13.06.2022

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 13. června

Jak se vede na konci sezony vsetínské mládeži?

U 10 porazila Rajnochovice 11:8. Branky: Kyryl Bachara 6, Matěj Malík 2, Jakub Bačinský, Robin Polčák, Matouš Trnka.

Vsetín U 11 - Francova Lhota 2:3

V zápase s Francovou Lhotou jsme se jen těžko prosazovali proti urostlým hráčům soupeře .Kluky chválím za bojovnost a za snahu otočit vítězství na naši stranu .Soupeř jednogólový náskok ubránil a odvezl si vítězství 3-2.

Branky - Trochta Marek
Metelka Cyril.

Sestava - Výchopeň Jan ,Augusta Jan, Gattemayer Ondřej, Hořelka Filip, Metelka Cyril , Mikula Lukáš , Trochta Marek , Varaja David , Varaja Vojtěch , Vlček Petr , Výchopeň Matyáš.

Vsetín U 11 - Valašská Polanka 2:1. Branky: Filip Hořelka 2.

U 12

Včera jsme předehrávali poslední kolo proti klukům ze Šumperku.

Před zápasem si říkáme několik pravidel, jedno z nich bylo, abychom se vyvarovali v začátku utkání nějakých hloupých chybek, ale jako by moje slova někteří ani neposlouchali.
10 sekunda a my už naprosto zbytečně prohráváme. Ve 4 minutě dostáváme druhý gól snad úplně z nulového úhlu a to možná ještě polovlastní.
Bohužel tyto chyby ovlivňují stále a dokola celkový dojem a abychom dosáhli i nějakého hezkého bodového výsledku.

Herně jsme totiž včera byli možná i mnohem lepší, minimálně v držení míče a nátlakové hře před brankou soupeře to bylo 70 ku 30 pro nás. Bohužel pokaždé, kdy se Šumperácí ocitli u naší branky, dopadlo to pro náš špatně.
Na druhé straně nelze upřít snahu,minimálně 6 gólovek, které soupeř dává, my prostě neproměníme.
Po zápase jsem byl ale velmi spokojem s naší hrou v poli, herní výkony jdou jistě nahoru. V některých fázích zápasu, jsme Šumperk doslova obléhali na jeho polovině házenkářským zámkem. Zapříčinili se o to i dva nováčci Sam a Kyryl, kteří odvedli obrovský kus práce.
Škoda také zranění Michala v 1. minutě, přejeme brzké uzdravení.
Poděkování patří i Davidovi a Markovi, kteří zase museli jít vypomoci staršímu ročníku.

Velmi mě potěšilo, že jsme si řekli do poslední třetiny, že alespoň tu jdeme vyhrát a také se nám to podařilo !

FC VSETÍN - ŠUMPERK 2:8 (0:4, 0:3, 2:1)

Branky: Kyryl Bachara, Lukáš Mikula.

Sestava: Honza Výchopeň, Ondra Krejčí, Ondra Gattermayer, Filip Hořelka, Cyril Metelka, Kuba Filgas, Lukáš Mikula, Tadeáš Děckuláček, Vojta Varaja, Samuel Číž, Maty Výchopeň, Honza Augusta, Matěj Malík, Michal Zbranek, Marek Trochta, David Varaja, Kyryl Bachara.

Valašské fotbalové derby
V neděli jsme s klukama odjeli do Valašského Meziříčí odehrát poslední mistrovský zápas.

Završení sezóny se nám příliš nepovedlo. Před začátkem zápasu bylo v kabině ze strany trenéra jasně řečeno, že pokud budou do zápasu kluci dávat veškeré své odhodlání a posléze jim nevyjde nějaka technická věc, nic nestane. Slíbili jsme si, že do posledního zápasu sezóny dáme všichni všechno a na hřišťi ve Valašském Meziříčí se odevzdáme. Od některých jednotlivců tomu však nebylo.

V první třetině utkání jsme prvních 10 minut drželi krok s Valašským Meziříčím. Soupeř nás sice přestřílel, ale herně jsme jim nedovolili si vytvořit jakékoliv obrovské šance. Dokonce jsme se i my dokázali prokousat do zajímavých pokusů ohrozit domácí bránu. Po individuálních chybách ve stedu hřiště v druhé půli první třetiny soupeř dal 3 branky.

