Uplynulý týden vsetínské mládeže 23. srpna - 30. srpna

Jak si uplynulý týden vedla vsetínská mládež?

U 8 na první turnaji OFS Vsetín

Lukáš Gargulák - trenér

Kluci z U 8 se zúčastnili v neděli turnaje ve Valašské Polance. Během turnaje se utkali se soupeři z domácího oddílu, Liptálu, Hovězí a Lidečka. Kluky musím pochválit, že se během turnaje snažili přehrávat soupeře 1 na 1. Bohužel na některých klucích se již projevují dlouhé prázdniny, a jejich soustředění se během utkání vytrácí, které poté zapříčiní góly v naší síti. Uvidíme, jak se tento aspekt hry změní se začátkem školního roku. V průběhu podzimní části nás čeká spousta turnajů, kde budeme moci ukázat, co vše jsme se naučili.
Sestava: V. Sacher, J. Loučka, M. Látal, V. Ondra, M. Stupavský, L. Zimek, M. Bačo (všichni hráči 2015).

U 10 vyhrála v Lačnově 21:12.

Martin Augusta - trenér

Dnešního dopledne jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání, tentokrát do Lačnova. Oproti minulému zápasu se nám už vrátili někteří kluci z dovolených a hned musím podotknout , že to bylo na naší hře znát . Už jsme se dokázali na několik málo přihávek dostat od naší branky k brance domácích , kde jsme častokrát úspěšně zakončili . Takhle nějak bych si to představoval i v dalších zápasech. Odměnou nám byla výhra 21:12 a potlesk od vašich rodičů. Dnes se mi to opravdu moc líbilo, i když tam samozřejmě bylo pár nedostatků, ale ty se nám snad podaří na trénincích odstranit. Jen tak dále kluci.

U 12 ve Frýdku - Místku

Marek Hošťálek - trenér

Zápas ve Frýdku Místku nám ukázal, že náš tým ve kterém máme i o 2 roky mladší hráče není schopen konkurovat top týmům žákovské ligy. Kluky musím pochválit, že po celý zápas se snažili, bojovali ale soupeř nás k ničemu nepustil a dal nám lekci z rychlosti, důrazu v osobních soubojích a hlavně v proměňování střeleckých příležitostí. Zápas skončil výsledkem 19:0. Pro kluky další velká zkušenost s top týmem žákovské ligy.

U 12 porazila Bílovec

Vojtěch Polčák - vedoucí mužstva

Prázdninový středeční den, měříme síly s ligovými hráči Bílovce. Jsme si dobře vědomi, že tohle je soupeř z kategorie pro nás hratelný. Bylo vidět, že od začátku zápasu si kluci na soupeře věří a i velké hřiště, na které si postupně zvykáme, nám tentokrát nebylo tak velkou překážkou. Hra je hodně vyrovnaná a do 70. minuty zápasu stále nerozhodná: 3:3 Posledních 10 minut zápasu jsme měli více sil a šikovností.
Vše začalo v 72. minutě, kdy střídající Honza Augusta po pěkném průniku od poloviny hřiště, chladnokrevně zakončuje a posílá nás do vedení. Následuje několik protiútoku i přečíslení ale naše obrana vše zvládá a drží stále naději na slušný výsledek. Vše s velkým přehledem uklidňuje Michal Zbranek, který krásnou hlavičkou zvyšuje skóre zápase na 5:3.

Branky: Honza August 2x, Varaja Vojta 1x, Varaja David 1x, Michal Zbranek 1x.

FC Vsetín- Bílovec 5:3 (2:2)

Pochvala patří všem za přístup k zápasu a doufáváme, že přidáme i další vítězné body.

U 13 padla s Bílovcem

Martin Zbranek - trenér

Na velké Tyršovce, jsme odehráli druhý mistrovský zápas proti klukům z Bílovce.
V prvních 15 minutrách se zdálo, že to bude naprosto vyrovnané utkání. Dali jsme i první gól po pěkné akci, kdy zakončoval Marek. Poté jsme však soupeři umožnili naprosto lehce otočit skóre po našich chybách a jedné zbytečné penaltě až na 1:3.
Nevzdávali jsme se a po zbytek poločasu hráli otevřenou a vyrovnanou partii. To se nám také zúročilo, kdy po nádherné individuální akci snížil Maty na rozdíl jediné branky, po dalekonosné dělovce. V druhém poločase jsme však nenavázali na výkon z prvního.Bohužel jsme nebyli tak efektivní v zakončení, ujala se pouze jedna střela Marka a to je málo na to, abychom mohli pomýšlet i na dobrý výsledek.

