Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 28. února

Podívejme se na aktuální dění ve vsetínské mládeži.

U 12 proti Kateřinicím

Včera jsme odehráli přípravné utkání proti mladším žákům z Kateřinic.
Po celou dobu utkání, jsme měli viditelnou převahu, Kateřinice nás v některých momentech přehrávali jen díky starším a urostenějším klukům, ale na čáře byl velmi jistý Ondra Krejčí !
V zápase bylo k vidění několik pěkných akcí, ale také mnoho chyb a špatných momentů. Někdy se zdálo, že nehrajeme fotbal, ale plácanou.Někteří stále nejsou schopni pochopit, že fotbal je o pohybu, rychlosti a dravosti.
Snad se nám lépe povede již o víkendu na Baťově v Otrokovicích, kde nás čeká dvojročník mladších žáků, hrající Krajský přebor.

FC VSETÍN - KATEŘINICE mladší žáci 6:3

Branky: Zbranek 3, Varaja, Surý, Děckuláček

Sestava: Krejčí, Hořelka, Trochta, Filgas, Gattermayer, Surý, Děckuláček, Lukáš, Zbranek, Dal Buono, Výchopeň M, Varaja D, Varaja V, Nerodil.

Martin Zbranek

U 9 na Trianglu v Zašové

Včera jsme si zajeli zahrát do nedaleké Zašové. V prvním utkání proti Valmezu jsme tahali za kratší konec a dostáváme nařezáno 7:0. Po menší domluvě porážíme kluky ze Zubří. Poté nás čekal domácí tým, který porazil kluky z Valmezu 4:2. Kluci mě i rodiče velice příjemně překvapili a hrají naprosto vyrovnaný zápas, který končí smírně 2:2. Takže přístě kluci začínáme hrát už od prvního zápasu. Zítra se uvidíme v Janové.

Martin Augusta

U 17 proti Lhotě u Vsetína

Asi 15 minut jsme hledali odvahu a cestu, jak se postavit do souboje, kdy hrát rychleji, kdy naopak míč držet. Hosté měli během této čtvrthodiny více ze hry a tři golovky, které Tomáš perfektně kryl. Poté si kluci začali více věřit a přebrali aktivitu, kterou úročili dobrou hrou, korunovanou krásnými goly.
Druhá půle měla podobný průběh. Na držení míče to bylo 50/50, Lhota si celkem za zápas vypracovala osm velkých šancí, my o 1/3 více. Tomáš Freund však měl velký den a 7x souboj se střelci soupeře vyhrál. Jeho jistota nám dávala křídla a kluci opět narostli a předváděli krásné akce s golovou třešničkou.
Za týden nás čeká generálka s SK Brno-Líšeň, kteří hrají MSDL a 12.3. se rozjede jarní kolotoč MSDD v Uničově.

FC VSETÍN - LHOTA U VSETÍNA 8:1 (4:0)

BRANKY: 2 MIKLAŠ, po 1 KOPŘIVA, KUSÁK, LECKÉŠI, FILIP, ŠVAGERA ADAM a ONDRA.

SESTAVA: FREUND, CABRAS, ŠMARDA ( 58. ŠČUKA ), SOMMER, KONEČNÝ, ŠVAGERA A, LECKÉŠI, KUSÁK, FILIP, KOPŘIVA ( 20. ŠVAGERA O), MIKLAŠ.

Roman Dobeš

U 14 proti SD Jablůnka/Jarcová

Na sobotní odpoledne si zveme k přípravnému zápasu starší žáky sd Jarcová/Jablůnka. Kluky připravujeme na fakt, že hosté (disponující 4 opravdu chlapáky) budou hrát důrazně a rozhodně nevypustí žádný souboj. To se naplňuje měrou vrchovatou - od úvodního hvizdu je k vidění spousta "fest" (ale fér) střetů. My se s touto skutečností srovnáváme až někdy kolem 20. minuty. Bohužel při jednom takovém souboji v 15. minutě si Zajko nešťastně přisedne ruku - následuje cesta do špitálu a verdikt zlomeniny zápěstí s dobou léčení 4-6 týdnů je pro nás zprávou více než špatnou.

Na první branku v naší síti dokážeme reagovat zvýšenou aktivitou, která vyústí v otočení skóre po Hořově brejku a následné penaltě a Pavlem dobře vyřešeným soubojem 1/1 + pohotovým zakončením Matesem. Hned v úvodu druhé půle opět zbytečně inkasujeme a následuje 20minutový blok "boje" o každý metr hřiště - není nouze o gólové příležitosti, ale střelcům zvlhnul střelecký prach.

V poslední třetině utkání 2x darujeme soupeři gól - ten neodmítá a odskakuje na 2 branky. Po nápovědě trenéra ihned z půlky snižujeme a k mému milému překvapení stupňujeme tempo hry a snažíme se srovnat - příležitosti jsou, ale nejsou vyřešeny gólově - škoda. V poslední vteřině - patrně po faulu na gólmana (ale je již konec, takže se nepíská) soupeř kosmeticky skóre upravuje. Za celých 90 minut bych kluky spíše pochválil - zejména posledních 10 minut bylo opravdu výživných a zde rozhodně palec nahoru. Odvetu si dáme příští neděli na trávě v Jablůnce.

Radim Dobeš

U 13 porazila Kateřinice

Po domluvě s hostujícím trenérem jsme odehráli utkání mezi velkými vápny. Evidentně nám to prospělo. Svým pohybem jsme si dokázali nacházet volné prostory a místy i pěkně kombinovali. O naše branky se podělili pouze dva hráči, Chips 4x a Adam 3x..

