22.06.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 20. června

Podívejme se na uplynulé dění ve vsetínské mládeži.

U 7 na turnajích v Kateřinicích a Bojkovicích

Závěrečný turnaj mladších přípravek se odehrál v pěkném sportovním areálu v Liptále. Kluci předváděli v horkém počasí pěkné akce a velmi hezké individuální výkony. Celou svou skupinu vyhráli, v semifinále poté porazili Nový Hrozenkov. Ve finále jsme se utkali s týmem Karolinky, který jsme porazili a mohli se tak radovat z poháru přeborníka okresu. Chtěli bychom poděkovat všem klukům za předvedenou hru, rodičům za podporu a rovněž organizátorům turnaje a soupeřům.

Lukáš Gargulák

U 9 přeborníkem okresu

Lukáš Fujerík

U 10

Poslední dvě kola okresního přeboru st. přípravek odehrány.
První utkání proti Jarcové U11 herně nebylo úplně tak špatné a i trenér Jarcové po zápase uznale konstatoval, že ho kluci v poli překvapili, jen jim scházelo to zakončení. Podle mě i obrana hodně vázla a celkově náš výkon byl ospalý.
Vsetín U10 – Jarcová U11 4:15

Druhé a zároveň poslední utkání hrajeme v Rajnochovicích.
Zápas začínáme dobře a jdeme do vedení, které v první půli jen navyšujeme. 10:4
Druhá část zápasu se úplně mění a Rajnochovice začínají mít převahu na míči.
Hrají hodně tvrdě a osobní souboje často prohráváme: inkasujeme 4 góly a vše se jen dál dramatizuje.
Na konec vše zvládáme a celkové skóre posledního zápasu této sezony se zastavuje na
11:8 pro nás.

Rajnochovice – Vsetín U10 8:11

Velká pochvala pro všechny kluky, sezona nebyla vůbec jednoduchá a spousta z vás chodila hrát i k U11., která doslova válčila proti hodně urostlým žákům.

Branky: Bachara Kyryl 6x, Trnka Matouš 2x, Malílk Matěj 2x, Nerodil Jakub 3x Polčák Robin 1x Kopecký Tomáš 1x

Sestava: Dvořák, Polčák, Vyškovský, Bachara, Malík, Syniuk, Tkáč, Krátký, Trnka, Nerodil, Kopecký, Makar, Loučka.

Vojtěch Polčák

V pondělí hrajeme poslední zápas okresního přeboru žáků, proti Valašské Polance.
Účast je tentokrát hodně veliká a je vidět že poslední zápas sezony si nenechají ujít skoro žádní kluci co okres hráli. Zápas je hodně vyrovnaný ale jsme to my a kapitán Filip Hořelka který otevírá skóre zápasu 1:0. Těsně před koncem první půle dostáváme gól po rohovém kopu. 1:1
Druhá půle se vyvíjí dost podobně a opět Filip Hořelka skóruje, posílá Vsetín do těsného vedení 2:1
Čelíme velkému tlaku soupeře, který chce vyrovnat a skoro se mu to i podařilo. Výborná obrana a pohotový Ondra v bráně vše dobře vyřešili. 60 minut se naplnilo, rozhodčí fouká do píšťalky a kluci se opět radují.
Pochvala patří určitě všem. Děkujeme klukům od Martina Zbranka (U12),kteří nám chodili pomáhat. U11 doslova válčila v sezóně 2021/22 i proti 13-14. letým hráčům...

Vsetín U11 – Valašská Polanka 2:1

Góly: 2x Hořelka Filip

Sestava : Krejčí Ondra. Meteka Cyril, Filgas Jakub, Varaja Vojta, Kopecký Tomáš, Malík Matěj,Varaja David, Krátký Vojta, Trnka Matouš, Hořelka Filip, Mikula Lukáš, Vlček Petr, Polčák Robin, Nerodil Jakub,Bachara Kyryl, Augusta Honza, Gattermayer Ondra, Trochta Marek.

Cyklotrénink U 12

Máme po sezóně a tak jsme místo fotbálku zvolili zábavu na kolech.
Škoda jen, že se neodvážilo vyjet více kluků, protože bychom chtěli zařadit několik cyklo tréninků i do letní přípravy a chtěli jsme vidět, jak nám to pojede.

Včerejší trasa vedla na kraj Semetína, přes kopec na chatu Nivku, kde byla přestávka, poté jsme sjeli kolem vysílače do Ratiboře na zmrzlinu, která nám byla odměnou.

Děkuji Rodičům, kteří mi pomáhali v "náročném terénu".

Příští týden, bychom si to zopakovali, ale jinou trasu a možná na konci cesty opečeme i špekáčky.

Martin Zbranek

U 17 prohrála s Valmezem

V sobotu přišly další tři omluvenky a tak bylo jasné, že rozlučkový zápas se sezonou bude velmi náročný.
Druhý tým soutěže předváděl od 1.min velmi dobrou hru a my jsme se s řadou hráčů, kteří hráli na netradičních postech dlouho hledali. Již v 6.min jsme namazali Bořkovi Koňařikovi na dvacku krásně proti noze a síť se napnula až k prasknutí. Za 10.min si po sérii tečí a divokých odskoků dáváme vlastence, a když ztrácíme ve 20.min před dvacítkou balon soupeř nám zasazuje třetí úder. Provádíme korekci ve středu pole a hra se maličko srovnává. Těsně před pauzou špatně rozehrává i Valmez a dobře hrající Ondra Švagera snižuje po příhře Petra Koňaříka.
V šatně opět přeskupíme řady a hra se nám od 46 - 70.min velmi daří, hosty přehráváme máme tři obrovské šance, ale branka nepřišla. V 73.min zapnul turbo rozdílový hráč hostů a blýskl se další krásnou brankou. My byli jako opaření a Valmez mohl 4x navýšit skore, Tonda však chytil i nemožné !
V posledních minutách kluci opět přidali. Petr ještě prázdnou branku přestřelil, ale posledním šikovným střelcem zápasu byl s chutí hrající Max Kalabus.
Soupeři z Valašského Meziříčí gratulujeme k dnešní výhře i k celkovému umístění v soutěži, prokázali velkou kvalitu a právem skončili ve velké konkurenci druzí.
Našim hráčům je nutné za celou sezonu také poděkovat a poblahopřát k umístění těsně pod stupni vítězů, což v kategoriích dorostu dlouho nepamatujeme. Na své fotbalové cestě udělali všichni velký pokrok a ještě stačili výrazně pomáhat v kategorii U19.
Nyní vás čekají čtyři týdny volna a 18.7. se rozjede další ročník, tentokrát pod koučem Tomášem Drábkem.