23.08.2022

Uplynulý týden vsetínské mládeže 16. srpna - 23. srpna

Podívejme se, jak vstoupily do nové sezony vsetínské mládežnické celky.

U 10 prohrála v Liptálu

Dnes jsme odehráli první utkání okresního přeboru starších přípravek. Zápas kde nám byli za soupeře kluci z Liptálu se nám vůbec nepovedl.  Hosté byli ve všech herních činnostech lepší a po zásluze vyhráli. Když Vám kluci trenér řekne, že budete hrát na určitém postu, tak nemůžete běhat po celém hřišti jak splašené ovečky. To si ještě řekneme na tréninku. Pozitivních bylo pouze pět gólů Michala Orsága , který by se k nám měl připojit.

Trenér Martin Augusta

U 12 prohrála s Hlučínem 1:13. Branka: Michael Zbranek

Sobotní mistrovské utkání s mužstvem Hlučína jsme kvůli nepříznivému počasí odehráli na umělce Pod Pecníkem. A skončilo porážkou 1:13. V zápase hraném na dva poločasy po 40 minut jsme po celou dobu tahali za kratší konec. Bylo znát, že jsme v přípravě odehráli jen jedno utkání s mužstvem Přerova a nebyl čas se více sehrát, kvůli prázdninové absenci některých hráčů. V zápase jsme si vytvořili minimum brankových příležitostí a jediný gol jsme dali ze standartní situace. Na hráčích byla vidět i stoupající únava s vetší porce minut a velikost hřiště, na které nejsou zvyklí. Pro hráče další velká zkušenost a pro nás trenéry nám utkání ukázalo, na co se v tréninku musíme zaměřit.

Trenér Marek Hošťálek

U 13 prohrála s Hlučínem 5:10

Branky: Hořelka 2, Dal Buono, Zbranek, Lukáš.

V neděli jsme odehráli na umělce Pod Pecníkem proti Hlučínu, premiérové mistrovské utkání sezóny 2022/2023.
V tomto ročníku, hrajeme ligová utkání mladších žáku U13, podle nových pravidel 8+1 a na velké brány, které jsou umístěny mezi dvěma „šestnáctkami“, hrací doba 2x40 minut.
Neděláme si z toho velkou hlavu a jdeme na to. Bohužel jsou ještě prázdniny a proto opět jako každý rok, začínáme soutěž v oslabení, z důvodu nepřítomnosti několika hráčů.
V první půli jsme trochu nervózní, ale i tak si dokážeme vypracovat několik tutových šancí, které kupodivu neproměňujeme. Soupeř je na míči šikovnější, hbitější, což se nelze divit, neboť mnoho hráčů prošlo i akademií Baníku.
My se pomalu zahříváme a do druhého poločasu jdeme s odhodláním zlepšit hlavně zakončení.
To se nám také daří a mezi 40 – 70 minutou jsme to my, kdo je více na míči. Velmi zdařilou půlhodinku jsme okořenili i několika nádhernými góly! Snižujeme na rozdíl jediné branky a v tyto okamžiky je radost se na vás dívat. Vyrovnání visí na vlásku. Bohužel, opět lacině inkasujeme, poté už nemáme síly na zvrat. V poslední desetiminutovce lovíme balón ještě 4 x ze sítě.
I tak mám ze zápasu velmi dobrý pocit, většina hráčů makala naplno a odvedla kus fotbalové „práce“. Především výkonnostně převyšovali ti, kteří měli během letní přípravy nejvíce tréninkových jednotek, posun je tam naprosto viditelný a zřejmý.
Celkově velká pochvala pro všechny a zejména obranná trojice šla příkladem. Kuba zastal pozici stopera na velkou jedničku!

Trenér Martin Zbranek

U 14 prohrála s Uničovem 3:9. Branky: Kamenár 2, Tomeček.

První naše mistrovské utkání na velkém hřišti pro nás nedopadlo výsledkově dobře. To ale vůbec nevadí, určitě jsem viděl v zápase mnoho dobrých věcí. Věřím, že časem se více sehrajeme a náš výkon bude zase o něco lepší.

Trenér Martin Nikolén

U 15 prohrála s Uničovem 2:4. Branky: Králík a Dančák.

My se v 1. půlce snažíme o kombinační fotbal - soupeř hraje jednoduše vše dlouhým míčem "nahoru". V druhé půli měníme posty a chceme krom kombinace občas soupeři oplatit "stejnou mincí" - nedaří se (chybí kvalita). Klukům snahu upřít nelze - skórovat první, jistě by se utkání vyvíjelo jinak.

Trenér Radim Dobeš

U 17

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 5:5 (3:0)

Branky: 2 × Konečný, 2 x Miklaš, 1 × Cabras.

Ukázala se vyzrálost našich hráčů ročníku 2006, protože svým výkonem jsou vzory pro začínající ročník 2007. Prostě to bylo opravdu utkání dvou rozdílných poločasů, kdy jsme ve druhém našli recept na zmiňovaný vysoký presink Valmezu.

Trenér Tomáš Drábek

U 19 prohrála s Valmezem 2:7. Branky: Řezníček 2.

Soupeř nás předčil ve všech herních činnostech, odvaze, důrazu a chuti zvítězit.
My jsme se prezentovali malým zápalem do hry, minimální soubojovou aktivitou a většina spoléhala, že se to bez emocí uhraje nějak samo...
Přesto jsme za 90 minut měli asi pět solidních záblesků, které měly slušné parametry. Domácí však takovou aktivitou hýřili 75 minut, z čehož plyne, že náš výkon nemohl stačit.