21.02.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 21. února

Podívejme se na dění ve vsetínské mládeži v uplynulém týdnu.

U 10 na Zimní lize Ládi Štěpána

Desátý ročník zimní ligy mladších žáků pokračoval v sobotu finálovým kolem, kde se kvalifikovalo 8 týmů.
Skupinu kde máme Rožnov, Jarcovou a Valašskou Polanku vyhráváme a postupujeme do dalších bojů o poháry zimní ligy. Po dlouhé pauze hrajeme důležitý zápas o finále proti Val. Bystřici. V kvalifikaci jsme s nimi remizovali a i tady to vypadalo na vyrovnaný zápas. Rozhodlo pár okamžiků, jedno špatné střídání, kde jsme ztratili důležitou pozornost a rychle rozehraný rohový kop. Zápas prohráváme 3:5 a jdeme hrát o třetí místo proti Val. Meziříčí. V zápase o třetí místo nám ale nešlo vůbec nic. Scházel pohyb s míčem i bez míče, účinné rozehrání a přesné zakončení. Po zásluze prohráváme 0:4 a končíme na čtvrtém místě. Celkovým vítězem se stal Rožnov a kluky trochu těší, že jediný kdo je v sobotu porazil 3:0, byl právě Vsetín.

Branky: Gattermayer 2x, Hořelka 1x, Trochta 1x, Děckuláček 3x, Mikula 3x.

Sestava: Krejčí Ondřej, Dvořák Vojta, Gattermayer Ondřej, Hořelka Filip, Nerodil Jakub, Lukáš Tomáš, Děckuláček Tadeáš, Trochta Marek, Malík Matěj, Mikula Lukáš, Polčák Robin, Kopecký Tomáš.

Vojtěch Polčák

U 17 se zapotila se starším dorostem Rožnova

Úvod vyšel skvěle. Po přihrávce Kuby K. se chytře prosadil Kopy. Hosté přidali v nasazení a my byli převážně o krok všude později. Rožnovští dobře kombinovali a hráli "první housle" celý poločas. Nám se povedly za 45 minut již jen dvě akce.
V půli druhé jsme měli silný vítr v zádech my a výrazná aktivita byla tentokrát na našich kopačkách. Navíc z většiny našich hráčů sršela touha výsledek otočit, což se nakonec i povedlo.

Vsetín U 17 - Rožnov U 19 3:2 (1:2)

Branky: Kopřiva, Kusák, Miklaš - Baroš, Pavlica.

Roman Dobeš

U 14 padla 10:1 v Novém Jičíně

Ve vichru takovém, že i volně stojící odpadkové koše létají vzduchem, dnes "po ránu" nastupujeme v Jičíně k odvetě. Oba celky doznávají oproti minulému týdnu výraznějších změn v sestavách - u soupeře to jde do plusu u nás do mínusu (což se dalo očekávat). Nevím čím to bylo, ale dnes jsem si připadal, jak na 1. zápase mladší přípravky. Nejsme schopni si nahrát na 5 metrů, reagujeme "až se to stane" (předvídání je v rovině science fiction), srdíčko předvádí sem tam dva/tři hráči a za 45 minut "po větru" ani pořádně nevystřelíme na bránu. Fakt bych rád vyzdvihl něco pozitivního nebo alespoň někoho za lehce nadstandardní výkon, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím nic a nikdo mě nenapadá.
Snad na tento "výkon" rychle zapomeneme - přistoupíme 100% k tréninku a v sobotu proti Jablůnce předvedeme naprosto něco jiného.

Radim Dobeš

U 19 porazila vysoko Zlín - Lůžkovice 8:0

Sestava: De Gano (Freund), Satín (Kopřiva), Rodek, Orság, Žídek (Horák),
Jančina, Di Maio, Durmon, Dobeš, Zbranek (Ščuka), Řezníček.

Góly: Jančina - 4, Řezníček - 2, Di Maio, Ščuka.

Přípravné utkání s 2 mužstvem tabulky Zlínského KP nás nezaskočila ani nepřízeň počasí a poprali jsme se s úklidem terénu kde patří dík i rodičům našich hráčů p. Rodkovi a Jančinovi a tak jsme zprovoznili terén UT i pro další naplánované zápasy v odpoledních hodinách!

První poločas nás nezastihl v herní pohodě a nepřidali jsme zápasu "šťávu", kterou po hráčích vyžadujeme. Soupeř nás však nepotrestal ani z pokutového kopu.
Ve druhém poločase jsme přidali na pohybu a skóre narůstalo.
Střelecky disponovaný Jančina se trefil 4x i když 2x s přispěním soupeře.
V neděli v 15,30 hostíme v generálce na mistráky Frenštát.

Jaroslav Kulhaj

U 15 porazila OFS Vsetín U 17 7:1

Další ze série přípravných utkání jsme dnes sehráli s výběrem OFS Vsetín U 17. Již během týdne bylo jasné, že pokud budeme chtít domluvené utkání odehrát, tak budeme muset požádat naše U 17 o výpomoc. Včera odpoledne to dělalo celkem "- 7 hráčů".

