Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 15. listopadu

Jak si v uplynulém týdnu vedla vsetínská mládež?

U 12 sehrála modelové utkání s U 13

FC Vsetín U13 - FC Vsetín U12 3:5

Včera jsme sehráli přátelské utkání proti našim mladším hráčům z kategorie U 12. Bohužel mohu pochválit pouze hráče z U 12. Po zásluze vyhráli, patří jim velká gratulace. Oproti tomu náš výkon byl ve všech směrech tragický. Naše branky vstřelili Miky, Kikoš a Jirka.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Kuba Zádrapa, Kristian Nosek (Kikoš), Dominik Jašek (Jašino), Dominik Ludva (Domino).

Martin Nikolén

V pátek jsme odehráli na umělce modelový zápas proti našim starším kamarádům kategorie U13.
Musím zdůraznit, že za U13 nehrálo několik kluků, kteří tento tým táhnou, ale na druhou stranu jsme také nebyli kompletní a přeci jenom o rok až dva mladší.

Hra se mi až na nějaké drobnosti v začátku utkání velmi zamlouvala.
Pokud budete plnit pokyny trenérů a začnete mít všichni týmového ducha, bude se na co koukat.
Tentokrát musí prakticky jen a jen chválit. U většiny jde vidět za posledního 1/2 roku značný posun. Tak jak se snažíme na trénincích vše zrychlovat a hlavně se nabízet a být v pohybu bez míče, u mnoha se to projevuje i v ostrém zápase.
Mám z vás velkou radost a těším se na další tréninky.

Je samozřejmé, že na TOP týmy v této soutěži budeme vždy trochu ztrácet, ale jsem sám zvědav, jak se budou vyvíjet jarní odvety.

Tato první sezóna v SpSM byla obrovským skokem z loňských soutěží okresního přeboru, ale pokud budeme v kompletní sestavě, myslím si, že do jarních bojů, budeme určitě platným soupeřem prakticky pro každý tým.

Martin Zbranek

U 14 prohrála dohrávku v Hlučíně 2:1. Branka Matěj Mikláš.

Dnešní poslední zápas v Hlučíně mohl být pro nás zrcadlem, co se nám za podzim podařilo a jaký pokrok kluci udělali. 15. 8. 2021 nám Hlučín doma naložil 11:0. Dnes se kluci do poslední vteřiny rvou o body. Progres kluků je viditelný! Soupeř byl dnes o kousek fotbalovější - nicméně na vyložené brankové příležitosti to bylo možná o fous pro nás. Dnes jsem klukům bodový zisk opravdu přál - za přístup v tréninku a odhodlaný výkon zejména v posledních třech zápasech si jej určitě zasloužili. Hlavu vzhůru kluci - poctivý přístup k a v tréninku je jediná správná cesta.

Radim Dobeš

U 15 uspěla v Hlučíně

Sestava:
Drábek, Erban, Filák, Filgas, Jašek, Juřínek, Kalabus M., Palát, Ptáček, Sedlák, Zbranek, Zezula, Zicha.

Góly: 3 × Kalabus M., 3 × Filák, 1 × Palát.

Jak již napovídá název článku, dnes jsme odjížděli na polední utkání do Hlučína, kde jsme podali skvělý týmový výkon, který pro nás znamená jistotu přezimování na 3. místě ve druhé nejvyšší soutěži kategorie U15.

V 1. poločase jsme se ujali vedení a vše nasvěčovalo tomu, že jsme přijeli soupeři rázně ukázat, kdo chce přezimovat na 3. místě. Ovšem uspokojení s vývojem utkání se projevilo záhy. Srovnání soupeřem na 1:1 a naše následná neuspořádaná hra plná individuálních chyb, ztrát uprostřed hřiště a nepřesvědčivých rozhodnutí. No prostě druhý gól šutera Maxy, přinásí kýžené uklidnění, ale bohužel jen to. Ve středu soupeřového týmu hraje parádně o rok mladší a drobnější hráč Mikuláš Kalvar. Naši střeďáci si neví rady. Nicméně hvizd rozhodčího nás posílá do kabin. Naštěstí nesouhlasím s krátkou přestávkou u střídaček a jdeme si to do těch kabin vyříkat. Zavírám okna a dveře naší kabiny a jdeme na to. Pětiminutový monolog kluci vstřebali velmi rychle, neboť se neznáme první týden. Pět minut to vydýchávají a poté jdeme na to... To co následovalo ve 2. poločase se nedá nazvat jinak než jako přenesení všech instrukcí trenéra do praxe. Tom Filák jako správný kapitán zavelel. 41', 45' a je vše jako v předchozích pěti utkáních. Dominance ve všem a potvrzení vzrůstajícíího výkonu v 51', 57' a 60' znamená jasné vítězství, jenž ovšem nebylo zadarmo...

Kdo se byl dnes na nás podívat a povzbudit, tak viděl PARÁDNÍ TÝMOVÝ VÝKON, který není náhodou. Proč? Tým si prošel na podzim nelehkými situacemi a zocelil se těmito patáliemi počínaje četným zraněním, nešťastným koncovkám, spornými situacemi, atd. Jsem nesmírně rád, že máme v týmu 15 kvalitních hráčů, které doplňují brankáři z U14. A čeho si cením nejvíce je to, že po odchodu dvou našich hráčů do FASTAVU Zlín jsme neztratili na kvalitě!!!

Nyní nastává období nejistoty a očekávání jak to bude se sportem dále. My ovšem pokračujeme dále, protože umístění je nesmírně zavazující.

Tomáš Drábek

Bezbranková remíza U 17 s Uničovem

Silovější a fotbalovější soupeř nás přehrával celé utkání. Naše obrana si téměř nevydechla.
My měli pouze dvě šance. V 10. minutě Štěpán zbrkle z "dvacky" zvolil šajtli a branku netrefil, a za 5 minut naši jedinou krásnou akci utkání Dobemu vykopl obránce z branky. To bylo směrem vpřed vše.
Útočníkům se nedařilo míče udržet, natož něco kloudného vymyslet. Chudáci záložníci lítali jak míček na tenise a obrana se musela vybičovat k mimořádnému výkonu.
Uničovští však byli trpěliví a 3x si hezky připravili tutovku. Naši golmani však rozhodli, že šťastný bodík zůstane na Tyřšovce.
Jdeme dál, není nutno smutnit, byl to první zápas podzimu, kdy jsme byli málo nápadití. Ve středu na Fastavu zakusíme ještě vyšší fotbalový level, což by mělo být skvělou přípravou na poslední podzimní kolo soutěže s Třincem.

Roman Dobeš

U 19 přetlačila Uničov

Proti třetímu mužstvu Divize jsme vstoupili do zápasu bez respektu.
První šanci sám na brankáře ještě M.Zbranek neproměnil, ale vzápětí hlavou po rohovém kopu svou chybu napravil a vedeme v 6. minutě 1:0. Další brankové příležitosti z naší strany zůstaly nevyužity, přesto se dostáváme do dvou gólového vedení Di Maiem. V závěru poločasu mohl výsledek být ještě veselejší, ale Jančina překopává téměř prázdnou branku.
První půli bezchybně odehrála celá naše obrana a nepustili jsme Uničov do šance.
Ve druhém poločase byl Uničov více na míči a po kontaktním gólu jsme výsledek bojovností ubránili.

Sestava: De Gano, Dobeš O., Orság, Rodek, Žídek, Jančina ( 89´Vaněk), Durmon, Di Maio (71. Řezníček - 80.Satin), Horák, Samiec, Zbranek.

Branky: Zbranek, Di Maio.