Začátek druhé třetiny jsme zaspali a ihned jsme inkosovali branku. Včas jsme se však vzpamatovali a David Varaja individuální akcí a svým tahem na bránu rozhodil soupeře vstřelením pěkného gólu na přední tyč. Bohužel se na tuto světlou chvilku nepodařilo navázat a ve druhé třetině jsme celkově dovolili soupeři více manipulovat s míčem čímž si svoji fotbalovostí vytvořil i další gólové šance, které dokázal proměnit. My naopak když jsme se dostali do pozice vhodnou pro střelu, míč si upravujeme na silnější nohu, což naše kluky brzdí a ze značné šance nevznikne žádné ohrožení sopeřovy brány. (Stav po druhé třetině: 7:1 pro domácí).

Třetí třetina už byla utrápená. Kluci z Valmezu opět dominovali na míči a v přechodové fázi byli silní. Podařilo se nám však některé “breaky” včas uhasit vybornými obranými zákroky a i tím, že naši brankáři si dovolili hrát vysoko a nebáli se hrát nohama. Valašské Meziříčí tak upravilo skóre na 11:1 a rozhodčí poté ukončil nedělní parné utkání.

Naši kluci však z větší části splnili to co jsme si před zápasem slíbili. A na hřšti skutečně nechali úctyhodný výkon.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - VSETÍN 11:1 (3:0, 7:1, 11:1)

Branky: David Varaja 1.

Sestava: Ondra Krejčí, Honza Výchopeň, Ondra Gattermayer, Cyril Metelka, Filip Hořelka, Maty Výchopeň, Kuba Filgas, Tadeáš Děckuláček, David Varaja, Vojta Varaja, Honza Augusta, Matěj Malík, Kyryl Bachara, Lukáš Mikula.

Martin Zbranek

U 13

Bojovali jsme, ale na Šumperk to nestačilo
FC Vsetín - FK Šumperk 0:8

I když jsme prohráli vysoko 0:8, kluci se snažili zápas odmakat, nevypustili jediný souboj. Škoda, že v brance neskončila aspoň jedna naše šance, snad třikrát jsme trefili brankovou konstrukci hostující brány.

Sestava: Ondra Lalošák - Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Jindra Hruška, Dominik Ludva (Domino), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Gurný, David Varaja (Marek Trochta).

Vítězné loučení s kategorií mladších žáků
TJ Valašské Meziříčí - FC Vsetín 2:5

V posledním utkání sezóny jsme dnes dokázali zvítězit na půdě posledního Valašského Meziříčí. I když bylo poměrně vedro, kluci se s tím poprali dobře a po brankách Domina, Chipse, 2x Jirky a Máry jsme si dnes mohli po utkání vítězně zakřičet.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Kristian Nosek (Kikoš), Tom Brambor (Chips), Mira Řezáč, Jirka Meitner, Dominik Ludva (Domino), Mára Trochta.

Martin Nikolén

U 14

Zápas dvou rozdílných poločasů
Poslední a zároveň nejdelší zájezd letošní sezóny připadl na Šumperk. Poprvé za mého působení v FC jdeme na hřiště č.1 - čeká nás parádní pažit! Domácí, kteří se vyhřívají na 2. místě naší MSŽD + počasíčko jako ve Španělsku zaručují pro naše kluky zápas "na krev". Dáváme si 2 úkoly a uvidíme, jak se s nimi popasujeme. První poločas je velice slušný! Eliminujeme rychlonohého útočníka a řekl bych, že máme více slibně se rozvíjejících akcí. Jeden "nepokrytý" roh domácích, ale určuje skóre poločasu. Do druhé půle musíme udělat jednu vynucenou změnu a bohužel 3x inkasujeme v 9 minutách. Velká škoda, dnes to bylo rozehrané velice nadějně. Nutno uznat, že soupeř ve druhé půlce zařadil vyšší rychlost - Martin chytá 4 vyložené gólovky - ale být "na dostřel" určitě i přes viditelný úbytek sil by to bylo otevřené až do konce. Nám se nepodařilo v 75' proměnit penu - po pěkné akci a samostatném nájezdu je Zajko "sestřelen" ve vápně, ale stará pravda se opět potvrdila (sám faulovaný vysoko přestřeluje). Kluci bojují alespoň o čestný úspěch - to se daří a po další pěkné akci konečně skórujeme. Času a sil je už ale málo.
Za dnešní výkon chválím - bylo to náročné a odmakané !