Mé poděkování patří klukům z ročníku 2006 za nezištnou a potřebnou pomoc. Konkrétně děkuji Filipovi, Giovannimu, Ondřejovi a Tondovi v bráně.

Hodnocení utkání bude dnes velmi krátké. V 1. poločase s námi soupeř držel krok a ohrožoval naši bránu. Ve druhém poločase soupeř fyzicky odpadl.

Tomáš Drábek

U 13 prohrála s Valmezem

TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 5:1

Zápas nebyl z naší strany úplně špatný. V poli jsme určitě nebyli horší, ale zatímco domácí hráči své šance dokázali využít, naše příležitosti buď chytil domácí brankář nebo jsme vůbec netrefili bránu. Naši jedinou branku dal Chips.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Kristian Nosek (Kikoš), Adam Tkadlec, Tom Brambor (Chips), Jirka Meitner, Filip Hořelka.

Příští zápas hrajeme doma v neděli 27.2.2022 proti Kateřinicím. Začátek utkání je v 10:00.

Martin Nikolén

U 11 vyhrála Zimního krále starší přípravky

V sobotu se po dlouhé pauze opět odehrál zimní turnaj starší přípravky, kde obhajujeme prvenství.
V hale na Hovězí vše začalo ráno a my hrajeme první zápas proti Val. Polance. Vyhráváme 7:4 a čeká nás ve skupině Hrachovec a Branky na Moravě. I tady jsme úspěšnější a skupinu vyhráváme. Hrachovec nás dobře prověřil a zápas to byl hodně vyrovnaný do samého závěru 2:1. Po obědě a dlouhé pauze nás čeká důležitý zápas o postup do finále. Proti Francové Lhotě hrajeme s chutí a maximálním nasazením. Hodně se i zapojují kluci ročníku 2013 a odměnou jsou jim krásné a i chytré góly. Vsetín – Francová Lhota 11:1 Finálový zápas je složitý, soupeř z Jarcové tu dnes hraje suverénně a zatím neinkasoval ani jednu branku. V bráně mají nám dobře známého obra… kterému do házenkářské branky je problém dát nějaký ten gól. Ale kluci to dokázali a náskok 2:0 sliboval vítězství. Vše se ale zamotalo a za stavu 2:1 a 7 minut do konce zápasu to nabralo na obrátkách. Hala hučela jak zimní stadion na Vsetínském Lapači. Rodiče obou týmu fandili a pro nás vše dopadlo dobře. Putovní pohár i hezké zážitky vezeme zase domů.
Pro hráče velká pochvala za celkový přístup k turnaji a rodičům děkujeme za podporu a výdrž…

Branky: Surý Vít 7x, Varaja Vojta 7x, Metelka Cyril 1x, Augusta Jan 2x, Krátký Vojt 1x, Trnka Matouš 2x, Loučka Matouš 5x

Sestava: Kopecký Tomáš, Surý Vít, Metelka Cyril, Varaja Vojta, Augusta Jan, Krátký Vojta, Šuráň Jan, Vyškovský Matyáš, Trnka Matouš a Loučka Matouš.

U 7 na turnaji v Rožnově

Kluci z U 7 se v neděli v dopoledních hodinách zúčastnili turnaje v Rožnově pod Radhoštěm. Byl to již pátý turnaj, kterého jsme se během této zimy zúčastnili. Tentokrát se turnaje zúčastnilo 7 týmů. Domácí tým z Rožnova pak dále Valašské Meziříčí, Ratiboř, Jarcová, Prostřední Bečva a jak už bývá zvykem, tak také 2 týmy z našeho klubu. Hrálo se jednokolově, kdy každé utkání se hrálo 12 minut. Věřím, že turnaj splnil očekávání, a že všichni zúčastnění si tento turnaj užili.
Hodnocení předvedené hry: Kluky v první řadě musím pochválit za práci s míčem, která se stále a stále zlepšuje. Je to dovednost, na které se snažíme pracovat, a pak za odměnu jsou momenty v zápase, kdy vidíme, že hráčům nevadí, zda vede míč levou či pravou.
Další dovedností jsou kličky a přecházení 1 na 1. Zde také vidím velké zlepšení u kluků, u kterých to nebylo tak časté. Je super vidět, že se kluci snaží kličky zakomponovat do jejich hry a využívat toho co se naučili. Odměnou jsou za to pěkné akce a spousta gólů, které vsítí.
Jelikož kluci zanedlouho (po létě) budou spadat do kategorie mladších přípravek, tak pomalinku se začneme připravovat na větší hřiště s větším počtem hráčů, tak ať poté nejsme překvapeni z toho takzvaného ,,letiště,,(35x24m), kde už nebudou mantinely.
Sestava (Všichni ročník 2015): V Sacher, V Pinďák, O. Miklaš, L. Zimek, M. Stupavský, J. Vychopeň, K. Janiš, T. Válek, M. Maňák, J. Jakeš.