22.11.2021

Pondělní okénko do vsetínské mládeže - 22. listopadu

Co zajímavého se stále děje ve vsetínské mládeži?

U 7

Naše nejmladší kategorie se v sobotu zúčastnila prvního halového turnaje. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů. Po jednom zastoupení měly týmy z Bojkovic, Rožnova a po dvou týmech z Valašského Meziříčí a Vsetína. Hrálo se jednokolově po 15 minutách a na závěr turnaje byl doplněn zápas podle výkonnosti.
Ze začátku turnaje byli kluci trochu zakřiknutí v prvních zápasech a ne vždy tahali za delší konec lana. Postupem času si začínali více věřit a bylo to znát především na věcech, na kterých se snažíme pracovat na tréninkových jednotkách. Na závěr turnaje jsme odehráli 2 vyrovnaná utkání proti klukům z Bojkovic, kteří pravidelně nastupují za mladší přípravku (věkově stejně jako my). Potěšilo nás, že jsme se i proti takto silnému soupeři dokázali vyrovnat v jednotlivých aspektech hry.
Na závěr bych chtěl vyzdvihnout výkon Kryštofa Ludvíka, který byl vždy vidět, když byl na hřišti a přitom to byl pro něj první turnaj.

Lukáš Gargulák

U 12 prohrála přípravné utkání v Hranicích 4:0

Na dnešní utkání jsme museli tým doplnit o mladší hráče z kategorie U12. Všichni tři, Filip, Ondra G. a Marek určitě nebyli jen do počtu, odvedli velmi kvalitní výkon. Celkově se naše hra oproti minulému zápasu zvedla. Bohužel cestu ke gólovému úspěchu jsme nenašli. Pochválit musím zejména Ondru v bráně a Mirka.

Sestava: Ondra Lalošák - Jindra Hruška, Vojta Mikulenčák (Miky), Eliáš Orda (Eli), Jirka Meitner, Mira Řezáč, Kuba Zádrapa, Dominik Ludva (Domino), Trochta Marek, Hořelka Filip, Gattermayer Ondřej.

Příští zápas hrajeme v neděli 28.11.2021 ve Zlíně. Začátek utkání je v 10:00.

Martin Nikolén

U 17 se připravovala na poslední zápas podzimu proti Fastavu Zlín U 16

Vstup do zápasu byl bez respektu a rychle vedeme. Domácí tým to však nerozhodilo a byl na míči dominantní celý zápas. Nám se ještě v 1. poločase povedly čtyři výpady, ale Švagy jednou těsně minul a 3x míč nepochopitelně odevzdal.
Brankářům zápas také nijak extra nevyšel a jsou podepsáni pod dvě branky.
Vojta, Pepa, Lecky, Gio a Fia se s takovou úrovní hry dokáží vyrovnat, ale pro ostatní je tento fotbal zatím příliš velký kvapík. I když snahu jim upřít nelze.
Utkání se proměnilo v dobrý modelový trénink útočné fáze pro domácí a kondičně morální pro nás.
FASTAV ZL U16 - FC VSETÍN 5-2 (3-1)

BRANKY : KUSÁK, FILIP.

SESTAVA : LASOVSKÝ ( 46. HYŽÁK ), CABRAS, ŠMARDA, SOMMER, KONEČNÝ, ŠVAGERA A ( 65. VANĚK ), LECKÉŠI, KUSÁK, FILIP, VANĚK ( 46. MIKLAŠ ), KOPŘIVA.

Roman Dobeš

U 17 ztratila na konec podzimu poločasové vedení o tři branky

V posledním kole podzimu byl na Pecníku k vidění velmi kvalitní a pohledný dorostenecký fotbal. Bohužel z pohledu fanouška domácích jen v půli první.
Kluci byli od úvodního hvizdu bezvadně nažhavení! Vyhrávali jsme důrazem osobní souboje a směrem vpřed byli nápadití a přímočaří. Když Fia po perfektní akci otevřel skore vstoupil do nás ještě větší bojový duch. Hosté si dokázali vypracovat jen jednu šanci, která však šla přímo na Lasa. Dva dobře sehrané rohy Mendyho proměnil Tomáš a Mira v třígolový polštář a další tři velké šance zůstaly nevyužité. Někdo si možná myslel, že je hotovo, ale ve fotbale mládeže není hotovo ani za stavu 5:0
I když jsem kluky několikrát upozorňoval, že musíme nastoupit a pokračovat stejně důrazně a aktivně i v půli druhé, poslouchalo mě asi jen pět páru uší.
Oceláři mají velmi sympatickou vlastnost, že se nevzdávají za žádného stavu.
Za stavu 3:3 jsme přece jen 3x měli náznak výsledek otočit, ale finálky byly nepřesné. To hosté byli šikovnější a Čmiel Petr dokonal čtvrtou brankou mimořádný obrat.

FC VSETÍN - FC TŘINEC B 3-4 ( 3-0 )

BRANKY: 2. KONEČNÝ, 10.FILÁK, 36.MIKLAŠ. Hosté : 51, 67, 79, 84 ČMIEL.

SESTAVA : LASOVSKÝ ( 46. PTÁČEK ), CABRAS, ŠMARDA, SOMMER, MIKLAŠ ( 64. VANĚK ), KONEČNÝ, LECKÉŠI, KUSÁK, FILIP, FILÁK, KOPŘIVA ( 84. KALABUS ).

U 19 dohraje zápas s Třincem až 6. března 2022.