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Adam Tkadlec, Tom Brambor (Chips), Tom Gurný, Eliáš Orda (Eli), Štěpa Evják.

Příští zápas hrajeme další víkend proti Ústí u Vsetína. Začátek utkání a místo zápasu bude ještě upřesněno.

Martin Nikolén

U 12 v Otrokovicích

sobotu jsme si domluvili jako předzápas mužů, přátelské utkání na Baťově, proti domácím mladším žákům, hrajícím krajský přebor Zlínského kraje.
Ještě dopoledne před zápasem jsem dostával po celotýdenních omluvách další, a tak jsem byl nakonec rád, že jsme odjeli k zápasu alespoň v 10 hráčích do pole.
Baťov měl ve svých dvou plných formacích několik šikovných a kvalitních hráčů ročníku 2009, ale my jsme tentokrát odehráli velmi podařené utkání.
Naše hra byla plná nápaditých kombinací a pohybu, který nám v posledním zápase chyběl. V některých osobních soubojích jsme sice zákonitě propadávali, ale vše jsem si vynahrazovali dobrou kombinací a zakončením.
Pochvala patří všem hráčům, od brankáře, až po útočníky, nad to bych chtěl vyzvednout Ondru Gattermayera, který ač ve čtvrtek ještě s teplotou v posteli, tak v sobotu odehrál zatím svůj nejkvalitnější zápas. Bylo ho celé hřiště, jako stopér včera nepřekonatelný!
Hráli jsme časově 2x40 minut a kromě prvního gólu, který jsme dostali z penalty, jsme další dva góly dostali oba až v poslední minutě.

Chlapci, jen tak dál a hlavně poctivě trénovat !

BAŤOV - FC VSETÍN 3:7 (1:4)

Branky: Zbranek, Hořelka, Dal Buono, Filgas, Varaja D, Výchopeň, Lukáš.

Sestava: Krejčí, Gattermayer, Hořelka, Dal Buono, Varaja D, Varaja V, Děckuláček, Lukáš, Výchopeň M, Zbranek, Filgas.

U 19 porazila Frenštát 2:1

Sestava: De Gano (Freund), Dobeš, Rodek, Orság, Žídek, Horák, Durmon ( Satin), Ščuka, Jančina, Di Maio (Mikuš) , Zbranek,

Góly: Zbranek, Jančina.

Chtěli bychom poděkovat hráčům za přístup k zimní přípravě a určitě potěšila nás i vás šňůra osmi vítězných zápasů v řadě, kterou ještě hráči nezažili.
Byli bychom rádi kdybychom sérii prodloužili o dohrávku podzimu již v mistráku s Třincem v neděli 11,00 na UT.

Jaroslav Kulhaj

U 15 prohrávla v odvetě s okresním výběrem U 17 2:4

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Ptáček, Sedlák, Zezula, Zbranek, Zicha.

Góly: 1 × Zezula, 1 × Filák.

Druhé ze série přípravných utkání s výběrem OFS Vsetín U17 jsme odehráli dnes za krásného fotbalového počasí. Mohu říci, že se nám vrátili nemocní a zranění, a proto jsem nemusel oslovit naše U17 s žádostí o pomoc. Jen na postu brankáře máme stále velký problém, který řešíme utkání od utkání vypůjčením brankářů z týmů U17 a U14 a z Jarcové. Dnes nám pomohl zkušený a skvěle chytající Tonda Ptáček.

V týmu výběru OFS Vsetín U17 dnes došlo ke změnám v nominaci a zahráli si noví hráči doplnění o ty z minulého týdne. Projev tohoto týmu se nedá s tím z minulého týdne porovnat. Hned od první minuty byl k vidění moderní, rychlý a na jednu stranu přímočarý fotbal. Ovšem nechyběla ani kombinační hra doplněná o individuálními dovednostmi hráčů obou týmů. Tak, jak je v poslední době pravidelně vidět v našem týmu, tak nám trvá cca 15 až 25 minut v každém utkání, než se dostaneme do tempa. Jinak tomu nebylo ani dnes. Prvních 20 minut bylo lehce mínusových. Na druhou stranou jsme stále v přípravě a dnes jsme zkoušeli zase jinou sestavu s navrátivšími se hráči, což může být tou příčinou. Tréninkové manko, herní výpadek, atd. Do druhého poločasu jsem postavil čtyři nové hráče. Lehce jsme ztratili útočnou sílu, ale na druhou stranu dnes měli možnost všichni předvést co v nich je. Tito hráči, jenž nastoupili ze střídačky, mě také nezklamali. S klidem v duši mohu konstatovat, že dnešní optimální soupeř nás, resp. mě posunul dále k našim cílům. Tím je udržení 3. místa v divizní soutěži U15.

Příští týden hrajeme doma s SK Líšeň, a to už bude opravdu generálka se vším všudy. V týdnu se kluci máte možnost na tréninku na toto utkání dokonale připravit, neboť to také nebude procházka růžovým sadem. Jak se k tomu postavíte je jen a jen na Vás. Již zítra máte možnost ve Fighters centrum Spartakus Vsetín s Martinem Honem, který se proboxoval do národního týmu, stal se mistrem republiky a byl stříbrný na mistrovství světa. Jak to bude s Vámi? Já pevně věřím, že čtyři měsíce s ním strávené Vám něco daly a pochopili jste o co jde! Jste skvělá parta a za dnešní výkon máte moji pochvalu.