U 13 ve Frýdku - Místku

Se soupeřem jsme se domluvili, že budeme hrát oba zápasy mladších žáků v jeden čas na dvou hřištích. Měli jsme na střídání pouze 3 hráče a to ještě Ondra a Tomáš bez jediného tréninku za posledních 14 dnů. I tak jsem vletěli do utkání nebojácně a diktovali jsme tempo hry. Prvních 20 minut utkaní bylo snových. Dokázali jsme soupeře přehrávat a vstřelili jsme i Michalem dva nádherné góly. Další dvě šance jsme nevyužili. Věřili jsme si a já byl přesvědčen, že odehrajeme velmi povedený zápasa a možná i nějaký ten bodík odvezeme.
Bohužel, zbylých 20 minut první půle naprostý propadák. od 24 - 37 minuty jsme dostali 7 branek ! Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním, že se pokusíme navázat na prvních 20 minut.
To se nám částečně dařilo a hráli jsme opticky vyrovnanou partii. Nebyl to zápas, kde by jsme se jen bránili, jako tomu bývalo z kraje loňské sezóny, kdy nám například tento soupeř nasypal 24 branek. Bohužel,naše tutovky zůstaly nevyužity, krom jedné nádherné střely od Claudia, na druhé straně soupeř měl velmi vysokou potenci při zakončení. Brankář domácích byl u všech rozvíjejících se akcí, hrál prakticky falešného stopéra až po polovinu hřiště a tím pádem jsme byli neustále přečíslováni. Nedokázali jsme ani včas přistupovat k hráčům, ti pak měli dosti času k přihrávkám, nebo zakončení.

U 14 prohrála v Třinci 3:0

Martin Nikolén - trenér

V tomto utkání jsme byli blízko senzaci.
Domácí nás sice přehrávali, vytvářeli si i šance, ale skvěle chytající Ondra nás pořád držel ve hře. Dokonce jsme mohli jít do vedení, ale Dan neproměnil svůj únik z půlky hřiště. Třinec své střelecké trápení nakonec prolomil v 64.minutě a zaslouženě vyhrál. Kluci přesto zaslouží pochvalu, opět jsme zápas příkladně odmakali a kdoví jak by to skončilo, kdybychom se ujali vedení my.

U 15 také proti kvalitnímu Třinci

Radim Dobeš - trenér

Dnešní venkovní zápas v Třinci začíná nepříjemností - na sraz nedorazil Jáša (zdravotní potíže) a to hned na úvod hatí plány v rozestavení. Když ve 2. minutě neproměňuje Manina samostatný nájezd je to velká škoda (jistě by nám s vedením narostla křídla). Všechny 4 obdržené branky v první půli jsou z kategorie "laciných" - a nám opět chybí kvalita v poslední třetině hřiště - velká škoda. V úvodu druhé půle opět dostáváme "zbytečný" gól - poslední rok stále stejná písnička (furt dokola). Když už se nám podaří hezkou souhrou vstřelit gól, tak si okamžitě po rozehraní necháme vstřelit šestou branku. Většina kluků dnes střídá nešikovná rozhodnutí se záblesky kvality - poměr je bohužel 3:1. Snad budeme příští týden ve 100% účasti a musíme věřit, že si to konečně "sedne".

U 17 má odloženo utkání se Starou Bělou na 17. 11.

U 12 prohrála se Starou Bělou

Roman Dobeš - trenér

K vidění bylo bojovné utkaní hrané ve velkém nasazení. Šanci se však rodilo málo. Gól, který posadil hosty do sedla jsme jim špatným rozhodnutím darovali sami. I přes velkou snahu jsme si ve druhé půli vypracovali jen dvě šance. Běla se soustředila na obranu a povedl se jim ještě jeden výpad, kdy se z dálky trefil krásně Maršálek. Přístup našich hráčů byl mnohem lepší jak ve Valmezu, ale našemu dorazovému ročníku (2004) se zatím nedaří strhnout utkání rozdílovým výkonem nebo alespoň mimořádnou, zdařilou akcí pro vsetínské barvy.
Za týden ve Štramberku máme další možnost reputaci napravit a zrušit bodovou abstinenci.