Šumperk - Vsetín 4:1 (1:0)

Radim Dobeš

U 15

Šumperk- FC Vsetín 5:1 (3:1)

Sestava: Drábek, Dronek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus Adam, Kalabus Maxim, Kročil, Palát, Sedlák, Včelica, Zezula, Zicha.

Góly: 1 × Zezula.
Kluci dnes v Šumperku podali velmi kvalitní výkon, nicméně štěstí stálo na straně domácích, řekl bych "připravenějších" se poprat v posledním mistrovském utkání této kategorie U15. Šumperáci byli dravější a hladovější po gólech a hlavně po vítězství. Tím nechci popřít naše odhodlání opakovat v tomto utkání výkon z domácího utkání před měsícem se stejným soupeřem, ale... Tabulkový rozdíl 20 bodů mezi námi také nebyl herně až tak znatelný, ale zmíněné mentální nastavení soupeře bylo rozdílové. Naše produktivita si už vzala dovolenou a kluci ze Šumperku byli v této dovednosti o kus dále, i když u nás na Vsetíně je tato dovednost minule taky zklamala. Pořád jsme ve fázi učení se a na to nesmíme zapomínat. Kluci se se ctí rozloučili s žákovskou kategorií a krásným třetím místem jsme si splnili předsezónní předsevzetí obhájit třetí místo. To se nám podařilo ve velké konkurenci i přes drobná klopýtnutí v úvodu jarní části.
Jedno prvenství jsme přeci jen získali a to v individuální kategorii. Náš MAXA se stal králem střelců, a protože víme, že to není jen a jen jeho zásluhou, tak je to pocta pro náš celý a troufnu si říct velmi úspěšný ročník 2007.

Tomáš Drábek

U 17

Kluci dnes zvítězili díky ochotě všech hračů z týmu běhat v děsivé výhni v maximálním úsilí 70% času bez míče.
Slávisté hrají kombinační fotbal s postupným útokem, ale za 90 minut se díky obětavosti našich hráčů nedostali do žádné tutové šance. Vsetinští si vypracovali pět velkých šancí a tu třetí Mirek po nádherné příhře Mendyho nechytatelně poslal k tyči.
Domácí prohra určitě bolí, ale myslím, že až najdou střelce, tak budou prohrávat jen sporadicky.

SK SLAVIA KROMĚŘÍŽ B - FC VSETÍN 0:1 (0:0)

BRANKA : 56. MIKLAŠ.

SESTAVA : HYŽÁK, CABRAS, ŠMARDA, SOMMER, BACHARA, ŠVAGERA O ( 46.SVAGERA A), KONEČNÝ, KUSÁK, FILIP, MIKLAŠ, KOŇAŘÍK ( 72.WANDROL).

Roman Dobeš

U 19

Kroměříž - Vsetín 6:0

Sestava : De Gano ( 46. Freund), Satin, Orság, Řezníček (82. Švagera A.), Dobeš, Samiec, Di Maio (82. Wandrol), Rodek, Jančina (46. Ščuka), Horák (46. Žídek), Zbranek.

Slavia nastoupila ke svému poslednímu mistrovskému utkání v nejsilnější možné sestavě doplněné o ligové hráče. Výhra jim dávala naději neskončit na předposledním místě tabulky.
My jsme nedokázali eliminovat náběhy hráčů a průnikové přihrávky, když jsme k tomu přidali nedůslednost v obranné fázi skóre do poločasu narostlo na hrozivých 5:0. Ochota se porvat s kvalitou soupeře zejména ve středu hřiště, kde točíme jednoho hráče za druhým, za zraněné Durmona a Leckéšiho byla mizivá.
Do druhého poločasu jsme my i soupeř prostřídali po 3 hráčích a bylo to znát zejména na herním projevu Slavie.
Bez gólových příležitostí jsme neodjeli, ve 45. minutě selhal v jasné gólovce Zbranek, ve druhé půli trefil tyč a blýskl se nádhernou střelou Ščuka, ale i další naše pokusy vyřešil výborný brankář Slavie.