér Lukáš Gargulák

Kluci z obou ročníků mladších přípravek společně vyrazili na turnaj do Valašského Meziříčí.

U 9
Po velmi dlouhé době jsem měl možnost vidět kluky z U 9 a byl jsem velmi mile překvapen, jaký pokrok kluci udělali. Kluci dominovali jak proti naší U8 i dalším týmům. Jedinou velkou výzvou byl tým z Valašského Meziříčí U9, který bohužel zaslouženě předčil kluky a zaslouženě vyhrál.

U 8
Kluci z U8 si mohli vyzkoušet jaké je to hrát, proti týmům které jsou složené převážně ze starších hráčů. Při těchto střetnutí šel vidět především rozdíl ve vyhodnocování herních situací. Dále byl vidět rozdíl, jak kluci kteří už mají vetší zkušenosti s formátem hry 4+1, tak dokážou využít velikosti hřiště a hru roztáhnout. Během turnaje bylo hned několik pěkných situací, za které hráči mají od trenérů pochvalu.

U 10 prohrála doma s Ústím 6:11

Trenér Martin Augusta

Dnešní utkání bylo pro mě taková malá šoková terpie. První půlku jsme hráli velice dobře a po zásluze ji vyhráváme 6:3. Ani ve snu by mě nenapadlo, co nás čeká druhou půlku. To bylo na hřišti pouze hostující mužstvo, které nám nasypalo 8 gólů. Náš fotbal se hraje 60 minut a ne pouze 30 minut. Takže dnes za druhou půli velká pětka. Nemůžeme čekat až k nám přijde míč, ale musíme udělat dva tři rychlé kroky proti míči ať nás nepředskočí soupeř. Na tréninku jsme všichni chytří, ale na zápase jsme z 80 -ti procent ve všem pomalejší než soupeř . Zpracování přihrávky, první dotek s míčem, vedení míče to vše nám stále dělá obrovské problémy.

U 12 prohrála v Šumperku 18:0, U 13 2:9.

U 14

Trenér Martin Nikolén

I přes porážku si zasloužíme potlesk
FC Vsetín - 1.FC Viktorie Přerov 2:5 (1:3)

Jelikož jsme dnes měli problémy se sestavou, museli jsme povolat Matěje a Matyáše z U13 a brankáře Ondru dát do hry.
Sice jsme do 20. minuty prohrávali 3:0, ale v poli jsme o tolik nezaostávali. Branka Ondry na 1:3 nás parádně nabudila a když jsme hned po přestávce snížili na rozdíl jediného gólu, vypadalo to, že to bude boj do samého konce zápasu. Přerováci ale nechtěli připustit žádné drama a po velkém zámku nám dali pro ně uklidňující gól. Škoda, že Dan neproměnil svoji obrovskou šanci. Možná by závěr zápasu vypadal jinak.

U 15 podlehla Přerovu 3:9

Trenér Radim Dobeš

Nemoce a zranění nás decimují tak, že to v pátek večer ještě vypadalo, že nás nebude ani 11. Naštěstí se Michal "kousnul" (zraněný kotník tejpuje a přes bolest nastupuje), Rosťa i po 60km túře jde pomoct (aspoň na lavku) + dva pomocníci z 2009 jdou taky na lavku (kdyby se něco stalo) = děkujeme.
Jak začít ?
Asi první minutou, kdy bez jakéhokoliv tlaku dáme soupeři míč před prázdnou kasu a v čase 1:21 prohráváme 0:1. Vše co si říkáme před utkáním můžeme zmačkat a hodit do koše. Víme, jak to na kluky doléhá a co to s nima udělá. Následuje bojácný výkon bez větší ochoty "zamakat". Rotujeme na postech, ale velký význam to nemá. Až v posledních 15 minutách s Vojtou a Michalem na hrotu se hra "posouvá" blíže k soupeřově svatyni. V posledních 5 minutách se daří i 2x skórovat - najednou je pohyb, je nás (některé) slyšet - ale to je hodně málo.
Snad ve středu s Valmezem navážeme na závěr dnešního zápasu a bude to úplně o něčem jiném.

U 17 podlehla Hranicím

Trenér Tomáš Drábek

Sestava: Bachara, Cabras, Drábek, Dronek, Filák, Filgas Adam, Filgas Patrik, Chromík, Jašek, Konečný, Leckéši, Miklaš, Palát, Ptáček, Švagera, Zezula, Zicha.

Góly: 2 × Jašek, 1 x Konečný.
Utkání začínáme klasicky a opět v jiném složení. Dnešní nabídkou mého kolegy Romana z U19 nepohrdám a v základní sestavě se objevuje kompletní ročník 2006, tzn. 8 hráčů, a 3 hráči 2007. Byl jsem zvědav na to, jak se tento silný ročník popere se stejně starými kluky z Hranic. Shodou okolností soupeř nastupuje v úplně stejném rozložení sil. V úvodních 15 minutách máme fotbalově navrch, přičemž mě trenéři Hranic ujišťovali, že přesun na umělku Pod Pecníkem z bahnité Tyršovky je pro dnešní utkání jen dobře, neboť hrají údajně technický fotbal. My i přesto, že máme fotbalově navrch, nejsme schopni svými dovednostmi a důrazem před soupeřovou bránou dál gól ze zhruba 5 vyložených gólových šancí. Trest přichází obratem. Hráči Hranic udeřili nekompromisně a to hned třikrát v rozmezí 5 minut. Nakoplé míče za obranu a jejich dovednosti v kombinaci s důrazem ukazují našim hráčům cestu. No a z ničeho nic to je 0:3. To už jsme jednou ve VM zažili, ale tady se ukázalo, že hráči, kteří odehráli větší minutáž za U19, do toho logicky nejsou schopni dát ještě více. Góly, které jsme obdrželi, padly po našem nedůrazu před vlastní brankou, právě touto zbraní, jenž je našim klukům dnes úplně cizí. To neznamená, že bychom se vzdali nebo, že bychom zbytek utkání vypustili. Do 2. poločasu pozměňujeme sestavu, ale kýžená změna v důrazu přichází už pozdě. Hráči Hranic si už vše pohlídali. Jak to skoro nikdy nedělám, resp. maximálně jednou za sezónu, tak si toho žolíka beru dnes a neodpustím si připomínku k výkonu rozhodčích. Dnes jim chybělo trochu fotbalové empatie a hráčských zkušeností. V prvním poločase za stavu 0:2 odpustili hostům jasnou penaltu za vražení do soupeře, a ve druhém poločase měl jít brankář soupeře po zákeřném a surovém zákroku na našeho kapitána ven. Jsou to drobnosti, ale na vývoj utkání to mělo určitě vliv. Nicméně i rozhodčí jsou lidé a dělají chyby. Jen je třeba, aby se z nich poučili, a proto jsem si vzal zmiňovaného žolíka. S konstatováním, že jsme si to prohráli sami, pevně věřím v posun ve zmíněných dovednostech a důrazu z naší strany.

U 19 pokořila Hranice 2:0

Trenér Roman Dobeš

Hned od 1. minuty jsme byli aktivnější a nebezpečnější než soupeř. Kluci si vytvořili nespočet dobrých příležitostí, ale všechna zakončení mířila na golmana, případně hodně vedle branky. Hraničtí byli nebezpeční jen po dvou rozích. My jsme se prosadili, až v samém závěru poločasu, kdy Kuba Kusák skvěle udržel těžký míč, Adam Švagera zrychlil hru po křídle a našel Martina Zbranka, který nedal brankáři šanci.
Ve druhé půli jsme byli aktivní jen do vstřelení druhé branky, když opět velmi dobře hrající Valda Durmon našel na dvacce našeho kapitána, jehož střela zapadla k tyči.
Poté bylo nutno z různých důvodů střídat a naše hra uvadala. Soupeř převzal aktivitu, a byl až do samého závěru lepší. Golovky si však vypracoval jen dvě, ale Tonda byl dnes neprůstřelný.
Ve středu nás čeká doma další soupeř z čela tabulky a to Uničov.